Близько тисячі тернополян утворили «живий ланцюг» і заспівали гімн (фото)

До Дня Соборності у Тернополі близько тисячі мешканців міста, козацьких та громадських організацій, представників політичних партій, що входять до Комітету опору диктатурі, утворили «живий ланцюг» від пам’ятника Тараса Шевченка до пам’ятника Степана Бандери. Учасники акції стали «рука в руку» та заспівали державний гімн – це символізує єднання Заходу та Сходу України.

Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятників Тараса Шевченка, Степана Бандери, Ярослава Стецька та до барельєфа В’ячеслава Чорновола, – тим синам українського народу, яких нам подарувала рідна земля. А далі, під спів народного хору української національно-патріотичної пісні «Заграва», почалося формування «живого ланцюга».

Серед учасників акції були й мешканки міста, котрі пригадують ще перші заходи з вшанування Дня Соборності: член правління обласної ради «Просвіта» Анна Савка та член Народного Руху Богуслава Палкова. «Ми прийшли сюди з піднесенням. Тут ті, хто свідомий свого обов’язку та відповідальності за подальшу долю України, – сказала пані Анна і додала: – Єдність потрібно не лише формувати, але й підтримувати». Богуслава Палкова розповіла, що кожного року відзначає цю дату: «І хочу, щоб наша молодь в майбутньому не забувала День Соборності. Ми завжди його вшановували з великим трепетом, ентузіазмом і патріотизмом».

День Соборності у Тернополі став даниною памяті Акту возз’єднання 1919-го року, однієї з підвалин нашої незалежності. Сьогоднішня акція є актом єднання довкола фундаментальних цінностей нації не лише українського народу, але й українського політикуму.

 

Анна Масар

Фото Олександра Москальчука 

 

 

Коментарі вимкнені.