Сергій Надал і Ко перетворять Тернопіль у кам’яну пустелю?

Група депатутатів та громадських активістів підготували звернення до тернополян щодо прийняття плану зонування території м. Тернополя
Як йдеться   в заяві-протесті , на даний час у Тернополі відбуваються надзвичайно важливі події для кожного жителя міста. Міська рада готується затвердити план зонування території.
Що це означає? Цим планом передбачено що і де можна буде будувати на багато років наперед.
Міській раді не вдалося сфальсифікувати громадські слухання з першої спроби. Але завдяки своїм технологіям планується винести це питання на наступну сесію міської ради 24 січня 2014 року. Якщо це станеться, то немає сумніву у тому, що депутати його затвердять.
Представниками громадськості заздалегідь були надані пропозиції стосовно змін корегування планів зонування щодо кричущих об’єктів, але міською радою вони не були враховані.
В плані зонування надалі передбачено об’єкти, будівництво яких суперечить інтересам громади м. Тернополя, а саме:

  • – будівництво двох об’єктів комерційного призначення у парку «Національного відродження» по вул. 15 квітня та біля Свято-Троїцького духовного центру;
  • – виділення земельної ділянки під будівництво нового приміщення міської ради (СІТІ-холу) у парку імені Т. Шевченка навпроти будинку обласної державної адміністрації, що в умовах економічної кризи і дефіциту бюджетних коштів можна вважати марнотратністю;
  • – знищення скверу на Майдані Перемоги (масив Дружба) та побудова на його місці закладу громадського харчування;
  • – забудова багатоповерхового житлового будинку біля церкви по вул. П.Орлика на місці вирубаної частини скверу всупереч інтересам мешканців; 
  • – на площі Майдану Мистецтв, навпроти недобудованої бібліотеки розміщення триповерхової споруди замість Європейського скверу;
  • – будівництво двох мінігідроелектростанцій у парковий зоні на дамбі Тернопільського ставу; 
  • – ліквідація стадіону ВАТ”Текстерно” на проспекті Злуки під будівництво житлових будинків;
  • – будівництво 9-ти поверхового житлового будинку на вул. Громницького за 30 м від загальноосвітньої школи №9, з порушенням державних будівельних нормативів. Цей будинок закриє сонячне світло дітям, а паркування приватних транспортних засобів відбуватиметься під вікнами школи. Вже зараз відбулася руйнація зеленої території шкільного подвір’я та алея багаторічних дерев.
  • І таких прикладів багато. 

Всі ці рішення суперечать не тільки інтересам громади міста, а також чинному законодавству у питаннях будівництва та екології і свідчать про те, що Тернопіль не має справжньої стратегії розвитку. Іде хаотична забудова земельних ділянок, та зелених зон, які функціонально входили до складу зеленої зони міста.

Необхідно зазначити, що будівництво у Тернополі здійснюється не за рахунок освоєння нових мікрорайонів, а ущільнення забудови існуючих без створення необхідної екологічно-відпочинкової інфраструктури – прибудинкових зелених зон, парків, скверів, спортивних майданчиків, стадіонів. Забудова ведеться всупереч інтересам жителів міста. Стало нормою будувати житлові будинки без зелених газонів, деревних насаджень, площадок відпочинку, спортивних майданчиків.
З’явились цілі мікрорайони – кам’яні пустелі, де окрім будинків і заасфальтованих та викладених бруківкою територій немає передбачених будівельними нормами (11 м2/особу) зелених насаджень.Тернопіль почав безмежно насичуватись малими «архітектурними формами» – магазинчиками, кіосками. Це на думку фахівців перетворює архітектуру Тернополя на «кіоскову», також великі площі газонів займаються торговельними точками. Все це в купі значно погіршує умови нашого життя, негативно впливає на здоров’я жителів міста. Внаслідок такої «політики» порушився екологічний баланс міста. Життєве середовище міста втрачає свою привабливість та безпечність.
Останнім часом при будівництві видалено десятки гектарів зелених насаджень. Так тільки площа парків міста зменшилася з 2008 року: парку “Національного відродження” на десять (10) га, парку “Ім. Т. Шевченка” на шість (6) га, «Топільче» на девять (9) га.
Подібні приклади демонструють байдужість влади до рідного міста. Патріотизм та дотримання кращих традицій залишаються лише гаслами. Це демонструє нашій молоді подвійні стандарти, виховує зневіру у майбутнє.
Такою поведінкою тернопільска влада паплюжить імідж своєї політичної сили, за яку громадяни міста свого часу проголосували в більшості.
При вивченні планів зонування територій стало зрозуміло, що розглядається лише їх будівельна складова. Поза увагою створення лісопаркових зон, зон відпочинку, спортивних майданчиків, що має бути невід’ємною частиною генерального плану та плану зонування територій.
Міська рада ігнорує запит громадських організацій щодо їх ознайомлення з пояснювальною запискою та екологічною експертизою генерального плану. Ця інформація для громади має бути відкритою, за винятком її конфіденційної частини.
Напрошується питання, про яку демократію ідеться, і як ми збираємось йти до Європи, відстоювати європейські цінності, коли у власному домі ігноруються демократичні засади та загальнолюдські цінності громади.

Шановні громадяни! Не будьте байдужими до свого майбутнього.

Вимагаємо:
оприлюднити генеральний план міста та його пояснювальну записку, а також екологічну експертизу;
– відтермінувати прийняття плану зонування територій до внесення змін запропонованих депутатами міської ради та громадськими організаціями (Заходи додаються);
– після внесення змін провести додаткове обговорення плану зонування території;
– відновити межі парків, скверів та ліквідувати проекти їх забудови, передбачені планом зонування територій.

Керівник обласної громадської організації
«Тернопільські підсумки» Білан Т.Б.

Голова обласного осередку
«Всеукраїнської екологічної ліги»
(доктор наук, професор) Вадзюк С.Н.

Депутат Тернопільської міської ради Карпишин Н.І.

Керівник студентської дружини з
охорони природи ТНПУ Кузик І.

Депутат Тернопільської міської ради, Ландяк П.Д.
голова Тернопільської міської організації
«Асоціація споживачів житлово-комунальних
послуг»

Представник ініціативної групи Любецький А.В.
“Тернопіль – моє місто»

Представник мешканців вул. Орлика Міляновський Е.С.

Заступник отамана м. Тернополя Порфір’єв О.В.
Українського реєстрового козацтва

Голова громадської ради з питань екології
та ЖКГ Тернопільської міської ради Філь О.Г.

Заступник голови громадської ради
з питань екології та ЖКГ
Тернопільської міської ради
(доктор наук, професор) Царик Л.П.

Підписи 400 мешканців проти забудови стадіону
Підписи 450 мешканців проти будівництва житлового будинку навколо церкви на вул. П.Орлика
М. Тернопіль 20 січня 2014 року.

Коментарі вимкнені.