Чорних птахів, що славляться своєю вірністю, тернополяни побачать аж всередині червня

Австралійські чорні лебеді вже плаваюсь у гідропарку “Топільче”. Птахи здолали більше 1000 кілометрів дороги. Їх привезли з Німеччини. Протягом 22-х днів вони будуть перебувати на карантині. Потім тернополяни зможуть побачити птахів, пише 20 хвилин.

Екзотичних пернаті знаходяться на окремому ставку лише удвох. З часом їх можуть помістити до решти лебедів.

– Наразі цим лебедям треба пройти адаптаційний період, – розповідає завідуючий парком “Топільче” Юрій Бойко. – Ми їх відокремили від решти. Вода тут чиста, проточна і заразитися вони тут нічим не можуть. Це дуже молоді лебеді. Самка має один рік, самець – три. До колективу вони будуть допущені у разі, якщо їх не будуть чіпати наші білі лебеді, яких зараз у нас є три.

Чоловік розповідає, що в харчуванні чорні лебеді не відрізняються від звичайних.

– Вони їдять траву, яка росте на галявині, зерно, хліб, – каже пан Бойко. – Перевагу вони віддають траві. Проблем із харчами не виникне. На зиму ми їм підготуємо приміщення із підігрівом. У нас є де їх розмістити. Наразі вони прилаштовуються до самого клімату.

Завідуючий парком “Топільче” розповідає, що в них вже був чорний лебідь.

– У нас був чорний лебідь, але він був вже старий – більше тридцяти років, через це він загинув, – розповідає пан Бойко. – Взагалі, ці лебеді живуть довго. У трирічному віці ці лебеді здатні паруватись.

Чоловік розповідає, що за пару лебедів довелось віддати 6000 грн. Всі відповідні документи на пернатих вони мають на руках.

– Вони всі мають кільця на лапках, де вказана дата їх народження, – розповідає чоловік. – Взагалі, ці лебеді розводяться в дикій природі.

Тварин в зоокуточку регулярно перевіряє ветеринар.

– Він бере аналіз крові на різні захворювання, – розповідає пан Бойко. – У разі якихось проблем, то починають лікувати тварин. Наразі ніяких ліків їм не дають, бо вони здорові.

Разом із чорними лебедями в зоокуток привезли дві казарки і дві качки “мандаринки”.

Коментарі вимкнені.