Практичні поради волонтерам, котрі вперше везуть допомогу бійцям АТО на передову
Волонтер, депутат Тернопільської міської ради Іван Сороколіт, котрий нещодавно повернувся з передмістя м.Луганська, ділиться кількома практичними порадами з волонтерами, котрі вперше везтимуть допомогу в зону АТО:
- Якщо маєте в автомобілі відео-реєстратор, то під’їжджаючи вже до першого блокпосту відчепіть його і сховайте подалі. На більшості блок-постів бійці забороняють вести фото- та відео-зйомку. Якщо цього не зробити, то витратите значно більше часу на проходження блок-посту, бо все одно доведеться знімати реєстратор, виймати та форматувати картку пам’яті.
- Фото- та відео-камери тримати вимкненими та запакованими в сумках. Інакше, з високою ймовірністю, вам доведеться форматувати картку пам’яті з усіма зробленими вами фото. Охорона блок-посту не вилучає карток пам’яті та обладнання, але і не має часу на перегляд усіх зроблених вами фото щоб видалити лише ті, які вважатимуть забороненими.
- Якщо бажаєте щось сфотографувати або відзняти відео, то обов’язково запитайте дозволу. У 90% випадків вам не відмовлять.
- Їдьте безпечно, але швидко. Швидкий рух суттєво ускладнює можливість прицільної стрільби. Зі слів військових швидкість є кращим захистом за бронежилет та шолом. Особливо актуальною дана порада є на дорогах з «зеленкою» (густі зелені дерева та кущі обабіч дороги), котра супроводжує більшість доріг на сході України.
- Нів’якому разі не наїжджайте на сторонні предмети, навіть якщо це целофановий пакет. Це може бути замаскована міна або фугас. Об’їжджайте будь-які підозрілі предмети стороною, а не «між колесами». Окремі вибухові пристрої спрацьовують коли авто проїжджає над ними або через вручну через дистанційне керування.
- На блок-постах поводьте себе культурно та виконуйте усі вказівки військових без зайвих обговорень. Зона АТО – не місце де варто затівати суперечку на предмет того чи має право озброєний армієць перевіряти вашу барсетку чи сумку з особистим одягом. Бажаючим дискутувати про власні конституційні права ліпше залишатись вдома.
- У зону АТО заїжджайте з повним паливним баком. Ціни на бензин та дизельне пальне на територіях наближених до військових дій суттєво вищі. Чим ближче до передової – тим менше працюючих АЗС навіть з високими цінами.
- Попередьте рідних та близьких про перебої у роботі мобільного зв’язку. Інакше, змусите їх даремно хвилюватись у моменти, коли вони не зможуть до вас дотелефонуватись. Мобільний зв’язок в частині Луганської та Донецької області працює з перебоями, а подекуди взагалі відсутній.
- Обов’язково майте запасні колеса. Працюючі сервіси шиномонтажу – практично відсутні.
- Нів’якому разі не намагайтесь вивезти «на згадку» з зони АТО будь-що, що може вважатись зброєю. Навіть патрони! Огляд автомобілів на звороті значно скрупульозніший. І ті сміливці, котрі на власний ризик вирішать прихопити «сувеніри», можуть наразитись на серйозні проблеми.
- Без нагальної потреби не уповільнюйте рух та не зупиняйтесь на мостах. На окремих мостах розміщені великі надписи на кшталт «Зупинка на мосту заборонена. Стріляємо без попередження.»
- Якщо у вас машина застрахована, то, на превеликий жаль, вона в зоні АТО не діє. Про це вам слід уточнити у представника страхової компанії.
Коментарі вимкнені.