Більше 30 фестивалів пройде цього літа на Тернопільщині
Більше 30 фестивалів — музичних, мистецьких і фольклорних хочуть провести влітку в області. Фестивалити будуть у кожному районі краю.
У деяких, каже заступник начальника управління культури обладміністрації Михайло Франків, влаштують навіть по кілька, – пише 20 хвилин.
— Сезон ми відкрили у Збаражі цими вихідними, а вже 13 травня у Копичинцях буде фестиваль-конкурс гумору та сатири “Грицева шкільна наука”, — розповідає посадовець. — У журі там — Гриць Драпак. У Тернополі 12-13 травня пройде фест “Цвіт вишиванки”.
Любителі хорового співу зможуть відвідати фестиваль хорових колективів “Кременецькі хорові вечори” у Кременці 19-20 травня.
— Цей захід цікавий і тим, що його учасники — колективи не лише з України, а й Польщі тощо, — продовжує пан Франків. — Усі вони заспівають на Службу Божу у храмах Кременця, а потім — у фіналі.
Ще один пісенний фест — сучасної дитячої та юнацької творчості “Пісенні Медобори-2012” пройде в Гусятині 19-20 травня. Туди з’їдуться юні співаки з усієї країни.
Червень теж буде багатим на фести. Так, 9-10 числа в урочищі “Червоне” біля Джуринського водоспаду, що у Заліщицькому районі, організують фестиваль “Червоногородські забави”. Обіцяють концерти фольклорних колективів, молодіжну музику, конкурси, розваги.
У червні проведуть і мистецько-краєзнавчий фестиваль “Братина” у селі Стіжок Шумського району.
— У цій місцині — дуже мальовнича природа: гори, оточені лісом. Фест традиційно проводять на Трійцю, — каже Михайло Франків. — А 24 червня на стадіоні села Великі Гаї відбудеться “Етно-літо”. Там співаки та колективи виконуватимуть автентичні народні пісні.
У Тернополі 16-17 червня у парку ім. Т.Шевченка влаштують пісенний фестиваль “Тернопільські обереги”. Його цьогоріч об’єднають із бойківськими фестинами. На липень традиційно запланували ряд фестивалів на Івана Купала. Так, у селі Чагарі Гусятинського району 6 липня відбудеться “Ой на Івана, ой на Купала”.
— Цей захід уже відомий і за межами Тернопілля, — говорить він. — Будуть виступи фольклорних колективів, відомих співаків, а ще театралізовані дійства біля ставка.
Біля Теребовлянського замку 8 липня, додає пан Франків, влаштують “Забави у княжому місті”, де гостей зустрічатиме князь Василько із почтом. Посмакувати стравами з коропа 15 липня можна буде у Коропці — на “КоропФесті”. Традиційно господині готуватимуть фірмові страви з коропа, буде конкурс.
— Молодь 14-15 липня зможе поїхати у Залізці Зборівського району на фестиваль “На хвилях Серету”, — продовжує співрозмовник. — А у Заліщиках пройде пісенний фестиваль “Дністрові зорі”. Творчі родини зможуть приїхати 29 липня на фестиваль-конкурс “Українська родина” у Бучач.
У серпні проведуть ряд етнічних гулянь. Так, 4-5 числа у Монастириському районі відбудеться фест “Дзвони Лемківщини”. Він, як каже Михайло Франків, — уже XIV за ліком. У селі Конюхи Козівського району проведуть фестиваль повстанської пісні “На хвилях Корси”. На горі Лисоня, що на Бережанщині, 26 серпня організують схожий захід — стрілецької та повстанської пісні “Дзвони Лисоні”.
— У вересня буде “У Борщівському краї цвітуть вишиванки” та “Борщ’їв”, — підсумовує посадовець. — У жовтні — традиційно “Байда”. Фестивалів буде багато, тож приїжджайте та веселіться
Коментарі вимкнені.