До Севастополя із Середземного моря повернувся корвет Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Тернопіль”

До Севастополя із Середземного моря повернувся корвет Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Тернопіль”, який з середини листопада виконував завдання в рамках антитерористичної операції “Активні зусилля”.
Як повідомляє прес-служба ТОДА, в урочистій зустрічі “Тернополя” на причалі бухти Курина взяли участь члени військової ради українського флоту на чолі з командувачем ВМС ЗС України адміралом Віктором Максимовим, а також голова Севастопольської міської державної адміністрації Валерій Саратов і голова Севастопольської міської ради Юрій Дойніков.
Під час урочистостей командиру походу корабля капітану 2-го рангу Дмитру Зінченку було вручено хліб-сіль, а екіпажу – традиційне на флоті смажене порося.
Виступаючи перед присутніми на короткому мітингу на борту “Тернополя”, адмірал Віктор Максимов із задоволенням відзначив, що корабель гідно проніс державний прапор і прапор ВМС України у Чорному, Мармуровому і Середземному морях, успішно виконав поставлені перед ним завдання. Від імені військової ради флоту командувач подякував особовому складу корабля за сумлінне виконання службового обов’язку і розпорядився підгодовувати подання на заохочення кращих військовослужбовців.
Зі щирими словами привітання до моряків звернулися також керівники виконавчої і представницької гілок влади міста Валерій Саратов і Юрій Дойніков.
Як повідомив командир походу – командир бригади надводних кораблів капітан 2-го рангу Дмитро Зінченко, екіпаж під час перебування у Середземному морі взяв участь у 5 патрулюваннях в різних районах, на різній відстані від бази логістичного забезпечення Суда-Бей, що на грецькому острові Кріт. За цей час “Тернопіль” здійснив опитування 100 цивільних суден, за 25 ходових діб пройшов 4 тисячі 814 морських миль (1 миля – 1852 метрів). За словами офіцера, під час плавання не відбулося жодної поломки техніки.
У свою чергу, начальник штабу – перший заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Юрій Іл’їн наголосив на особливому значенні участі корвету “Тернопіль” у антитерористичній операції “Активні зусилля”.
– Для нашої держави цей похід мав величезне значення. Україна вкотре продемонструвала, що вона гідно виконує свої міжнародні зобов’язання, є державою, яка піклується про стабільність і безпеку у районах Чорного і Середземного морів, підтверджує готовність боротися з тероризмом, – зазначив контр-адмірал Юрій Іл’їн.
Як він додав, українські ВМС готові і надалі виконувати подібні завдання.
Варто додати, що корвет Військово-Морських Сил ЗС України “Тернопіль” відбув із Севастополя у Середземне море 7 листопада, а безпосередньо до виконання завдань в рамках операції “Активні зусилля” долучився в середині листопада. В період між патрулюваннями з офіцерами управління корабля та оглядовою командою, що постійно знаходилася на борту, були проведені спеціалізовані курси з планування, організації та проведення операцій морського перехоплення.
Антитерористична операція “Активні зусилля” в Середземному морі триває з 2001 року.

Коментарі вимкнені.