Тернопільська культура за 2012 рік показала справжній прорив

2012-й рік для працівників управління культури та мистецтв міськради, як і для його очільника Олександра Смика, був доволі нелегким, проте результативним. Крім нововведень, вдалося зрушити з місця і чимало питань, які потребували вирішення не один рік.

Зокрема, в 2012 році покращення відчули на собі бібліотеки міста.

Завдяки сприянню міської ради на сьогоднішній день майже всі бібліотеки (їх в місті 12) відремонтовані, шість з них комп’ютеризовано.

Тернопіль виграв чотири міжнародні гранти на поповнення технічної бази бібліотек. Відтак бібліотеки міста поповнилися на майже 400 тисяч книг.

Крім того, у Тернополі започатковано фестиваль «Бібліофест» – єдиний для бібліотечних систем по Україні.

«На бібліотеки протягом 35 років ніхто не звертав уваги. Фінансування їх здійснювалося завжди за залишковим принципом. Тому цього року ми зробили акцент на бібліотеках. Зокрема 6 грудня відкриємо бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля». Це перший зразок, коли всі родинні письменники долучилися до створення експозиції. Міська рада дала гроші лише на поточний ремонт. В Тернополі фактично є лише два музеї – Краєзнавчий і художній. Тож наступного року плануємо відкрити музей Бойчука на базі художньої школи. В планах загалом – створення музею міста Тернополя як загально цілісного туристичного комплексу на базі Тернопільського замку», – зауважив Олександр Смик.

Культурне життя в Тернополі розвивається – численна кількість виставок, фестивалів, концертів поширює добру славу про Тернопіль не лише в Україні, а й за її межами. За останній рік Тернопіль сягнув позначки 14 фестивалів, з них два мають статус міжнародного. У передсвятковий час на виставці шопок у Римі представлена шопка з Тернополя. Це – єдиний зразок з України.

Наступний рік, за словами Олександра Смика, планують оголосити роком музичних шкіл. Адже саме ці заклади наразі потребують значної праці та ресурсів.

«Музичні школи за аналогією загальноосвітніх потрібно включити в перелік закладів, в яких впроваджуватиметься система енергозбереження. Гострим залишається питання кадрів у цих закладах, де 70% становлять пенсіонери. Також потрібно думати, як забезпечити школи відповідними музичними інструментами», – додав очільник управління культури та мистецтв міськради.

За його словами, на базі другої музичної школи цього року вперше в Україні відкрили естрадний відділ. Є домовленості з інститутом Гільєра, де зможуть навчатися п’ятеро наших учнів.

Серед проблем, з якими стикається управління, в основному – брак кадрів та нестача коштів.

«Минулоріч ми давали в адміністрацію перелік об’єктів, що потребують капітального ремонту, однак ні копійки виділено не було. Зараз складаємо аналогічний перелік об’єктів на 2013 рік, – зазначив Олександр Смик. – Вперше за багато років порушено питання утримання парків. Справа в тому, що на їх забезпечення йде надто багато коштів. Наразі уже визначено межі земельних ділянок під парками, чого раніше ніхто в місті не робив. Крім того, будемо проводити інвентаризацію зелених насаджень, аби скласти раціональний план реконструкції парків, і відповідно, кошторису на їх утримання».

Коментарі вимкнені.