Тернополяни, постраждалі від торгівлі людьми, отримають допомогу від держави
За роки Незалежності від торгівлі людьми постраждали 110 тисяч українців. Тому Закон «Про протидію торгівлі людьми», підписаний лише рік тому, назрів давно. Окрім цього, у березні Кабінет Міністрів України затвердив державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми до 2015 року. На виконання програми у 2013-15 роках держава виділить близько 3-х мільйонів гривень, 1,5 млн. – покладені на місцеві бюджети, ще близько 3-х планують залучити з інших джерел. Обласна програма щодо запобігання торгівлі людьми у бюджеті на 2012 рік не передбачена.
– У травні цього року затвердили порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, – розповідає керівник центру консультування мігрантів громадської організації «Відродження нації» Марина Пасєчник. – Людина, яка отримає статус, має право на безкоштовне отримання медичної та психологічної допомоги, інформаційної підтримки, сприянні держави у працевлаштуванні чи навчанні, а також одноразової матеріальної допомоги у розмірі 1118 гривень.
Особа, яка постраждала від торгівлі людьми, повинна звернутися до місцевої держадміністрації із заявою. Голова місцевої держадміністрації визначає структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури. Наразі управління у справах сімї та молоді обласної держадміністрації разом з громадською організацією “Відродження нації” організовує дводенні тренінги для фахівців районних відділів сім’ї, молоді та спорту, праці та соціальної політики, а також освіти і науки, де вчать як правильно визначати людей, що постраждали від торгівлі людьми, а також як правильно пройти процедуру надання статусу. На жаль чи на щастя, у РДА області наразі нема статистики щодо кількості людей, які постраждали від торгівлі людьми, адже таких звернень у відділи поки не було. Можливо, тепер, коли почав діяти державний механізм допомоги таким особам, люди не соромитимуться звертатися із подібними проблемами до місцевих чиновників.
Коментарі вимкнені.