Зупинку в Ішкові зробили «патріотичною» (фото)

Хвиля патріотичних ініціатив, яка в останні місяці активно поширювалася всією країною, продовжує свій рух. Різноманітні акції, спрямовані на пробудження патріотизму і згуртування населення довкола ідеї національної єдності, час від часу проходять у містечках і селах Тернопільщини. Часто такі ініціативи мають творчий характер. Зокрема, активісти розфарбовують кольорами державного прапора знаки з назвами населених пунктів, стіни будівель, мости, автобусні зупинки тощо.

Нещодавно до такого патріотичного флеш-мобу долучилися мешканці села Ішків, що знаходиться у Козівському районі, за30 кілометріввід Тернополя. Місцева молодь вирішила надати синьо-жовтих тонів автобусній зупинці при головній дорозі.

— Метою нашої акції було виявлення, хоча б у найменших речах своєї національної самосвідомості, а також покращення естетичного вигляду рідного села, тому що зупинка була не в найкращому стані, — розповідає одна з учасниць акції Галя Євплова.

Оскільки обраний об’єкт був раніше побілений вапном, то для нового фарбування вирішили використати також вапно з додаванням барвників. Обговорення ідеї та залучення учасників відбувалося через соціальні мережі. Загалом, участь у роботі брали 17 хлопців та дівчат.

— Найбільше допоміг Іван Степанович Сидорак (сільський голова Ішкова — прим. авт.) Він дав частину вапна і купив барвники, а також керував процесом фарбування, — каже Галя. Дівчина також розповіла, що місцевий художник пообіцяв нанести на стіни зупинки патріотичні малюнки, тому справа ще не зовсім завершена. А після цієї реалізованої ініціативи молодь Ішкова плануватиме нові творчі і патріотичні заходи.

 

До слова, село Ішків розташоване на половині шляху з Тернополя до Зарваниці. Тут щороку зупиняються на ночівлю прочани, які йдуть пішки до духовного центру. Також у селі є красива кам’яна церква, дві новозбудовані каплиці, а також унікальний музей музичних інструментів.

Та головне, у цьому селі є люди, які вміють ставити перед собою завдання і спільно їх виконувати.

Катола Василь

Коментарі вимкнені.