Рятівники показали тернопільським студентам валізу психолога

29 вересня до Управління ДСНС України у Тернопільській області завітали студенти 4-го та 5-го курсу Тернопільського інституту соціальних та інформаційних технологій.

Гостям була проведена екскурсія на пожежно-технічну виставку Управління, де вони дізналися чимало цікавих фактів про зародження, становлення пожежно-рятувальної служби у нашому краї та про сучасну роботу підрозділів ДСНС. Відвідувачі побачили копію Микулинецької фігури Святого Флоріана, який вважається покровителем вогнеборців та захисником від вогненної стихії, розглянули фотовітрини зі світлинами ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та працівників пожежної охорони, нагороджених медаллю «За відвагу на пожежі», та багато іншого, зблизька оцінили бойові будні професійних рятувальників та роботу підрозділів місцевої пожежної охорони.
Опісля пізнавальної екскурсії студенти зустрілися із психологами Управління, які провели із гостями семінар на тему «Допомога людям, що потрапили в біду та робота з рятувальниками, що зазнали психотравмуючого впливу надзвичайної ситуації».

Як розповіли фахівці сектора психологічного забезпечення, у зоні надзвичайної ситуації психологи діють на різних ділянках: працюють безпосередньо на місці події, в пунктах тимчасового розміщення постраждалих та їх родичів, відповідають на дзвінки телефонної «гарячої лінії», супроводжують процедуру впізнання тіл загиблих, а також здійснюють супровід масових заходів (похорон загиблих, зустрічі постраждалих та їх родичів з представниками влади тощо).
Одним з основних негативних наслідків кожної трагічної події є досить сильний її психотравмуючий вплив, внаслідок якого потерпають майже всі учасники. Саме тому, чим швидше постраждалій людині буде надана психологічна допомога, тим міцнішою буде її опірність травматичному впливу. Крім того, в такому випадку зменшується вірогідність розвитку у постраждалих будь-якої категорії посттравматичних стресових розладів, і, відповідно, підвищується можливість вийти з травмуючої ситуації з найменшими психологічними втратами.

Учасникам семінару було продемонстровано валізу психолога, обладнану усім необхідним спорядженням для надання екстреної психологічної допомоги.

Студенти дізналися багато корисної та цікавої інформації, та були щиро вдячні фахівцям Управління за проведені заходи.

Коментарі вимкнені.