По Тернополю їздить «Франкенштейн»

«Москвич» на вулицях Тернополя не така вже й поширена марка автомобіля. Вулиці файного міста переповнені Ланосами, Сітроенами, Опелями. А Віктор і Богдан Бойчуки їздять на «Москвичі» червоного кольору, з художнім розписом з обох боків і дуже екзотичною назвою – «Франкенштейн». А про свого залізного коня говорять з гордістю і неабияким блиском в очах.

«Франкенштейн» є «Москвич – 412», випущений у 1979 році. Та на сьогодні, після численних ремонтних робіт, майже без змін залишився лише кузов. Попередній власник – дядько Богдана, виграв цю машину в лотерею за 50 коп., хоча автомобіль мав іти на експорт. Але за іронією долі він виявився недоукомплектованим, а такий автомобіль експорту не підлягав і через це він не залишив Батьківщину.

Подарунок долі не був належно оцінений і врешті-решт перетворився на купу залізяччя. Машина 5років стояла на подвір”ї в розібраному стані, з відкритими вікнами. По капоту ходили, вішаючи білизну, всередині бавилися діти, зокрема і Богдан. Коли я шукав автомобіль і мені запропонували купити цей «Москвич», то реакція була: «Я що, здурів?» – згадує Віктор. А потім …. купив машину. «Воскрешав» її цілий рік. Чимало зусиль і часу пішло на те, аби хоч як-небудь докупи зліпити.

Поїздивши певний час Віктор зрозумів, що багато вузлів і агрегатів морально і технічно застаріли. Почався пошук альтернативи. «Донорами» для автомобіля Віктора і Богдана стали машини різних марок, таких як Вольво, Жигулі, Опель, зокрема від останнього гармонійно вписалась торпеда з приладами ВАЗ-2106. Не забули і про “серце” – його також піддали вдосконаленню, не говорячи про інші корисні та необхідні дрібниці.

Це вже був не “Москвич”… І заслуговував на власне ім’я. «Охрестили» творіння «Франкенштейном». У відомому романі Мері Шеллі під такою ж назвою студент Віктор Франкенштейн створює живу істоту з неживої матерії, для чого збирає з фрагментів тіл померлих подобу людини, а потім знаходить «науковий» спосіб оживити його. Проте істота виявляється чудовиськом. Автомобіль, складений з різних частин, нагадує сюжет відомого роману. Власне, сконструював автомобіль Віктор. Коли Богдан був маленький, то грався у купі заліза, з якого потім постав «Франкенштейн». Хлопець підростав, пильно і з цікавістю спостерігав за працею батька. Він швидко освоїв ази і став допомагати відновлювати автомобіль. Разом зі знаннями передав Віктор сину і любов до цієї машини. Спочатку ремонтували зсередини, а потім взялися за зовнішнє оформлення.

Вініли “для Франкенштейна” створював сам, – розповідає Богдан, який зараз працює дизайнером. – Малював довго, так як стандартного не хотілося. Та й не підходив стандарт, бо форма «Москвича» унікальна. Заводиться «Франкенштейн» за допомогою «чарівної» кнопки і чіп-ключа. За роки експлуатації «намотали» більше 50 тис. кілометрів, та жодного разу ще не тягнули.  Коли на такій машині обганяєш круту іномарку, і у водія великі круглі очі від здивування, то це такий кайф! І не жалкуєш за витраченим часом, проведеним у гаражі під автомобілем! – ділиться враженнями хлопець.

Чимало казусів буває у власників «Франкенштейна» з їхнім незвичайним «залізним конем». Розповідають, що якось на базі купляли 12 мішків цементу. Все компактно поскладали і у салон машини, і в багажник. Побачивши це, працівники на базі боялися, чи подужає автомобіль такий вантаж. «Не поїде, не рушить», – говорили. Погрузили той цемент, і стали дивитися. А вони урочисто, під оплески вантажників рушили і спокійно поїхали.

До блиску фотокамер «Франкенштейн» вже звик, і бували випадки, коли біля нього випадкові перехожі влаштовували справжні фотосесії! А також трапляються надто прискіпливі працівники ДАІ, які часто сумніваються в справності і надійності машини, а тому зайвий раз зупиняють його для перевірки, яка переходить у зацікавлений огляд Купляли Москвич як засіб пересування, та зараз, зізнаються батько і син, для них це величезне захоплення.

І ось, вже 13 років, Богдан з батьком весь вільний час, зусилля, і фантазію спрямовують на вдосконалення машини. Тож легких шляхів вам, власники такого оригінального автомобіля! Нехай «Франкенштейн» справно їздить ще не одних 13 років!

Бізнес область

Коментарі вимкнені.