Тернопільські депутати тепер сміливо можуть паркуватися біля мерії під час сесій
Зайві знаки потрібно забирати з дороги, вважають автомайданівці і кажуть, що перші результати вже є. У ДАІ нарікають, що більше половини знаків у місті старі і зношені. А понад 700 потрібних – відсутні. У міськраді проблему визнають, але розводять руками та нарікають на мізерне фінансування.
Люди гинули щотижня
Знак у с. Біла, який обмежував рух транспорту до 40 км на год., зняли. Активісти вважають, що він там непотрібен.
Натомість тернополяни пригадують, як кілька років тому на цьому місці мало не щотижня були аварії із загиблими. Відколи знак поставили, ДТП поменшало. Тепер, як і в кожному населеному пункті, там дозволено їхати зі швидкістю 60 км на год.
– Те обмеження і поставили, бо ж люди щотижня гинули, – нарікає тернополянин Андрій Буряк. – Я часто тією дорогою їжджу у справах і бачу різних «льотчиків». Я сам проти встановлення непотрібних обмежень. Але, гадаю, не у цьому випадку.
Натомість автомайданівці категоричні – знак з обмеженням там непотрібен. Залишилось лише підсвітити пішохідний перехід. А щоб не було аварій, водіям і пішоходам лише потрібно дотримуватись правил дорожнього руху.
Солідарні з цією думкою і в ДАІ. І хоч констатують, що вже більше 2 років на цій ділянці не траплялось аварій, це досі є місцем концентрації ДТП.
Відколи там облаштували пішохідний перехід, водії не так «літають», адже перед ним доводиться пригальмовувати, кажуть мешканці Білої. А переходить там дорогу чимало людей. Знімати знак обмеження швидкості чи ні – у громади не питали. Адже дорога не у володінні Білецької сільради.
– Я за те, щоб було безпечно в селі, – каже сільський голова Надія Мотика. – На цьому перехресті чимало людей переходить дорогу. Тим паче – зараз літо. Діти на канікулах, старші люди… Треба, щоб був порядок. Було б добре, якби там світлофор поставили, але ми розуміємо, що це дороге задоволення.
Питання ревізії дорожних знаків у місті, доцільність і правильність їх встановлення «Автомайдан» піднімав неодноразово.
– Сьогодні у Тернополі можна побачити результати роботи ДАІ і приємно, що наші пропозиції врахували, – каже голова тернопільського осередку ГО «Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан» Юрій Остап’юк. – На залізничному мосту на пр. Бандери забрали знак 3.2 «Рух механічних транспортних засобів заборонено», що відкрило рух до Центру і дозволило поворот з мосту направо на вул. Хмельницького.
«Автомайдан» вважає недоцільним встановлення знаку заборони руху на тихій вулиці Івана Пулюя. Біля ЦУМу знак 3.31 «В’їзд заборонено» тепер висить чітко над смугою руху і має час дії. На вул. Листопадовій тепер можна вільно ставити автомобілі. Паркування заборонено там лише у неділю. Такі зміни дозволили зняти напругу під час проведення сесій міської ради. Припинились дзвінки з інформацією про те, що хтось з депутатів припаркувався з порушенням.
Їдуть проти шерсті, бо нема знаку
На вул. Листопадовій тепер можна вільно ставити автомобілі, пояснив Юрій Остап’юк. Паркування заборонено там лише у неділю. Такі зміни дозволили зняти напругу під час проведення сесій міської ради. Припинились дзвінки з інформацією про те, що хтось з депутатів припаркувався з порушенням.
У зв’язку з відсутністю блок-посту, “Автомайдан» рекомендує зняти обмежуючі знаки 70 і 40, що встановлені на в’їзді до Тернополя з боку с. Смиківці.
Однак, скаржаться тернополяни і на відсутність дорожніх знаків, коли вони потрібні. Скажімо, на повороті з вул. Медової на Шептицького немає знаку, який вказує, що рух тут можливий лише направо.
– Городяни знають, що на вул. Шептицького односторонній рух, тому ліворуч з Медової повертати не можна, – каже таксист Ігор Боднар. – Але ж на ринок і чимало іногородніх їде. Звідки вони можуть знати? Там і так затори. А днями зустрів водія, який їхав «проти шерсті».
Відсутність потрібних знаків зафіксували і працівники ДАІ під час комісійного обстеження міста у квітні цього року.
– За результатами перевірки, лише у Тернополі близько 700 дорожніх знаків відсутні, – каже начальник сектору профілактичної роботи обласної державтоінспекції Василь Барановський. – Всього в місті є близько 2 300 дорожніх знаків. 65% не відповідають вимогам держстандартів – їх треба або поновити, або замінити. Ми направили вимогу до різних інстанцій, в т. ч і до міськради, для усунення недоліків.
На вул. Бережанській – в районі перехрестя з вул. Тролейбусною, відсутній знак «пішохідний перехід». На вул. Кривоноса – в районі буд. №9 – два таких же. Не відповідають вимогам держстандарту, адже зношені, знаки на вул. Дружби. А на перехресті вул. Миру-Дружби знищений знак «головна дорога», кажуть у ДАІ.
Це впливає на аварійність, бо водії тоді не орієнтуються, хто має перевагу в русі, – пояснив Василь Барановський. – На Шептицького виїдуть наші працівники, бо донедавна знак там був. І як підтвердиться його відсутність, надішлемо вимогу до відділу технагляду міськради про його встановлення.
Коментар – Олег ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради:
Відсотків 60 знаків у Тернополі фарбовані – без світло відбиваючої поверхні, як це вимагають за держстандартом. Проблема є. І ми її по мірі поступлення грошей вирішуємо. Однак, фінансування мізерне. Один знак коштує близько 1 тис. грн. Замінити першочергово потрібно близько 400 – це тільки «Увага, діти» і «Пішохідний перехід». А з міськбюджету на ці потреби виділили лише 180 тис. Сподіваємось на субвенції з держбюджету.
Довідка
Активісти просять тернопільських водіїв повідомляти про недоцільні дорожні знаки у Тернополі і надсилати пропозиції на електронну пошту automajdan.te@ukr.net або на сторінку у мережі Facebook «Автомайдан Тернопіль». Якщо знаки відсутні, а раніше були, чи пошкоджені – повідомляйте до відділу технагляду міськради за тел.:52-58-56. Якщо хтось має пропозицію щодо встановлення нового знаку, звертайтесь до ДАІ за тел.: 27-12-40.
Коментарі вимкнені.