Мабуть закон не такий: на Тернопільщині експлуатували засуджених, але покарання не понесли

Рішення про закриття кримінального провадження стосовно колишнього начальника колонії прийнято згідно з вимог Кримінально-процесуального законодавства України. Інформація, опублікована в одному з інтернет-видань 08.12.14 року, не відповідає дійсності.

Дані про незаконне залучення до праці засуджених осіб однієї з колоній області знайшли підтвердження в процесі досудового розслідування кримінального провадження за статтею 365 КК України. Мали місце численні випадки порушень при залученні засуджених до праці. 

Так, ревізією, призначеною в ході досудового розслідування, встановлено, що внаслідок незаконних дій керівництва колонії заподіяно збитки на суму близько 5000 гривень. Водночас, статтею 365 КК України чітко визначено, що сума збитків вважається істотною шкодою, якщо вона перевищує 57 тисяч гривень, тому за такі дії не передбачене кримінальне покарання. 

Збитки у ході розслідування відшкодовано повністю, а керівник колонії в діях якого, відповідно до закону вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, а не кримінального діяння, 22 квітня 2014 року звільнений із займаної посади. Отож, слідчий слідчого відділу прокуратури області прийняв законне та обгрунтоване рішення про закриття кримінального провадження. 

Постанову про закриття кримінального провадження не скасовано, оскільки підстав для цього не встановлено.  Прокуратура не має жодного стосунку до прийняття рішення про поновлення начальника колонії на роботі.

Коментарі вимкнені.