Сьогодні День Щастя і Тернопіль покаже, що це таке

У 2012 році ООН проголосило 20 березня Міжнародним Днем Щастя з метою підтримати ідею про те ,що прагнення до щастя є почуттям, що об’ єднує всіх людей планети.

З цієї нагоди Запрошуємо Вас на фотовиставку з афоризмами присв’ячену Дню Щастя .
Центральна дитяча бібліотека вул. Миру, 4-а. Виставка розпочинає роботу 20 березня
Відвідати можна буде: понеділок – пятниця з 10.00 до 18.00 , субота з 10.00 до 17.00

20 березня весь свiт вiдзначає Мiжнародний день щастя

Таке рiшення прийняла Генеральна Асамблея ООН на своїй останнiй сесiї. Пропозицiю щодо вiдзначання Мiжнародного дня щастя, висунуту представниками королiвства Бутан, одноголосно пiдтримали всi 193 члена асамблеї.

Дата святкування була обрана не випадково. 20 березня — День весняного сонцестояння, коли день дорiвнює ночi и сонце свiтить однакову кiлькiсть часу практично на всiй територiї земної кулi. Таким чином, цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землi.

В резолюцiї ООН говориться про те, що «прагнення до щастя є основоположною метою людського iснування«, а також про «необхiднiсть визнання цiєї мети у мiжнароднiй полiтицi«. У цьому зв’язку варто вiдзначити, що Королiвство Бутан, iнiцiювавше появу нового свята, вже давно проголосило щастя у якостi основної мети державної полiтики. Бутан є єдиною у свiтi країною, яка в 1971 роцi розробила и до сьогоднішнього дня керується концепцією Валового національного щастя (ВНЩ). На відміну від Валового національного продукту (ВНП), Валове національне щастя — це міра якості життя, що спирається в першу чергу на духовні й психологічні, а не на матеріальні цінності. ВНЩ — це такий розвиток економiки й держави, який зберiгає та розвиває унiкальну культуру країни, базовану на буддiйських духовних цiнностях.

Сама концепцiя Валового нацiонального щастя виникла з буддiйського уявлення про щастя. Що ж каже буддiйське вчення про щастя? Буддiйський вчитель Лама Оле Нiдал у своєму виступi на семiнарi по психологiї у Базелi розповiдає про те, що буддизм роздiляє обумовлене щастя, залежне вiд зовнiшнiх умов — таких як будинки, машини, грошi, i абсолютне щастя — пов’язане безпосередньо з умом кожної людини. В буддiйському розумiннi обумовлене щастя тимчасове i непостiйне, в той час як абсолютне щастя неминуще i є iстинною природою людини. Джерело щастя знаходиться в умi кожної людини, а не десь зовнi, — каже Лама Оле Нiдал:

«Єдине, що може бути щасливим — це ум. Те, що слухає нашими вухами й дивиться нашими очима в даний момент, — ось де все вiдбувається. Тому загальне прагнення заснувати щастя лише на зовнішніх факторах помилково направлене і приносить тільки минущі плоди. Це можна порiвняти зi спробами пересунути що-небудь на відстані за допомогою хлиста. Будь-які спроби добути тривале щастя за допомогою обумовлених причин просто не працюють. Особливо очевидним це стає в момент смерті — як кажуть данці, «у останньої сорочки немає кишень». Нічого не можна взяти з собою, і можна покладатися лише на неминущі цінності. Тому мудро використовувати свій час і сили для пошуку джерела дійсно постійного щастя».

Коментарі вимкнені.