Священиків УПЦ МП звинуватили у нечесному зборі підписів за приватизацію Почаївської лаври

У Тернопільській області священики Української православної церкви Московського патріархату проводять збір підписів за приватизацію Почаївської лаври, вводячи в оману віруючих. Про це під час сьогоднішнього пленарного засідання заявив депутат міськради, голова фракції «Нашої України» Петро Мандзій.
«Священики Московського патріархату під час проповіді говорять віруючим, що нібито націоналісти хочуть закрити Почаївську лавру, зробити з неї архітектурний пам’ятник, після чого там припинять богослужіння. А потім пропонують людям підписуватись проти заборони богослужінь в Лаврі. Тоді як зверху на документі, який підписували люди, написано «Збір підписів за приватизацію Почаївської Свято-Успенської лаври», – розповів Мандзій.

За його даними, такі факти зафіксовані в Кременецькому районі, зокрема в селах Крижі, Ледихів, Бережці.

Мандзій закликав присутнього на сесії представника прокуратури провести перевірку за даними фактами, а представників ЗМІ – розтлумачити населенню ситуацію, щоб не допустити обману мешканців області.

Нагадаємо, депутати провладних фракцій 18 січня зареєстрували проект закону «Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій». Цей законопроект передбачає повернення церкві, зокрема, Києво-Печерської лаври, Почаївської лаври і Кременецького монастиря.

Опозиційні політики заявили, що ці об’єкти хочуть передати УПЦ МП. У свою чергу предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ МП буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві, – пише УНІАН

-1 thoughts on “Священиків УПЦ МП звинуватили у нечесному зборі підписів за приватизацію Почаївської лаври

  • 11:20 | 21.02.2012 о 11:20
    Permalink

    такі підписи пропонували ставити і на Волині в селі Радомишль. розповідаючи ту саму історію про націоналістів.

Коментарі вимкнені.