Тернополянка змагається за звання найкращого кулінара країни
24-річна тернополянка Ірина Драбик бере участь у кулінарному шоу «МастерШеф’5» на телеканалі «СТБ» і змагається з 20-ма кулінарами-аматорами. А до участі в шоу Іра працювала ріелтором у Тернополі. До уваги читачів пропонуємо інтерв’ю тернопільської журналістки Оксани Смільської.
– Іро, як ви потрапили на програму?
– Якось у вихідні натрапила на сайт «СТБ», де було оголошення про кастинг на участь в програмі «МастерШеф’5». Я, не вагаючись, заповнила анкету, а через два тижні мені зателефонували і запросили на кастинг до Львова. Я страшенно хвилювалася, думала, яку страву приготувати, щоб вразити суддів. Адже одна справа – готувати вдома, а інша – для справжніх профі. Перечитала сотні рецептів на сайтах, у кулінарних книжках, але все було не те. За два дні до кастингу вирішила, що приготую стейк із яловичини зі смородиновим соусом. Як у воду дивилася. Ектору соус дуже сподобався, хоча спочатку казав, що я в сукні й на високих підборах йому радше нагадую бізнес-леді, а не жінку за кухонною плитою. Я засміялася і сказала, що буду ламати стереотипи. Цікаво, що на екрані судді мають дуже суворий вигляд, однак під час кастингу вони дуже милі й привітні. Під кінець здається, що ти знайомий з ними дуже давно.
– А хто вам прищепив любов до кулінарії?
– Любов до кулінарії мені прищепила бабуся, яка працювала кухарем у німецькій родині у воєнний час. Окрім того, дуже смачно готує тато, тому мені було з кого брати приклад.
– Яку страву було найважче готувати на шоу?
– Найважче було готувати балути – варене качине яйце, у якому вже сформувався плід із пір’ям, хрящами й дзьобом. Це традиційна страва для Філіппін. Балут філіппінці вживають щодня, він є невід’ємною частиною їхнього харчового раціону. Спершу думала, що я не впораюся, але зуміла взяти себе в руки.
– А що найбільше любите готувати?
– Віддаю перевагу м’ясним і рибним стравам, маю кілька коронних рецептів.
– Коли програма вийшла на екрани, що казали батьки, друзі, знайомі?
– Взагалі-то мало хто знав, що я беру участь у шоу, тому для багатьох це було справжнім сюрпризом. Багато телефонували, вітали, казали, що вболівають за мене. Батько з братом живуть за кордоном, то дивилися програму в інтернеті, а потім телефонували і ділилися враженнями.
А скільки приємних повідомлень отримала у соцмережах! Здивувало, що повідомлення писали навіть зі Сходу. Я жила в одній кімнаті з дівчиною з Артемівська, то ми жартували, що Схід і Захід разом. Я одна на шоу розмовляла українською, тому деякі мої слова учасники не дуже розуміли, відтак було багато курйозів. Графік зйомок був доволі важкий і напружений. Бувало, зйомки розпочиналися о 8-ій ранку і тривали до 9-ої вечора. Опісля ми всі давали інтерв’ю. Бувало, що ми спали 3-4 години на добу. А ще було важко психологічно, бо мусили вживатися з великою кількістю незнайомих людей. Однак, якщо і були такі учасники, з якими не спілкувалися поза камерою, то на шоу всі одне одному допомагали. Робота є робота і треба бути однією командою, навіть якщо людина тобі не дуже імпонує. Загалом, моє правило: залишатися людиною за будь-яких обставин, і це дорожче за будь-яку славу. А з тими учасниками, з ким вдалося потоваришувати, – це величезна підтримка. Ми дуже переживали одні за одних.
– Згадайте якісь приємні миті з конкурсу…
– Коли я потрапила на проект, дуже чекала конкурсу з рідними. Я дуже зраділа, коли приїхала мама з подругою. За умовами конкурсу рідні повинні були вгадати страву, яку я приготувала. На щастя, мої мене не підвели.
– Як змінилося ваше життя після шоу?
– Я стала впевненішою у своїй кулінарній вправності, дізналася багато професійних тонкощів і таємниць. Шоу дуже загартовує, тож стала твердішою і цілеспрямованішою. Три місяці у «МастерШефі» – як нова сторінка у житті, де багато нових друзів, цікавих знайомств та безліч вражень.
– Чи з’явилася якась «кулінарна» мрія?
– З дитинства мріяла про власний ресторанчик. Хотілося розпочати з чогось невеличкого, можливо, із затишної кав’ярні, бо для того, щоб успішно побудувати бізнес, треба починати з малого, аби знати усі підводні течії. Після завершення шоу маємо на меті їздити містами України і проводити різноманітні майстер-класи.
Рецепти від Ірини Драбик
Філе-міньйон зі смородиновим соусом
400 г чорної смородини, 150 мл сухого червоного вина, 20 г вершкового масла, 1-2 ст. л. цукру, гілочка м’яти, 700 г яловичої вирізки, 20 мл оливкової олії, 2-3 гілки розмарину.
Нарізати вирізку круглими шматками, приблизно 2-3 см завтовшки. Налити в миску оливкову олію, обмочити у ній шматки м’яса, додати розмарин і трішки замаринувати. Покласти м’ясо на гриль, обсмажити з обох боків, але не дуже довго, щоб не пересушилося і просмажилося до потрібного ступеня – медіум (рожеве всередині, але вже без крові). Для медіума повинна утворитися коричнева скоринка, сенс якої, щоб м’ясо швидко засмажилося і весь сік залишився всередині. Після цього на розігріту сковорідку покласти масло, висипати цукор та смородину, тушкувати 2 хвилини, додати вино та м’яту, накрити кришкою сковорідку, нехай кипить 5 хв. Після цього процідити соус через сито і подати до стейка.
Раковий біск
500 г панцирів та голів раків, 200 г ракових шийок, 1 цибулина шалот, 2-3 зубці часнику, 1 морквина, корінець імбиру, 150 мл сухого білого вина, 150 мл вершків, 100 мл оливкової олії, 50 г вершкового масла, 1 засушена перчина чилі, тархун та сіль за смаком, білий перець, гілочки базиліку для презентації.
Обсмажити на олії часник, додати панцирі і голови раків. Туди ж додати нарізані овочі. Коли цибуля зм’якне, додати вершкове масло, вино і тушкувати на малому вогні до випаровування вина. Залити водою вміст каструлі і довести все до кипіння. Далі додати базилік та імбир і варити 20 хвилин. Усе процідити, вибрати овочі і збити в блендері до отримання однорідної маси. У крем-суп додати трави, вершки і обсмажені на маслі шийки.
Овочеві спагеті
1 морквина, 1 кабачок, 1 цукіні, 2 зубці часнику,
3 ст. л. лимонного соку, 50 г вершкового масла, сіль, перець.
Всі овочі ретельно вимити. З кабачка і цукіні зняти шкірку вузькими поздовжніми стрічками, натерти на тертці, як корейську моркву. Очистити і натерти моркву. Часник очистити і подрібнити. Вершкове масло розтопити в сковороді, додати лимонний сік. Загасити в цій суміші овочі окремо протягом 2-2,5 хв., щоб вони стали м’якими, але залишилися хрусткими. Посолити і поперчити. Викласти на тарілку і подати.
Джерело: ТернопільLive
Коментарі вимкнені.