НЕдитяча математика  в “Сонечку”: на півмільйона гривень запланували завищення цін на будівництві укриття дитсадку в Теребовлі 

Питання цивільного захисту, стану укриттів в школах, дитячих садочках за довгі роки свого забуття стало одним із найактуальніших від початку повномасштабної війни як у прифронтових так і відносно “тилових” областях України.

     Ще з початку повномасштабного вторгнення дитсадок “Сонечко” у Теребовлі Тернопільської області тимчасово закрили. Хоч садок зараз продовжує працювати, але у  закладі немає свого повноцінного укриття. 

        Кабінет міністрів у межах створеного фонду ліквідації наслідків збройної агресії у 2023 році  виділив 6,5 млн. гривень на будівництво укриття  дитсадку “Сонечко” у  Теребовлянській громаді. Роботи, згідно розпорядження Кабміну,  мали бути виконані протягом 2023 року.

      Будівництво укриття для дитсадку “Сонечко” планували ще з 2022 року. Так за даними порталу Prozorro, у вересні 2022 року відділ освіти Теребовлянської міськради провів тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт захисної споруди. Закупівлю  провели без використання електронної системи. Відділ освіти Теребовлянської міськради уклав договір з єдиним учасником – ФОП Винницьким Миколою Володимировичем на 185 000 грн. У ще одній закупівлі на Prozorro йдеться, що окрім проектної документації, Винницький здійснює й авторський технічний нагляд за будівництвом згаданого укриття. За це йому передбачили 18 000 грн. 

      За даними аналітичної системи YouControl, Микола Винницький зареєстрував ФОП у 2020 році. Підприємець проживає в Тернополі, а основний вид діяльності вказує сферу архітектури. За 3,5 роки Винницький  отримав майже 6 млн. гривень за замовлення проектних документацій з державного та місцевого бюджетів. 

        Співпрацювати із Теребовлянською міськрадою ФОП Винницький почав у 2022 році. За даними YouControl, він виготовляв проектно-кошторисну документацію для  капітального ремонту протирадіаційного  укриття у місцевій школі. А також кошториси на ремонт дитсадку “Ромашка”, який знаходиться поряд із “Сонечком”  та реконструкцію місцевої лікарні. Загалом Микола Винницький отримав від Теребовлянської міськради 800 000 грн.  

       Трохи згодом експертизу проектно-кошторисної документації для будівництва укриття в садочку “Сонечко” замовили у ПП «Тернобудтехексперт». Обійшлося це у 17 000 грн. 

        За даними YouControl, ПП «Тернобудтехексперт» зареєстровали у 2008 році в Тернополі. Основний вид діяльності – діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії і технічне консультування в цих сферах. Статутний капітал підприємства лише 5 тисяч гривень. Керівником та водночас головним бухгалтером ПП «Тернобудтехексперт» є  Андрій Богомольний. Богомольний також зареєстрований як ФОП з такими ж видами діяльності як згадане підприємство.

    Сам тендер на будівництво укриття, за даними Prozorro, відділ  освіти Теребовлянської міськради оголосив вже у серпні 2023 року. Закупівлю мали провести у формі відкритих торгів з особливостями. Однак єдиний учасник, який прийшов на тендер, це ПП «Чемеровецька будівельна компанія». З нею і уклали договір на 9 млн грн. Майже третина цієї суми (2,5 млн) – кошти місцевого бюджету, тоді як 6 млн грн – з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Спершу підрядник мав завершити об’єкт до кінця 2023 року. Однак пізніше терміни продовжили до квітня 2024 року. У цій додатковій угоді прописано, що ціна договору, яка була зазначена в основному договорі є динамічною, тобто може змінюватись. Але й у квітні сховище так і не відкрили. А підряднику дали час ще до серпня цього року.

 

ПІДРЯДНИК ІЗ СУСІДНЬОЇ ОБЛАСТІ 

За даними YouControl, ПП «Чемеровецька будівельна компанія» (далі ПП “ЧБК”), з’явилася у 2005 році в смт. Чемерівці на Хмельниччині. Основний вид діяльності підприємства  – будівництво житлових і нежитлових будівель.

Власником підприємства  є Крамар Сергій Володимирович, також з смт. Чемерівці. 

Також Сергій Крамар є керівником ТОВ «КСВ Груп», яке засноване у 2004 році. Підписантом ТОВ є  Полудняк Олександр Володимирович, основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Статутний капітал цієї ТОВки  – 512 тисяч грн. До 2020 року ця ТОВка називалась ТОВ «Чемеровецький молокопереробний завод», зареєстрована за тією ж адресою, що і ПП «ЧБК». Крамар також є керівником Хмельницького обласного благодійного фонду «Великий дім», який був заснований у 2012 році, підписантом у фонді є Крамар Анатолій Володимирович, який ймовірно є братом Сергія Крамара. Засновником і  членом цієї організації є також Литвин Ірина Леонідівна, яка до 2019 року  працювала головним спеціалістом відділу фінансового забезпечення управління фінансово-господарського-забезпечення Хмельницької обласної державної адміністрації, потім – в Управлінні державної казначейської служби України у Хмельницькому районі Хмельницької області. Даний благодійний фонд до 2016 року був зареєстрований у Хмельницькому.

Також Крамар Сергій Володимирович є ФОПом з 1995 року і займається  виготовленням виробів із бетону для будівництва.

За даними YouControl, ПП «Чемеровецька будівельна компанія» далеко не вперше співпрацює з Теребовлянською міськрадою. З жовтня 2022 року компанія отримала підрядів від міськради на 29 млн грн. Це тендери на ремонти доріг, тротуарів та проїзду на території міського кладовища. А також закупівля на реконструкцію приміщень місцевої лікарні.

На своїй сторінці у соцмережі Facebook Чемеровецька будівельна компанія поширювала пост про  пошук бухгалтера. У дописі зазначено, що “Чемеровецька будівельна компанія – це група компаній, які об’єднують підрозділи в різних напрямках бізнесу. В сфері будівельних послуг наша компанія виграє тендери (у тому числі в програмі президента “Велике будівництво”) та займається приватним будівництвом”. Також йдеться про те, що в структурі бізнесу є будівельний супермаркет, хостел, ресторан, автосервіс, кав’ярня та магазин.

   

Скрін сторінки “ЧБК” в фейсбуці. Доречі сайт компанії, який зазначений на сторінці, не працює

       Раніше головним бухгалтером компанії  була Городиська Людмила Феліксіївна. Про це відомо із постанови Чемеровецького районного суду Хмельницької області, який у квітні 2021 року розглядав справу щодо директора та головної бухгалтерки ПП «ЧБК» про порушення вимог податкового законодавства: зниження податку на прибуток, зниження податків на додану вартість, плати за землю (земельного податку) яка накопичилась за 2017, 2019 роки, несплати податків із доходів фізичних осіб, не сплати військового збору,  подання податкової звітності із недостовірними відомостями та помилками, тощо. За даними YouControl та сайту Судової влади України, результатом розгляду даних справ було винесення постанов про притягнення директора та головної бухгалтерки ПП «ЧБК» до адміністративної відповідальності  та сплати по 170 грн. штрафу та  454 грн. судового збору. 

 

ВДВІЧІ, А ТО Й ВТРИЧІ ЗАВИЩЕНІ ЦІНИ В КОШТОРИСІ 

Повернемось до самого будівництва укриття для ДНЗ “Сонечко”. Оскільки проектно-кошторисної документації на сторінці закупівлі в Prozorro немає, нам вдалось знайти певну інформацію на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕСБ). Як зазначено в ЄДЕСБ,  відповідальною особою за виготовлення проектної документації є Винницька Наталія Петрівна яка є інженером проектувальником. За даними YouControl, Наталя Винницька проживає в Тернополі за однією і тією ж адресою, що і Микола Винницький та ймовірно є його дружиною, володіє будинком та земельною ділянкою в Тернополі.  

За даними ЄДЕСБ,  будівництво укриття для дитсадку “Сонечко” за типом є протирадіаційним укриттям. Загальна площа будівлі майже 400 м.кв, з яких 320 м.кв. – площа приміщень. Укриття розраховане на 155 осіб. А тривалість будівництва – рік. 

Саме укриття має два входи/виходи, зовні вже проведено певні будівельні та оздоблювальні роботи. Візуально готовність об’єкту на зараз може бути біля 60-70%.  Паспорту об’єкта будівництва із вихідними даними на огорожі будмайданчика ми не знайшли.

Оскільки самої проектно-кошторисної документації немає на порталі Prozorro, нам вдалось отримати лише кошторисну документацію у відповідь на інформаційний запит. І те не одразу, бо спершу Теребовлянська міськрада відмовилася надавати ці документи. Це вказує на певну закритість у діяльності відділу освіти Теребовлянської міськради як замовника даного будівництва та  й загалом міськради. Однак йдеться про чималу вартість будівництва, на яку витрачають кошти з державного та місцевого бюджетів. 

Так за даними з кошторисної документації, ціни в якій вказано на 1 серпня 2023 року, підрядник планував закупити 15 штук коробів кабельних 10х20, довжиною 2м кожен по 90 грн./шт.. Однак за даними інтернет-магазину один такий короб на сьогодні вартує 28 грн за штуку, а на деяких інших сайтах можна знайти і по 15 гривень за штуку.  

Також по кошторисній документації планувалось закупити 4 змішувачі по 1200 грн за кожен, однак на одному із сайтів, змішувач Domino, який міг бути встановлений в даному укритті,  вартує сьогодні 797 гривень за штуку. 

Схожа ситуація і з закупівлею розеток. 35 штепсельних розеток 2228 Neptun хотіли купити по 65 грн/шт.. Та майже через рік їхня ціна все ще значно нижча: на  одному із сайтів  їх продають по 44,40 грн/шт, а на іншому ще дешевше – по 38,28 грн./шт. 

Завищення вартості будматеріалів у кошторисі ми помітили на ще щонайменше 9 позиціях:

  • руберойд покрівельний з пиловидною засипкою РКП-350Б по 41 грн/м.кв. Ціна зараз на сайті будмаркету – 18 грн/м.кв. Також зустрічається вартість у 35 грн/м.кв. на іншому  сайті. 
  • самоклеючої фольгованої плівки товщиною 5 мм планували закупити 31 м.кв. по 99 грн./м.кв. Сьогодні таку плівку можна купити на сайті магазину  по  76 грн/м.кв. 
  • акрилової штукатурки Ceresit СТ-64 було заплановано придбати 158 кілограм   по 58,48 грн./кг. Однак, за нашими даними, на будівництві використовували акрилову штукатурку івано-франківського бренду FTS structure line (зерно – 1,5 мм). 25-кілограмове  відро цього будматеріалу на сайті  зараз вартує 1165 грн, тобто виходить по 46,6 грн./кг.  Практично така ж ціна на цю штукатурку і на іншому сайті – по 46,08 грн за кілограм.
  • труби каналізації діаметром 110 мм. планували купити по 287 грн. за метр. Однак на сьогодні можна знайти такі ж труби  практично вдвічі дешевше  – на сайті інтернет магазину метр такої труби продають по 129 грн, на сайті будмаркету – по 153,30 грн./м., на іншому – 160 грн. за метр. Це найвища вартість, яку нам вдалося знайти на цю позицію.
  • на труби каналізації діаметром 50 мм.  закладали вартість 179 грн за метр. Але й тут завищення чимале: на сайті будмаркету такі труби продають зараз практично вдвічі дешевше – 105,7 грн  за метр. 
  • труби поліетиленові для подачі холодної води ре 100 sdr-17 (1,0 Мпа) із зовнішнім діаметром 32х2,0 мм. вказали по 37,80 грн. за метр. Зараз в інтернет-магазині, де продавцем є ТОВ “Метал Імпорт Груп” таку трубу можна купити від 17 грн за метр. Ідентична ціна і у ТОВ “Метал Агро Трейд”. Максимальну ціну, яку нам вдалось знайти  на сайті інтернет-магазину  –  22,92 грн за метр.
  • труби ПВХ діаметром 110  SN4 мали купити по 201 грн/м. На сайті будмаркету  таку трубу в Тернополі зараз можна купити по 88 грн/м,  максимальна ціна на одному із сайтів –  по  178 грн/м 
  • муфти прямі короткі МРВ 20/1/2” планували купити  по 74,27 грн./шт. Ціни на них в інтернет-магазинах зараз коливаються від 23 грн до 65 грн. за штуку. 
  • світильників DELUX REL-803 1W 6LED (світильник світлодіодний аварійний, може бути із написом (наліпкою) “Вихід” або відповідними вказівниками) мали купити 10 штук по ціні 267 грн за штуку, на сайті виробника їх можна купити зараз по 234 грн. 
  • світильники DELUX WPL LED 60 4000K планували купити по 212 гривень за штуку. На сайті інтернет-магазину такий світильник можна купити по 144 гривні за штуку чи по акції за ті ж 144 грн. на іншому сайті. Повна вартість вказана – 156 гривень за штуку, але це все одно нижче від закладеної ціни в кошторисній документації.  Тут варто зазначити, що деякі сайти розпродують цю модель світильників, оскільки вони знімаються з виробництва.

Також переплатити планували за засоби сповіщення. Тобто за ті прилади, які мають сигналізувати про небезпеку. 

По кошторисній документації, планувалось  купити 2 сповіщувачі ОС-1 по 590 гривні за штуку, або іншими словами – це оповіщувач пожежно світловий ОС-1 «Вихід». Сьогодні ціна такого сповіщувача коливається  від 578 гривень до 810 гривень на одному  та  іншому сайті  спеціалізованих магазинів.  

Ще один сповіщувач «Пожежа»  планували купити  по 786 грн. за штуку, але ціна на нього сьогодні коливається на одному із сайтів від 381 грн. до 1164 гривень на іншому сайті спеціалізованого магазину такої техніки. Тут також бачимо щонайменше вдвічі завищену ціну в кошторисній документації. Також, згідно кошторисної документації, планували закупити одне світлозвукосигнальне табло з сповіщувачем ПІОНЕР 5 за 825 грн. Його нинішня ціна на одному із сайтів спеціалізованого магазину всього  530 грн. 

Але й на цьому колосальні завищення не завершуються. Бо ціни на вироби з бетону для укриття дитсадка “Сонечко” у кошторисі вказали суттєво вищими, ніж вони є зараз. І тут повторимось, минув майже рік і чимало будматеріалів здорожчали. Замовник планував закупити 223 бетонних блоки  ФБС 24.5.6. по 2000 гривень за штуку. Але сьогодні їх можна купити від 1064 гривні за штуку до 1830 грн у місцевого виробника будматеріалів. 

Ціна на інші фундаментні блоки також виявилася вищою за ринкову. 60 фундаментних блоків ФБС 24.4.6. мали купити по 1800 грн./штуку. Однак сьогодні можна знайти такі блоки від 1050 грн., на сайті будмаркету –  1566 грн., а от  на сайті місцевого виробника їх можна купитиза 1530 грн/штуку.

 

Кільця для оглядових колодязів водопровідних та каналізаційних мереж КС 15-6, яких планувалось закупити  по ціні 2300 грн./штуку, можна сьогодні знайти в інтернеті  від  930 грн.  до 2250 грн. за штуку на сайті місцевого виробника бетонних виборів. За кошторисною документацією, планувалось закупити  також плиту днища  діаметром  1,5 м.  за 4 тис. гривень за штуку, але її ціна сьогодні коливається в інтернеті від 1417 грн. до 2010 грн за одну. Також мали закупити  плиту перекриття 1,5 м.  по 5 тис грн/шт., але зараз така коштує  від 2020 до 2733 грн  на одному із сайтів будматеріалів Є й ще нижча вартість – по  1720 грн. за таку плиту..

 

Нагадаємо, що в структурі бізнесу Сергія Крамара, куди входить і “Чемеровецька будівельна компанія”, є виробництво будматеріалів з бетону та будівельний супермаркет. Тож ми не виключаємо, що значна частина будматеріалів буде закуплена  саме із цього будмаркету або безпосередньо у нього як ФОПа. 

А от дізнатись, в яких ще фізичних та юридичних осіб були закуплені будматеріали та інші товари для будівництва укриття нам не вдалось. У  відповідь на інформаційний запит у відділі освіти Теребовлянської міськради нам відповіли, що ця інформація є конфіденційною та не публічною.

               

ЩЕБІНЬ, ПІСОК, КЕРАМЗИТ, ГОТОВИЙ БЕТОН, СУМІШІ  – ТЕЖ НЕ ЗА РИНКОВИМИ ЦІНАМИ

Витратні матеріали теж не «пасуть задніх» у завищенні цін в кошторисній документації:

  • Щебеню із природного каменю фракції 10-20 мм марки м800  планувалось закупити 38 метрів кубічних по 537 грн/м3. За даними Державного підприємства «Національного інституту розвитку інфраструктури» (далі – ДП «НІРІ»), який моніторить ціни на будматеріали по областях,  на серпень 2023 року вартість  1 м3  щебеню такої  фракції в Тернопільській області становила 365,3 грн., в Хмельницькій – від  356 до 611 грн./м3. Тобто середньостатистична ціна  як мінімум вдвічі нижча від тієї, яка закладена в кошторисі. На сайті  Альянсу Будівельників України щебінь такої фракції зараз  коштує 270 грн/тону, в перерахунку –  365 грн за куб.  
  • Щебеню фракції 40-70 мм марки м400 планувалось купити 17 м.куб. по 380 грн/м3, але на сайті  ДП «НІРІ»  на серпень 2023 року вартість  1 м3  щебеню такої фракції  в Тернопільській області була 365,3 грн., в Хмельницькій – від  288 до 546 грн./м3. На сайті одно з місцевих постачальників тона такого щебеню зараз коштує – 585 грн/тону, це – 789,75 грн/м.куб., на сайті іншого  ціна нижча –  304 гривні за кубометр.   
  • Гравій керамзитовий фракції 20-40 мм марки 400 планувалось закупити 101 кубометр за ціною 1457 грн. Натомість на одному із сайтів будматеріалів кубометр керамзиту такої фракції коштує 475 грн/тону, в перерахунку – 213,75  грн за кубометр. Тобто закладена ціна у декілька разів вища за реальну ринкову.  
  • Цегла керамічна одинарна повнотіла розмір 250х120х65 марки М100 планували закупити 24 тис. штук  по 5114 грн/1000 шт. Сьогодні на сайті місцевого будмаркету пропонують по 4,8 грн. за штуку, а також як оптову ціну із заводу.

Ціни на суміші для оздоблювальних робіт у кошторисній документації серпня 2023 року теж виявились завищеними  у порівнянні із теперішніми цінами на ринку:

  • Розчинова суміш  Ceresit CM-11 (клей-цемент) планували купити 389 кг по 12,17 грн/кг. На сайті місцевого будмаркету 25 кг мішок такого клею-цементу можна купити від 193 грн, тобто по 7,72 грн./кг, на сайті  іншого будмаркету – по 8,77 грн/кг,. Максимальну ціну, яку вдалось знайти на сайті іншого будмаркету – по 8,84 грн за кілограм. Тобто ціна в проектній документації на третину вища від реальної ринкової на сьогодні.     
  • Дисперсійної грунтовки Thomsit R777 планували купити 44 кілограми по 140,9 грн/кг. На сайті будмаркету 10 літрову каністру такої грунтовки (щільність грунтовки – близько 1 л/кг) – за 1193 грн, тобто по 119 грн/кг, на іншому сайті – ціна 10 л. грунтовки 1090 грн (по 109 грн/кг). 
  • Вапняна фарба Feromal 37  Kalkfarbe – мали купити 237,5 кг по 64 грн/кг. В інтернеті на одну із сайтів зараз 14 кілограмову ємність такої фарби можна купити за 759 грн, тобто по 54 грн/кг., на іншому сайті – за 55 грн/кг 

 

        Матеріали для утеплення та проведення інших фасадних робіт укриття дитсадку теж виявились дорожчими за нинішню ринкову вартість. По кошторисній документації було заплановано купити 280 м.кв.  екструдованих плит по 290 грн/м2, інших вихідних даних та специфікацій щодо плит не вказано. На одному із сайтів ціна за метр квадратний такої плити коливається від 78 до 190 грн, на сайті місцевого постачальника – від 93 до 432 грн/м2, в залежності від додаткових параметрів.

 

Геотекстилю термофіксованого щільністю 200-300 гр/м2 планували  купити 414 м.кв.по 60 грн/м2. На сайті будмаркету геотекстиль такої щільності можна купити зараз від 29 до 42 грн/м2, на сайті місцевого постачальника –  ціна коливається від 36 до 53 грн/м2.

 

     ПВХ мембрани товщиною 1,0-2,0 мм планувалось купити 418 м2 по ціні 516 грн/м.кв. В інтернеті можна знайти таку мембрану від 290 до 491 грн/м2, на сайті місцевого постачальника ціна за метр квадратний мембрани коливається від 315 до 360 грн/м.кв. Тобто завищення ціни може сягати навіть до 30%. Шиповидну ПВХ мембрану планували купити 530 м2 по 98грн/м2, зараз таку можна купити на сайті  по 50 грн/м2, а от на сайті місцевого постачальника дешевше – по 39 грн/м2, ще на одному сайті пропонують навіть по 36 грн за метр квадратний.Тобто нинішня ціна на ринку вдвічі нижча від закладеної ціни в кошторисній документації.

Рейки крайової 7х50 мм довжиною 2 м планували купити 51 п.м. за 62 грн., на сайті зараз таку рейку можна купити по 51 грн за п.м. рейки.

 

ШТУЧНА ТРАВА ДЛЯ  ФУТБОЛУ 

       У кошторисній документації будівництва укриття дитсадку було передбачено купити майже 310 м2 покриття із синтетичної трави висотою 0,05м  по ціні 336 грн/м2.  В інтернеті можна знайти таке покриття як “траву для футболу” враховуючи висоту ворсу в 50 мм (5 см), а площа покриття практично відповідає площі поля для міні-футболу.  Щодо цін, то на одному із сайтів  зараз штучну траву можна купити по 618 грн за метр квадратний (оптова ціна -515 грн/м2), ще один сайт пропонує аналогічну ціну в роздріб, та оптову ціну – 364 грн/м2. Інший виробник  штучної трави на цьому ж сайті пропонує ціну – 631 грн/м2 та оптову ціну – 399 грн/м2. Також  вдалось знайти ціну в інтернет-магазинах по 651 грн та 740 грн/м2

Виникає запитання: для дітей дошкільнят збираються влаштовувати майданчик для гри у футбол в укритті чи над ним? Але футбольних воріт та іншої атрибутики для цього в кошторисній документації ми не знайшли.

У кошторисній документації відразу після покриття із штучної трави вказана позиція стрічка з’єднувальна шириною 30 мм.  Логічно припустити, що мова про стрічку для з’єднання  штучної трави. Підрядник планував закупити такої стрічки 84 погонних метри по 76 грн/м.п. В інтернеті ціна метру погонного такої стрічки коливається від 44 грн/м.п. до 58 грн/м.п.. Тобто і тут бачимо завищення ціни майже удвічі.

     Для приклеювання штучної трави до основи планували купити 50 кг клею двокомпонентого TETRAPUR 100T по 198 грн за кілограм. В інтернеті можна купити зараз такий клей по 180 грн/кг. 

       Якщо додати  вартість покриття із штучної трави, з’єднувальної стрічки і клею, то виходить 120 тисяч гривень. От таке “дороге” футбольне поле для дітей у дитсадку.

 

ЕЛЕКТРОКОНВЕКТОРИ –  ІНКОЛИ ВДВІЧІ ДОРОЖЧІ

Вартість електрообігрівачів  у кошторисній документації виявилась завищеною щонайменше вдвічі в порівнянні з нинішніми цінами на ринку.  

     Так, два електрокалорифери N=1.0 кВт EBHA 1,0/230С2 (конвектор ТЕРМІЯ) планували закупити по 2500 грн/штуку. На сайті одного із інтернет магазинів його можна придбати за 1186 грн/штуку, інший інтернет- магазин пропонує ціни на такий конвектор – від 1389 до  2450 грн.  На сайті виробника такий конвектор можна зараз купити від 1680 до 2136 грн/штуку (в залежності від додаткових параметрів моделі).  

       Електрокалориферів N=1,5 кВт EBHA 1,5/230С2 (конвектор ТЕРМІЯ) планували купити 4 штуки по 2685 грн. В інтернет-магазині такий конвектор зараз коштує від 1279 до 2765 грн. На сайті виробника такий конвектор можна купити від 1836 до 2334 грн./штуку (в залежності від додаткових параметрів моделі)

      Також планували купити електрокалорифери N=0,5 кВт EBHA 0,5/230С2 (конвектор ТЕРМІЯ) 3 штуки по 2090 грн. На сайті виробника такий конвектор можна зараз купити за нижчу ціну – від 1584 до 2004  грн/штуку. 

       Із побутових електроприладів також мали купити 6 ліхтарів EMOS-208AL по 1902 грн за штуку. В інтернет-магазині такий ліхтар зараз можна купити від 1651 до 1899 грн, на сайті іншого магазину електротехніки такий ліхтар продають за 1342 грн 

     Для забезпечення водою в укритті передбачено також закупити  3 єврокуби (ємності по 1000 л. для води) по 10 тис. грн за кожну. В інтернеті можна знайти такий єврокуб за 6600 грн, а при купівлі від 3 штук – пропонують нижчу ціну – 6300 грн. Також вдалось знайти єврокуби і  по 7400 грн за штуку. 

ЗАВИЩЕНЬ НА  ПІВМІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ

       За нашими підрахунками, виходячи із закладених цін на закупівлю будматеріалів та устаткування для будівництва дитсадку “Сонечко”, приблизна сума переплати може становити понад 489 тисяч гривень. 

Не менш важливе запитання це те, чи дійсно використовувались саме ті будматеріали, які прописали в кошторисній документації. Але поки відповіді на нього ми отримати не змогли, адже міська рада не надала на запит акти по вже виконаних роботах.    

Нагадаємо, що укриття підрядник має побудувати до серпня 2024 року. Виконавцем робіт є “Чемеровецька будівельна компанія” з Хмельницької області.

Ігор Процик

Матеріал підготовлено в межах проєкту «Підтримка антикорупційної діяльності регіональних журналістів в умовах післявоєнної відбудови України», що реалізує ГО “Асоціація Відкритих Даних” за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження»

 

Коментарі вимкнені.