Тернопільські бухгалтери зможуть впливати на законодавчу базу та Міністерство фінансів

Для цього потрібно лише взяти участь у конкурсі «Кращий бухгалтер України», який організувала Громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» за підтримки Міністерства фінансів України.

Саме про це та про значимість професії бухгалтера йшла мова на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу. «Конкурс «Кращий бухгалтер України» організовується уже вдруге, – наголосила голова Тернопільського відділення громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський Клуб» Ганна Чабан. –  Ця професія є ключової для розвитку та процвітання  економіки України. Завданням конкурсу є надання майданчику для спілкування, на якому професіонали зможуть поділитися своїм досвідом і стати своєрідними наставниками для інших бухгалтерів і для тих, хто починає свою кар’єру в цій сфері. А фіналісти конкурсу зможуть вплинути на законодавчу базу країни і дати свої рекомендації  у формуванні плану Міністерства фінансів України в області методології й розвитку бухгалтерського обліку на 2015 рік».

Конкурс розпочався 20 червня і триватиме до  31 жовтня цього року. Перший етап триватиме до 1 вересня. Це буде он-лайн тестування на сайті конкурсу. Потрібно з декількох варіантів відповідей вибрати один правильний. Часу знадобиться небагато. Для тестування необхідно зайти на сайт  http://www.ua-award.org/, зареєструвати анкету, пройти тест. Усі учасники першого етапу конкурсу, які набрали понад 70 балів за результатами тестів, отримають диплом «Бухгалтера-Практика». Учасники можуть збільшити свій загальний рейтинг, доповнивши дані власної анкети в особистому кабінеті, а також отримуючи на свою підтримку СМС-Голоси.  Незалежно від того, хто пройде, всі отримають доступ до інформації майданчика конкурсу.

Другий етап це – більш складне тестування, яке треба пройти до 19 вересня. Учасники, які наберуть більше  300 балів, отримають диплом «Бухгалтера-Професіонала» і будуть допущені до написання єссе (успішні приклади з практики, якими можна поділитися з іншими бухгалтерами так, щоб вони хотіли його прочитати). Ессе приймаються до 1 жовтня. 25 бухгалтерів з комерційної сфери та 25 бухгалтерів з бюджетної сфери отримають диплом «Бухгалтер-Експерт-2014»

До участі у третьому етапі конкурсу – «Гордість професії» – допускаються три лідери рейтингу в комерційній сфері та три лідера рейтингу в бюджетній сфері, які отримали диплом «Бухгалтера-Експерта 2014» і підтвердили свою участь до 18 жовтня 2014 року. Це відбуватиметься у форматі телевізійного шоу 25 жовтня у Києві, під час якого буде визначено Кращого  бухгалтера України в номінаціях “комерційні підприємства” та “бюджетні організації” із врученням подяки Міністерства фінансів і гран-прі конкурсу.

«Рейтинг професії бухгалтера потрібно піднімати, і цей конкурс цьому сприяє, –         зазначила директор консалтингової компанії «Бізнес-центр» Надія Лопатинська. – На жаль, роль бухгалтера у розвитку економіки та малого і середнього бізнесу, на якому тримається увесь світ, в Україні ще не визнана. Більшість підприємців вважає, що бухгалтер – це лише калькулятор. Однак, саме досвідчений та мудрий бухгалтер може вималювати та спрогнозувати  перспективи розвитку бізнесу.  Підприємці це повинні зрозуміти».

Такої ж думки дотримується і фінансовий аналітик ТОВ Аудиторська фірма «Консул» Тетяна  Монастирська. Та зазначає, бухгалтерські фахівці повинні прагнути до самовдосконалення. «Такі шанси дає конкурс «Кращий бухгалтер України», – стверджує фахівець. – А ще – відкриває можливості для працевлаштування та кар’єрного зростання. Головне – спробувати власні сили та перевірити можливості».

Про брак справді фахових спеціалістів у бухгалтерській справі наголошувала і головний бухгалтер ТОВ «Надзбруччя Хліб»  Галина Звонар. «Ніколи не завадить навчатися, а особливо молодим фахівцям. Дякую Всеукраїнському бухгалтерському клубу за кількадесят проведених семінарів та бажання об’єднати людей нашої професії та удосконалювати їхні знання», – зазначила пані Галина.

Учасники зустрічі наголосили, що допоки за врегулювання законодавчих актів не візьмуться фахівці-практики, складно буде створити адаптовані до реалій  закони. Спеціалісти  висловили сподівання, що заявлене в умовах конкурсу залучення  його переможців до врегулювання законодавчих актів таки відбудеться і дасть позитивні результати. А впливати на ці процеси і контролювати їх може активна фахова  громадськість. Приміром, «Всеукраїнський бухгалтерський клуб».

 

Довідково.

Свою діяльність Всеукраїнський бухгалтерський клуб почав із клубу бухгалтерів у Дніпропетровську в 1991 році після розвалу Радянського Союзу.

У Тернополі Клубна робота, а саме організація безкоштовних семінарів для бухгалтерів почалася з квітня 2011 року, коли був проведений перший  безкоштовний семінар для бухгалтерів. Офіційно Тернопільське відділення громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерських Клуб» було зареєстровано 19 квітня 2012 року.

За весь час роботи Клубу в Тернопільській області вже проведено 44 безкоштовних семінари для бухгалтерів, як у Тернополі, так і в районах області.

На наших семінарах лекторами виступають як клубні постійні сертифіковані аудитори, так і фахівці фінінспекції, казначейства, податкових органів, АПП, фахівці управління праці, агропромислового комплексу і фондів.

Були організовані спеціальні семінари для бухгалтерів бюджетної сфери й для агропідприємств. Останній семінар було проведено 24 червня цього року для комерційних організацій. У липні, до Дня бухгалтера, планується провести святковий семінар для наших бухгалтерів.

Для отримання інформації прохання звертатися за телефоном:

(0352) 23 16 80,  067 373 21 20   Ганна Василівна Чабан

Коментарі вимкнені.