Вищі навчальні заклади “змагаються” за абітурієнтів
Через демографічну кризу абітурієнтів в Україні цьогоріч буде мало. Деяким вищим школам бракуватиме студентів, передусім “контрактників”. У Донецьку деякі освітні заклади вдаються до нових засобів заохочення студентів
Різноманітні акції та розіграші цінних призів – один із нових засобів приваблення абітурієнтів у деяких вищих школах.
“У першу чергу позиціонується, звичайно, спеціальність. А як додаткове заохочення – інформування абітурієнтів про можливі конкурси та акції”, – пояснила Наталя Мерефіянська, керівник відділу маркетингу Донецької академії автомобільного транспорту (ДААТ).
Так, вже в ході проведення дня відкритих дверей розігруються квитки до боулінгу, кінотеатрів чи ковзанок. Далі ж для тих, хто буде зарахований до вищого навчального закладу – розіграш ноутбуку, каже маркетолог. За її словами, можливість поєднати освітній процес з певними маркетинговими напрацюваннями бізнесу дають доволі гарні результати.
Через демографічну кризу проблема недобору студентів – першокурсників гостро постає сьогодні перед усіма вищими школами України – як перед нещодавно створеними, так і усталеними, рейтинговими.
Зокрема, у Донецькій області абітурієнтів очікується, як мінімум, удвічі менше, ніж зазвичай.
За таких умов вищі навчальні заклади змушені шукати різні заходи, щоб привабити “контрактників”. Йдеться фактично про конкурентну боротьбу, в якій кожен рекламує себе по-різному, сказав Станіслав Завадовський, заступник декану факультету менеджменту Донецького державного університету управління (ДДУУ).
За його словами, провідні вищі школи концентруються передусім на якісному навчанні й таких конкурентоздатних речах, як можливість подвійного диплома, стажування за кордоном, перспективи для наукової роботи.
“Щоправда, з метою популяризації ми розповідаємо школярам, що в нашому університеті навчалися відомі особи, як, приміром, футболіст Дмитро Чигринський”, – каже Завадовський. Утім, на його думку, навряд чи такі розповіді – маркетингова хитрість чи новинка, адже провідні вищі школи, як правило, роблять акцент на своїх успіхах та відомих випускниках.
Київські вищі навчальні заклади також застосовують різноманітні маркетингові ходи для заохочення абітурієнтів з інших регіонів України. Так, приміром, київський Університет “КРОК” пропонує для студентів, які навчатимуться у 2011 році на першому курсі, можливість проживання в університетському гуртожитку за 1 гривню на місяць.
Як розповів представник університету Костянтин Чабала, в програмі можуть брати участь усі вступники на І курс бакалаврату денної форми незалежно від місця проживання, тобто навіть кияни.
Коментарі вимкнені.