Чому тернополяни не купували ялинки цього року?
З кожним роком попит на живі зелені красуні на Тернопільщині падає, – про це свідчать щорічні підсумки ялинкових кампаній державних підприємств Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На жаль, в моду входять штучні замінники живих новорічних деревець і наразі жива новорічна красуня не може стати гідним її конкурентом. Незважаючи на запевнення лісівників про те, що новорічні дерева, які реалізовуються лісовими державними підприємствами, заготовляються не в лісі, а на спеціально відведених для цього плантаціях, мешканці обласного центру все ж не купують живих лісових красунь, будучи впевнені в тому, що таким чином вони зберігають лісові площі від вирубувань. Інша причина – це відсутність служби, яка б займалася утилізацією лісових дерев опісля новорічних свят. Хоча комунальні служби й забирають хвойні, правда, здебільшого це відбувається хаотично, адже спеціальних служб, які б займалися прибиранням вулиць від новорічних дерев у нас поки що немає. Тож інша суспільна думка в противагу живих лісових красунь спричинена тим, що живі новорічні дерева після новорічних свят ще довго перекидаються, створюючи не надто привабливу картину на вулицях Тернополя. У селах із цією проблемою набагато легше, адже новорічне деревце можна потім використати як паливо для обігріву помешкання, тож живі ялини чи сосни тут придбавають більш охоче і не уявляють собі справжнього новорічного свята без справжнього новорічного дерева.
Цьогоріч Тернопільське лісництво ДП «Тернопільське лісове господарство» вперше показало тернопільським споживачам вирощені ялини і сосни в контейнерах. Правда, це була лише така собі пробна реалізація такого виду новорічних дерев, адже працівники Тернопільського лісництва поки що обережно вивчають попит споживача на такий вид продукції, тому і кількість вирощених новорічних дерев була невеликою (у межах 150 екземплярів – прим.). Такий крок лісівників дуже сподобався тернополянам, тож ялини у горщиках купували на ура. Хоча були й такі покупці, яким не сподобався сам контейнер, або ж безготівкова система оплати, або ж самі новорічні дерева були не до смаку.
Зазначимо, що вирощування новорічних дерев у контейнерах – праця доволі трудомістка. Адже якщо на плантації новорічні ялини посадили, доглянули протягом кілька років і надалі вони собі ростуть, не завдаючи великих клопотів, то з ялинами в горщиках зовсім інша історія. Це те саме, що посадити у себе якусь екзоту і щорік-щодва її потрібно пересаджувати у більший горщик, аби коренева система почувалася комфортно і рослина не загинула. Ми вже не говоримо про такий вид хвойних, як ялина колюча форма голуба. Ялина колюча дуже вибаглива до усього: і до грунту, і до умов зростання, і до клімату. Тож голубого кольору не завжди можуть набувати – задля цього їх потрібно періодично пересаджувати, аби вони не набули звичайного, не властивого цьому видові хвойного, зеленого кольору.
Як повідомив відповідальний за ялинкову кампанію-2015 на Тернопільщині, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства Тернопільського ОУЛМГ Андрій Маланчук, у передноворічний період 2016 року лісовими державними підприємствами реалізовано 7927 новорічних дерев проти 9063 хвойних 2014 року. Середня ціна новорічного дерева, яка склалася на кінець ялинкової кампанії, становить 51 гривню. Сума реалізації – 404460 гривень.
Лідером із продажу новорічних дерев стало ДП «Бережанське лісомисливське господарство», яке реалізувало 4062 хвойних дерева. Дане підприємство реалізовувало здебільшого сосни підприємцям-оптовикам, тож заготовлені новорічні дерева прямували в східні, центральні та південні області нашої держави.
Коментарі вимкнені.