Хитрощі тернопільських забудовників
Українські забудовники часто нехтують правилами та безпекою суспільства, встановлюючи не ті конструкції та матеріали, які заявлені та проходили експертизу відповідності. Про це в коментарі сказав головний інженер Українського державного науково-дослідного і проектного інституту «УкрНДІпроектреставрація» Василь Тимкович.
Однією з найбільш глибоких проблем галузі вітчизняного містобудування є невідповідність заявлених та використаних матеріалів.
«У нас часто виходить так: і сертифікат справжній, і матеріал ефективний, а робимо експертизу будівлі і бачимо проблему. Тобто десь у наші системі є пробуксовка: очевидно на об’єктах монтується не та система, яка проходила експертизу. Тому потрібно розглядати механізм роботи саме системи галузі у державі. Тому що окремі складові будівництва можуть бути досить якісними і самі по собі досконалими. Але ж чому тоді стаються такі випадки, які ми потім навіть не можемо прокоментувати та пояснити (про загорання багатоповерхівки у столиці – РЕД.)? Потрібно організувати та забезпечити системну роботу містобудівної галузі, аби її складові між собою були узгоджені. Адже не рідко буває, коли у проекті зазначено 5 поверхів, а на практиці їх 7, при цьому будівництво має усі необхідні погодження, документацію, і кожна відповідальна ланка говорить, що з її боку все правильно», – зазначив Василь Тимкович.
Разом із цим, не менш актуальною залишається і проблема енергоефективності житлового фонду – майже усе житло, побудоване раніше 2008 року, не має належного коефіцієнту. Також викликає занепокоєння і стан теплотрас: до кінцевого споживача доходить лише 30% енергоносіїв від загального обсягу надаваної ТЕЦ кількості.
«Держава, яка не працює на покращення показників енергоефективності, не працює на майбутнє, це однозначно. І сьогодні ми думаємо, що робити з житловим фондом, який не має відповідного коефіцієнту, адже неекономне використання енергоресурсів, які дорожчають з кожним роком, для суспільства рано чи пізно стане непосильним. Звичайно, є нормативи, які визначають енергоефективність матеріалів, сюди відносяться і різні віконні заповнювачі, двірні системи та інше. Втрата тепла – це проблема, яку треба вирішувати шляхом використання різних спеціальних матеріалів», – наголосив пан Тимкович.
За матеріалами УНН
Коментарі вимкнені.