Власник фірми, яку АМКУ зловив на змові, отримав від Тернопільської ОДА 50 мільйонів на будівництво школи

Управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації 23 листопада за результатами тендеру підписало договір з ТОВ «Проф Буд» на будівництво школи в с. Шупарка Борщівського району за 54,4 млн грн. Про це написали «Наші гроші. Львів» з посиланням на Prozorro.

Фірма побудує в селі двоповерхову школу І-ІІ ступенів для 172 учнів на вул. Лісничівка, 19а. Вартість одного навчального місця становитиме 316,4 тис грн. Це більш ніж втричі дорожче від розрахованої Мінрегіонрозвитком середньої вартості будівництва шкіл у 2018 р., яка становить 102,7 тис грн.

Школу побудують до кінця 2020 р. Цьогоріч  на роботи виділять 3,2 млн грн., з яких фірма отримає 90 тис грн. прибутку, а на зарплати піде 303 тис грн. У 2019-2020 рр. на будівництво віддадуть по 25,6 млн грн.

Окрім загальнобудівельних робіт, компанія встановить ліфт та зробить інженерні системи: опалення, електрику, каналізацію тощо. Обладнає меблями їдальню, спортивну та медичну кімнати, класи та лабораторії. Територію школи обгородить, озеленить, встановить там дитячий майданчик та зробить заїзд.

До робіт фірма залучить двох субпідрядників – ТОВ «Газ-Сервіс-Буд» та ПП «Безпека-сервіс». Перша компанія допомагатиме з загальнобудівельними роботами, збудує котельню, водопровід, каналізацію та влаштує артсвердловину (глибоку шахту). Друге підприємство встановить пожежний резервуар та пожежну сигналізацію.

На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» та ТОВ «Міжнародні інженерні системи». Три конкуренти вже зустрічалися в попередньому тендері на будівництво школи, однак їх усіх відхилили через помилки в документах. Тоді очікувана вартість закупівлі була на 8,4 тис грн. нижчою від теперішньої.

Під час аукціону найдешевшою була пропозиція компанії «Поділля-Трансбуд», однак її відхилили через невідповідність тендерної документації – відсутність штатного розпису та дипломів спеціалістів. В результаті переможцем стала компанія «Проф Буд», чия пропозиція була на 574 тис грн. дорожчою.

ТОВ «Проф Буд» зареєстроване у січні цього року в Тернополі. Протягом 2018 р. фірма отримала замовлень на 69,3 млн грн., враховуючи поточну угоду.  Її власником та водночас керівником є місцевий житель Олександр Коломійчук.

До травня 2018 р. Коломійчук також був засновником та директором ТОВ «Газ-Пласт-Буд». Нещодавно цю фірму оштрафувала адмінколегія Тернопільського тервідділення АМКУ на 480 тис грн. за порушення закону «Про захист економічної конкуренції». Антимонопольники з’ясували, що фірма разом із товариствами «Крем Буд» та «Тербуд» імітувала конкуренцію на чотирьох торгах від управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради. Після цього рішення АМКУ у ТОВ «Газ-Пласт-Буд» змінилася адреса та засновник.

Окрім того, «Газ-Пласт-Буд» та ТОВ «Проф Буд» фігурують в кримінальному провадженні за ч.3 ст. 190 (шахрайство) та ч.2 ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків). Слідчі підозрюють, що протягом 2017-2018 рр. обидві фірми ухилилися від сплати податку на прибуток та ПДВ на 3,2 млн грн.

Коментарі вимкнені.