Нардеп Михайло Головко не передбачає жодних покращень у державі
Прийнятий бюджет на 2015 рік був останнім доказом, що жодних покращень, жодних реальних реформ, в державі не передбачається. Найближчим часом в цьому переконаються органи місцевого самоврядування, коли їм приведуть цифри згори і їх потрібно буде приймати, щоби забезпечити бодай ті мінімальні виплати, що закладені проектом. Але в той же час ми усвідомлюємо, що присутні у парламенті політичні сили, які формують конституційну більшість, обслуговують інтереси не українців, а продовжують й надалі прислуговувати олігархам.
Всупереч декларативним заявам у чергове перекладається тягар відповідальності за країну з олігархів на пересічних громадян, а сам характер голосування за бюджет засвідчив намагання політичних сил уникнути відповідальності за стан справ у країні. Це могли побачити усі, коли за поданий законопроект Наталією Яресько, голосує лише 10 із 32 депутатів від “Самопомочі” І це від політичної сили, лідер якої безпосередньо сприяв її призначенню на посаду! Аналогічна ситуація із всією коаліцію, коли їхні депутати відмовлялися голосувати за бюджет, а із 305 депутатів лише 233 підтримали фінансовий документ, який і досі у неіснуючій редакції. Неодностайне голосування і недотримання коаліційних угод ‒ це ще один доказ, що парламентські фракції не несуть жодної відповідальності за свої заяви, а також по суті являються проектами-одноденками, які на меті мають лише отримання посад.
Окрему увагу варто приділити самій процедурі ухвалення бюджету, адже усе в найкращих традиціях часів Януковича-Азарова: більшість голосує за повітря – за правки, зачитані з аркуша паперу – документа нема, депутати по черзі вимагали побачити проект бюджету, але так нікому і не вдалося цього добитися. Тепер Кабмін сам може написати такий бюджет, який йому заманеться. Це вже традиційне для парламенту нового скликання порушення Регламенту і кнопкодавство.
Ми, семеро нардепів-свободівців одностайно голосували “проти”. Інші ж депутати проголосували вперше у історії за бюджет України без самого бюджету.
Відсутність індексації заробітної плати в умовах інфляційних процесів призведе до знецінення доходів. В освітній галузі скасовується низка пільг для учнів та вчителів, в тому числі й у сільській місцевості, суттєво зменшиться рівень фінансування закладів культури, соціальної царини тощо. Окрім того, бюджет передбачає суттєве урізання пільг низці інших категорій населення, зокрема соціально незахищених пенсіонерів, чорнобильців, осіб з обмеженими можливостями.
Слід наголосити, що саме до законопроекту про скасування пільг прем’єр-міністр Яценюк з голосу зачитав найбільшу кількість правок, тому складно й спрогнозувати, що врешті-решт побачимо в законі.
Та невже за всі економічні проблеми будуть платити звичайні українці? А що ж олігархи? В олігархів у бюджетну ніч було свято: провладна коаліція знову не включила до порядку денного законопроект про денонсацію угоди з Кіпром, чим підтвердила, що депутати більшості не мають наміру боротися з офшорами і фактично підтримують олігархат, який мільярдами викачує кошти з України.
Докорінно змінилася і система утримання автомобільних доріг. Надходження спецфонду, за рахунок яких будували і ремонтували загальнодержавні дороги (акцизи і мита на продаж автомобілів і палива) відтепер надходитимуть до загального фонду держбюджету. Це означає, що дороги фінансуватимуть за залишковим принципом, невикористані поточного року кошти не будуть переходити на наступний рік ‒ їх списуватимуть наприкінці року в бюджет. Мінфін і скарбниця свідомо не проводитимуть ці видатки, щоби використовувати кошти, отримані від цих податків, на потрібні для них цілі.
Ще цікавіше з місцевими дорогами. Замість субвенції з держбюджету на комунальні дороги та акцизів і мит на паливо та автомобілі, джерелом фінансування таких видатків будуть надходження до місцевих бюджетів акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу. Тобто дороги тепер будуть кращі не там, де купують більше автомобілів і заправляють бензину, а там, де більше п’ють горілки і купують цигарок. Пропозиції народних депутатів від ВО “Свобода” щодо недопущення зміни механізму фінансування дорожнього господарства були відхилені.
Крім того, депутати-свободівці подали низку поправок, якими передбачалося зменшення необґрунтовано збільшених видатків на Державне управління справами, Генеральну прокуратуру, суди, апарат Міністерства внутрішніх справ, охорону органів державної влади та посадових осіб та спрямування їх на підтримку Національної гвардії, забезпечення діяльності Збройних Сил, освітню та медичну субвенції. Але зазначені поправки Верховна Рада навіть не розглядала, адже бюджет голосували без обов’язкових висновків бюджетного комітету.
Коментарі вимкнені.