Чи бути Тернополю чистим містом

Чистота міста у руках його мешканців. Або чисто там, де не смітять і прибирають. Впродовж цієї зими на Тернопільські дороги висипали близько ста вагонів піску, шлаку та солі. Цих сто вагонів тепер потрібно зібрати, відтак комунальники працюють у посиленому режимі, проте без допомоги тернополян, суб’єктів господарювання очистити місто після зими неможливо, кажуть в управлінні житлово-комунального господарства та благоустрою і закликають долучитися до двомісячника благоустрою, який триватиме у Тернополі з 2 квітня до 1 червня.

Прийшла весна, а з нею і клопоти з впорядкування вулиць, парків, скверів, дитячих майданчиків, прибудинкових територій. Весна – період оновлення та відродження, тож й місто очікує на те, аби мешканці, разом із комунальниками зробили його красивим та охайним. При цьому варто пам’ятати: дім – це не лише стіни власного житла. А чисто там, де прибирають і не смітять.

Від самих людей залежить чистота, звичайно, що брудно, здалося б трохи поприбирати вулиці, бо ми тут живемо, ми тут ходимо, дихаємо, діти наші тут живуть. А чистота залежить перш за все від людей. Якщо людина наводить порядок в себе вдома, я думаю на вулиці вона також буде приводити порядок, не будне папірців лишніх кидати.

Щоб люди більш акуратні були, ну і двірники, щоб свою роботу робили.

Від людей залежить чистота. Якщо самі люди не захочуть, щоб був порядок і чистота, то її не буде.

І від нас самих, і від того як ЖЕКи працюють, і від того як приватні садиби навколо себе прибирають. Треба робити суботники, треба прибирати, бути охайнішими, треба слідкувати за своїми вчинками, як сам собі не загрязниш, так і буде.

Часто люди забувають про культуру, кидають сміття з вікон будинків або залишають його де завгодно. Не хочуть бачити нічого далі своєї квартири – аби лише вдома було чисто і зручно. А під’їзд, двір, вулиця, прилегла територія – не їх справа. Проте правила благоустрою свідчать про зовсім протилежне. До прикладу мешканці приватного сектору повинні прибирати прилеглу територію до осі дороги, якщо ж навпроти немає будинку, то прибрати потрібно всю прилеглу дорогу.

– Якщо взяти підприємства, то тут трошки інша ситуація. Згідно з правилами благоустрою прилегла територія це, якщо підприємство біля дороги, то вона закінчується тротуаром, по бордюр, а навколо будинки, які знаходяться до середини межі. Якщо знаходиться окремо об’єкт, до прикладу мала форма – кіоск, то 15 метрів навколо нього має прибирати кіоск, – розповів ТВ-4заступник начальника управління ЖКГ та благоустрою Тернопільської міськради Олег СОКОЛОВСЬКИЙ.

Не знають й люди про те, що за невиконання правил благоустрою передбачені відповідні санкції, зокрема штраф.

– Там є серйозні штрафи, якщо наприклад на посадових осіб, то може бути від вісімсот до тисяча сімсот гривень. Ми не прибічники штрафів, ми розуміємо, що тернополяни завжди тримали місто в чистоті. Нам не потрібні репресії, штрафи, нам потрібно, щоб люди зрозуміли і перед такими великими святами прибрали свою прилеглу територію, – говорить Олег СОКОЛОВСЬКИЙ.

Другого квітня у Тернополі розпочнеться двомісячник благоустрою і триватиме до першого червня. За цей час планують прибрати місто після зими і озеленити його. Міська влада просить усіх мешканців міста взяти активну участь у проведенні щорічного двомісячника благоустрою та Дня довкілля.

-1 thoughts on “Чи бути Тернополю чистим містом

  • 16:42 | 28.03.2012 о 16:42
    Permalink

    В Зборівському районі адміністрація заставляє людей за свої гроші купляти вапно та білити дерева у посадках… Також потрібно йти пішком до 5 км до місця де треба білити…

Коментарі вимкнені.