З чого починається чистий Кременець
Усі хочуть чистоти у місті, проте далеко не усі кременчани дбають про чистоту. Благоустрій на вулицях Кременця повинні забезпечувати не лише два комунальні підприємства, 120 сміттєвих контейнерів (два з яких нещодавно спалили невідомі) та один сміттєвоз. Перш за все чистота і прагнення до порядку повинне бути у нашій свідомості. Забрати сміття після пікніка у лісі, не викидати відходів у непризначених для цього місцях, хоч раз долучитися до спільного прибирання в рамках акції – цього достатньо аби зробити наше місто кращим. Але, на жаль, усвідомлюють це не усі, – йдеться на сайті кременецької міської ради.
Разом з тим є й законодавчі підстави для того аби карати впертих порушників правил благоустрою. Зокрема, у Законі «Про відходи» чітко регламентовані обов’язки громадян у сфері поводження з ТПВ. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою (у Кременці КП «Міськводгосп»), яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг.
Також прописано заборони та відповідальність за порушення. Винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність.
Зокрема, відсутність договору на вивіз сміття є порушенням законодавства у сфері житлово-комунального господарства та нормативів з поводження із побутовими відходами, і передбачає покарання за вказаною статтею у формі штрафу розміром від 340 до 1360 грн. для фізичних осіб та від 850 до 1700 грн. для посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності.
Поряд з цим відповідальності за стан довкілля мають й органи місцевого самоврядування, які згідно законодавства здійснюють контроль за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на своїй території, контролюють дотримання юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розглядають справи про адміністративні правопорушення у разі порушення законодавства про
відходи.
Уже нещодавно фахівці Кременецької міської ради підготували проект «Організація збору твердих побутових відходів в місті Кременець Тернопільської області» в рамках співпраці міст України та Німеччини. За умови успішної реалізації Кременець отримає ще одну одиницю спецтехніки (сміттєвоз) та необхідне обладнання для утилізації ТВП.
Коментарі вимкнені.