У Тернополі вийшла третя частина «Журавлиної» книги»

31 січня в Тернопільському обласному краєзначому музеї відбулася презентація третьої частини книги Богдана Мельничука, Богдана Хаварівського та Віктора Уніята «Журавлина» книга. Тернопільська українська західна діаспора. Словник імен».

Письменник та краєзнаець Богдан Мельничук розповів про історію видання попередніх частин «Журавлиної» книги». Перша частина побачила світ ще у 1999 році за сприяння директора Державного архіву Тернопільської області Богдана Хаварівського, поповнивши серію видань «Корінь і Крона». Друга частина вийшла у 2001 році у видавництві «Економічна думка» Тернопільської академії народного господарства, нині ТНЕУ за сприяння ректора Олександра Устенка і директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Венедикта Лавренюка, при фінансовій підтримці публіциста, політичного і громадського діяча, професора зі США Анатоля Камінського. Тоді видання було першою спробою в Україні показати життєвий та творчий шлях і заслуги визначних осіб, які народилися на Тернопільщині, але через певні обставини змушені були виїхати за кордон.  А все починаласчя в обласному архіві – зазначив Б. Мельничук, – ми по крупинці збирали необхідний матеріал з діаспорних видань, для уточнення  біографічних даних листувалися з їхніми редакціями, з родичами наших земляків. Таким чином вийшло дві частини видання. Згодом ці біографічні дослідження увійшли  у «Тернопільський Енциклопедичний Словник». Вже минуло понад 10 років і ми знову повернулися до даного видання. Адже у двох частинах ми дійшли до літери «М», саме тому, ми нині презентуємо третю частину книги, котра охопила персоналії наших земляків від літери «М» до «Я».

Голова Тернопільського обласного товариства «Меморіал» Богдан Хаварівський зачитав привітання від Голови Української Всесвітньої Координаційної Ради, нашого земляка Михайла Ратушного, який високо оцінив доробок тернополян щодо популяризації імен уродженців Тернопільщини представників української діаспори, бо такі видання зміцнюють авторитет нашої країни  серед всього світового українства. Також Б. Хаварівський пригадав значний вклад у започаткування цього проекту Богдана та Хрестини Мельничуків та наголосив, що нині триває робота над доповненням трьох частин книги і висловив сподівання, що знайдуться кошти на видання всіх біографічних матеріалів в одній об’ємній книзі.

Під час презентації своїми думками поділися знані тернопільські краєзнавці, науковці, мистецтвознавці, письменники: Ігор Дуда, Михайло Ониськів, проф. Дмитро Бучко, Ярослав Омелян, Євген Безкоровайний, Петро Козловський та інші.

Книга (288 с.) побачила світ у видавництві ТзОВ «Терно-граф» за фінансової підтримки Тернопільських обласної адміністрації, обласної та міської рад, а також публіциста, історика, громадського діяча у Великобританії Василя Томківа. Рецензенти видання – доктори історичних наук Микола Алексієвець та Іван Зуляк.

 

Віталій Ониськів

Коментарі вимкнені.