Ада Роговцева привезла “Варшавську мелодію 2” в Тернопіль

Фото з відкритих джерел.
Фото з відкритих джерел.

Кажуть, у часи суцільного дефіциту СРСР вважалося престижем і удачею, навіть для москвича чи ленінградця, побувавши в Києві, привезти звідти “Київський торт” і подивитися там “Варшавську мелодію”, спектакль показували 670 разів. Вчора в тернопільському драмтеатрі цю російськомовну п’єсу представили за участю легендарної української актриси театру і кіно Ади Роговцевої та її доньки Катерини Степанкової. Вистава відбулася з аншлагом.

П’єсу грали дві пари крізь призму ретроспективи: двоє закоханих у студентські роки, і наче та ж сама пара в літньому віці.

Згідно з сюжетом, продовженню зворушливого кохання студентів — співачки з Польщі Гелі і радянського винороба, офіцера Віктора — завадив закон Сталіна 1947 року (скасований 1953 року), який забороняв шлюб між чужоземцями. Указ вийшов якраз напередодні весілля закоханих. Не встигли. Врешті Геля повернулася у Польщу, стала професійною співачкою, згодом виїхала в Америку. Віктор через деякий час одружився. З Америки Геля приїхала в “перебудовану” Москву наприкінці 80-их, де зустріла чоловіка, подібного на Віктора. Її спогади, як фантомний біль, знайшли співчуття у глядача.

Разом з тим, “Варшавська мелодія” — не цілком сумна трагедія, репліки героїв сповнені тонким гумором, дотепами.

Дійові особи та виконавці: Геля в 1987 році – народна артистка України – Ада Роговцева. Геля в 1947 році – Катерина Степанкова Віктор – Ахтем Сеітаблаєв Женя – Народний артист України Анатолій Ященко. Диригент – заслужений артист України Володимир Задніпровський. Постановка Заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Афанасьєва. Сценографія  – Михайла Глейзера.

Коментарі вимкнені.