Тернопільщина: у «день тиші» та день голосування на носіях зовнішньої реклами розміщенні повідомлення з ознаками прихованої агітації
У Тернопільській області у «день тиші» та день голосування, 30 та 31 березня, на носіях зовнішньої реклами, білбордах і сітілайтах, спостерігачі ОПОРИ фіксують розміщення реклами, яка адресована виборцю і стилізована під передвиборчу агітацію кандидатів у Президенти.
В обласному центрі на носіях зовнішньої реклами спостерігачі ОПОРИ фіксували розміщення зображень з гаслами «Думай», «Не втрать ще 5 років. 31 березня» та «Змінюй». Дизайн цієї друкованої продукції подібний до дизайну передвиборчої агітації деяких кандидатів у Президенти.
«Формальних ознак агітації така реклама не містить, тому це не порушує обмеження щодо агітації встановленої Законом України «Про вибори Президента України». Тут можна говорити про маніпуляції спрямовані на те, щоб обійти законодавчу заборону щодо розміщення агітації у «день тиші» та день голосування», – каже координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.
Відповідно до частин 1 і 2 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація кандидатом на пост Президента України закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.
Коментарі вимкнені.