Водоканалу вигідно, щоб був витік води і люди платили гроші, – про скандал на Тернопільщині

На гарячу лінію «Народного контролю» звернулися мешканці с. Плотича біля Тернополія, які звинувачують місцевий водоканал у приписуванні міфічних боргів. Переконують, що попри вчасно оплачені послуги водопостачання, – уже 5 років щомісяця отримують «червоні» рахунки.

«Отримала рахунок із приписаними 1639 гривень боргу за воду. Але я не використовую стільки води!», – обурюється мешканка Плотичі Галина Михайлівна.

«Використовуємо 3-4 «куби» в місяць, а нам «малюють» 80-100», – додає пані Марія.

Понад те, у деяких «боржників» почали знімати гроші з пенсії.

«Щомісяця з пенсії чоловіка знімають по 240 гривень за борг, якого насправді нема. З водоканалу іноді посеред ночі дзвонять, погрожують», – розповідає Марія Іванівна.

Мешканці пояснюють, у селі стоїть загальний лічильник, по якому комунальники нараховують плату за воду. Водночас показники індивідуальних лічильників не збігаються із даними із загального. Відтак, у водоканалі, замість з’ясувати причину розбіжності у показниках (а на думку селян, вода втрачається через прориви у трубах), різницю розподіляє між мешканцями Плотичі.

«Водоканалу вигідно щоб був витік води і люди платили гроші», – припускають місцеві мешканці.

Натомість у водоканалі журналістів «Народного контролю» запевнили – їхні дії законні, адже, згідно з правилами експлуатації мереж, приладом обліку є загальний лічильник. А мережі в селі не на їхньому утриманні.

«Вулична сільська мережа, якою подається вода до помешкань, не перебуває на балансі водоканалу. Співвласниками мережі є самі мешканці населеного пункту. Наше підприємство воду подає лише до точки розмежування балансової належності мереж. Ми не маємо права витрачати гроші на ремонт, адже ця послуга не закладена у тарифі», – стверджує директор відділу розрахунків населення КП «Тернопільводоканал» Руслан Бурмас.

Тим часом у сільраді готують скаргу в Антимонопольний комітет. Кажуть, схожа ситуація була у сусідньому селі Біла.

«Я зустрівся з головою сільської ради Білої, де була аналогічна ситуація. Мені порадили звернутися в Антимонопольний комітет. Разом із мешканцями створимо ініціативну групу, зберемо підписи. Будемо намагатися вирішити цю проблему найближчим часом», – запевнив в. о. сільського голови с. Плотича Євген Грицишин.

Коментарі вимкнені.