Перший поверх поліклініки №1 виганяють з приміщення

Ціна питання ­– 400 тисяч доларів

І хоча це насправді не поліклініка, а діагностично-профілактичне відділення Тернопільської міської клінічної лікарні швидкої допомоги, суть справи це не міняє. Відділенню доведеться переїжджати у приміщення денного стаціонару 3-ої міської лікарні. Про це повідомив на загальних зборах колективу головний лікар ТМКЛШД Ярослав Чайківський. Термін виконання наказу – 20 серпня ц.р. Тобто вже наступного дня для проходження медкомісії щодо санітарних книжок, отримання зброї, на водійські права доведеться їхати на «Дружбу».

Наразі медперсонал категорично відмовляється підписувати наказ і навіть думати про переїзд. Насамперед їх хвилює, чи не відбудеться під виглядом реорганізації звільнення «неугодних», чи насправді запропоноване приміщення відповідає санітарно-гігієнічним нормам.

«У наказі №90 від 30.06.2012 має місце підміна юридичних фактів: вказується про зміну істотних умов праці, при цьому фактично має місце переведення працівників на іншу роботу в інше підприємство, що є абсолютно неприпустимим та суперечить чинному трудовому законодавству. Крім того, як стало нам відомо, робочі місця в МКЛ №3, куди нас переводять, абсолютно не пристосовані та не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам: у кабінетах нема вікон, відсутня вода, що унеможливлює нормальну роботу та прийом пацієнтів», – вказують працівники у спільній заяві.

Консулат одного із кандидатів у народні депутати, якого також занепокоїли перманентні реорганізації медицини Тернополя, Микола Гонта визнав: «Рішення  було прийнято депутатами Тернопільської міської ради. Проте чим вони керувались, важко сказати. Ми направили запит у міську раду стосовно економічного обґрунтування доцільності оптимізації закладів охорони здоров’я і що буде з вивільненими людьми. Чекаємо на відповідь».

Варто сказати, що на початку року розмови про реорганізацію закладу вже велись. Отримавши спротив, адміністрація управління охорони  здоров’я на деякий час припинила розмови про це. Та, певно, прийдешні вибори надали сміливості. Не дарма у місті вже відверто говорять, що перший поверх 1-ої поліклініки продали. Адже ціна питання – приблизно 400 тис. доларів, зрештою, така ринкова вартість аналогічних приміщень у центрі Тернополя.

«Питання реорганізації медичних установ Тернополя поставлено давно, просто настав час його виконання, – запевнив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук. – Хочу нагадати, що минулого року на сесії Тернопільської міської ради було прийнято Стратегію розвитку галузі, розраховану до 2015 р., де чітко було обумовлено створення трьох закладів: на базі 2-ої – лікарні планового лікування, лікарні інтенсивної терапії – на базі лікарні швидкої допомоги та лікарні відновленого лікування – у 3-ій лікарні. Наприкінці минулого року виконком затвердив план втілення цих заходів, де все розбито поетапно. І зараз настав час виконання рішення виконкому. Тобто госпрозрахункове відділення потрібно перевести у 3-ю міську лікарню у зв’язку зі «Стратегією розвитку» і створити єдине в місті відділення, де надаватимуть той вид допомоги – тобто профілактичні огляди, видавати всілякі дозвільні довідки – на зброю, водійські права тощо. Сьогодні людям доводиться їхати в обласну психоневрологічну лікарню за сертифікатами, ще десь робити рентген тощо.

Власне в чому виникла проблема? Медпрацівники турбуються про свою роботу, приміщення, матеріальне забезпечення. Приміщення у 3-ій лікарні відповідає усім санітарним нормам, раніше там розміщувався денний стаціонар, зроблено капітальний ремонт. Там широкий коридор, площа понад 200 кв. м.

Наступне: діагностично-профілактичне відділення є госпрозрахунковим і на сьогодні воно збиткове. Тому ми хочемо розширити спектр надання послуг. Зрештою, ми хочемо збільшити час обслуговування, зробити дві зміни. Щоб, наприклад, людина могла зробити рентген-знімок і після обіду, а не тільки у першій половині дня.

Тобто сама організація роботи, створення умов праці дозволяють оптимізувати господарську діяльність діагностично-профілактичного відділення клінічної лікарні швидкої допомоги. По великому рахунку, при лікарні швидкої допомоги не повинне бути діагностичне відділення.

Отож у правому крилі буде лікарня інтенсивної терапії, а ліве наразі планується використати для потреб поліклініки, а у майбутньому – для потреб центру первинної медико-санітарної допомоги. Іншими словами, там будуть амбулаторії, розмістяться сімейні лікарі. Тобто поліклініці віддадуть ще й перший поверх.

Реєстратуру спочатку планувалось перенести на 2-ий поверх, та, можливо, лишиться на 1-му, але у лівому крилі. Якщо ми перенесемо відділення профілактики, звільняється приблизно 200 кв. метрів площі. Переноситься соціальна аптека – законодавство дозволяє власникові робити переміщення функціональних відділень комунальних закладів. Для соціальної аптеки ми знайдемо адекватне приміщення, щоб людям було зручно.

– За час вашого перебування на посаді були закриті поліклініки на комбайновому заводі та на «Ватрі». Тим часом у 2-ій та 3-ій міських поліклініках через черги доводиться по декілька годин чекати у черзі, і ще не факт, що спеціаліст вас огляне.

– Реорганізація цих поліклінік жодним чином не вплинула на черги під кабінетами. Більше того, ми хотіли на вул. Лук’яновича відкрити амбулаторію, але жителі мікрорайону відмовились. По-друге, ці приміщення не були власністю міської ради, оренда досить дорога, – наголосив Ростислав Дмитрович. – Наступним кроком буде створення центрів первинної медико-санітарної допомоги на базі існуючих поліклінік – це сімейні лікарі й амбулаторії, За бажанням і у зв’язку з виробничою необхідністю власник має право змінювати розміщення функціональних підрозділів. Це все відбувається відповідно до вітчизняного законодавства. Зокрема Кодекс законів про працю передбачає попередження за два місяці працівників про істотне змінення умов праці, профспілок та центру зайнятості, повідомляє “Номер один“.

 

Коментарі вимкнені.