Свячену воду варто зберігати на почесному місці

З давніх-давен, щоб вберегти дітей він наврочень, їх окроплювали свяченою водою. Кропили також і всю хату й господарку, аби все добре велося. А пити йорданську воду потрібно натще, обов’язково у поєднанні з безмежною вірою та ревною молитвою.

Відомо багато випадків, коли всього декілька крапель свяченої води, влиті у рот непритомному хворому, приводили його до тями, а то й зцілювали. Проте, як розповідає священнослужитель церкви Різдва Христового отець Руслан, для свяченої води велике значення має те, у чиїх руках перебуває вона. Якщо потрапляє до рук невіруючої людини, або ж в оселю, де панують негативні емоції, йорданська вода може втратити свої цілющі властивості. Не допоможе вона й тим, хто просто не вірить у її чудодійну силу. І лише з вірою йорданська вода може творити диво — зцілювати душу і тіло. А при належній пошані та ще й із силою молитви свої властивості свячена вода не втратить протягом десятків, а то й сотень років. Зберігати її отець Руслан радить на почесному й видному місці. І в жодному разі не ховати кудись далеко, у комору абощо. Наші пращури, для прикладу, посудину зі свяченою водою найчастіше зберігали поруч образів.

Те, що вода на Водохрестя має чудодійні властивості, свого часу підтвердили й вчені Інституту екології людини. Протягом декількох років вони досліджували воду і виявили, що починаючи з 18 січня енергетика води зростає, а 19 — сягає максимуму. Даний експеримент проводити три роки поспіль і щоразу отримували однаковий результат. Вчені стверджують, що вода на Водохрестя за своєю структурою стає подібної до тієї, що містить організм людини. Тому і є такою лікувальною та помічною. Тож і священники і науковці радять: якщо вам погано, відчуваєте на собі вплив негативної енергії, або як кажуть у народі «вроки», потрібно лише вмитися йорданською водою. І полегшення настане всього за лічені хвилини.

Свячена вода ніколи не псується, вона завжди залишається свіжою, у ній ніколи не з’являється будь-який осад. Скептики пояснюють це диво тим, що під час освячення у воду занурюється срібний хрест. Однак у воді він перебуває всього якусь мить, а цього не достатньо для повного очищення. До того ж і хрест не завжди буває срібним. Віруючі переконані: просто у цей день на землю сходить Божа Благодать і вода стає живою.

І наостанок варто зазначити, священники не радять набирати свячену воду цілими відрами. До нового Водохрестя вам цілком вистачить невеличкої посудини. Адже трохи свяченої води можна розбавити звичайною. А ще, у наступні два тижні всі побожні християни не перуть білизну, аби таким чином не оскверняти воду й шанувати її святість.

Анастасія Щаслива

Коментарі вимкнені.