Залякування, заборони, заслання – ставлення до майданівців у батальйоні “Тернопіль”
У соцмережах поширили звернення військовослужбовця батальону “Тернопіль” Дмитра Гайтко. Місцеве керівництво погрожує йому, як екс-майданівцю звільненням. Про інші “підводні течії” у керівництві правоохоронними органами читайте у власне листі Дмитра Гайтко.
“Прошу Вас звернути увагу на те, що відбувається в батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення “Тернопіль”. Сьогодні мені і багатьом іншим працівникам нашого батальйону довели, що з завтрашнього дня (06.11.2015р) ми звільнені в зв”язку з реорганізацією. Рішення саме про наше звільнення приймало керівництво батальйону. При прийнятті рішень не було враховано таких важливих чинників, як досвід, фаховість, багатодітні сім”ї та інші. Але при цьому пенсіонери, які і пенсію отримують і зарплату, самі себе залишили служити. Звичайно легше звільнити тих формував підрозділ з самого початку війни на Сході, одразу після приїзду з майдану, а залишити тих хто прийшов ховатись від військкомату. Якраз ті хто приймав таке, на мою думку не справедливе, рішення – добре знали куди йдуть служити тому, що на момент їхнього приходу перші ротації батальйону вже проходили службу на Сході. Багатьох міліціонерів, з тих хто формував батальйон з перших його днів, можна побачити або в списку вже звільнених, або в перших рядах на виключення. Мені сьогодні повідомили, що завтра в мене останній робочий день. Для мене це очікувано тому – що вже більше року я чую від командира батальйону, що він хоче позвільняти всіх майданівців. Та й іншими словами як «майдауни» або «горіла шина палала», він нас не називав. Про наші майбутні звільнення він говорив відкрито. Але я цього не боюсь. Хоч маю велике бажання служити. Мене вже давно залякують, то забороною участі в громадських організаціях, то забороною приймати участь в виборах до місцевих рад. Навіть дійшло до того що мене викликали з відпустки за власний рахунок, яку я взяв для того щоб проводити агітацію, як кандидат в депутати, і відправили терміново на схід, позбавивши мене права на агітацію перед виборами. До речі на схід (зі слів командира батальйону і його заступника) я поїхав не приймати участь в АТО, а проводити інвентаризацію. Хоча насправді ходив в наряди кожного дня, разом зі всіма був в м. Сватово і т.д., але як виявилось в жодну книгу нарядів я не був внесений.
Таких випадків вибіркового ставлення до підлеглих по батальйону просто безліч. Не важко дізнатися, як служить простий доброволець, а як, наприклад, старий товариш командира чи той кого можна послати в магазин за горілкою і сигаретами для командира. Як, наприклад, командування завжди відзначає відзнаками і медалями гонців за горілкою, а інших більш достойних (яких дуже багато в батальйоні) чомусь забуває.
Також варто звернути увагу на те, як себе позиціонують наші командири. Комбат всім говорить, що він служив в Афганістані і навіть отримав там поранення. Хоча жодного дня він там не був. Після мого звернення до заступника командира батальйону про те, що волонтери готові нам безкоштовно зробити станини для кулеметів, він чітко сказав: «Нема станин – нема кулеметів, нема кулеметів – нема передової». Ось такий патріотизм в претендентів-пенсіонерів в нашу нову поліцію.
Пишу це все тому – що коли ми формували цей батальйон була надія, що ми зможем зробити вагомий вклад в якісні зміни МВС нашої батьківщини. Зараз такої надії на цей підрозділ я особисто не покладаю”, – кінець цитати.
Коментарі вимкнені.