На Тернопільщині через викриття злочинної діяльності начальника, чоловіка звільнили з роботи

На електронну адресу «Погляду» надійшов лист від  Костенка  Анатолія Миколайовича в якому він написав, що за викриття злочинної корупційної діяльності Трубіцина С.О. – головного лікаря ДЗ «Кременецька райСЕС» був звільнений.

Звертаюсь до Вас, Костенко Анатолій Миколайович, до грудня 2012 року працівник ДЗ «Кременецька райСЕС» за викриття злочинної корупційної діяльності Трубіцина С.О. – головного лікаря ДЗ «Кременецька райСЕС». Я був звільнений з займаної посади під виглядом реорганізації служби.

При формуванні штату працівників до новоствореної структури Кременецький міжрайонний відділ Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» на базі Кременецької райСЕС Трубіцин свідомо на свій суб’єктивний розсуд, не маючи на це повноважень, не вніс мене до списку працівників. Разом з тим до нового штату ним внесені працівники без відповідної освіти, стажу роботи та кваліфікаційної категорії (Шаган В.П., Мандзій О.П. та ін.). Слід зазначити, що я у 1995 році закінчив Львівський медичний колегіум за спеціальністю «Санітарія, епідеміологія, гігієна», тобто можу працювати виключно у закладах санепідемслужби. На момент звільнення мав 15 років стажу (на різних посадах Кременецької райСЕС) та другу кваліфікаційну категорію. Також слід зазначити, що на момент звільнення я був єдиним годувальником в сім’ї, оскільки дружина перебувала у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років.
Трубіцин С.О. грубо порушив свої повноваження, підтвердженням чого є листи №1521/01 від 12.11.2012р. та №1662/01 від 06.12.2012р. головному лікарю Тернопільської облСЕС Дністряну С.С., де він чітко вказав, що я – Костенко А.М. не буду працевлаштований в новоствореній структурі.
У зв’язку з ліквідацією ДЗ «Кременецька райСЕС» відповідно до Наказу МОЗ №176-0 від 29.09.2012р. я як і решта колективу стали на облік у Центр зайнятості, де мене засвідчили, що працевлаштування до новоствореної організації на базі Кременецької райСЕС буде відбуватись на конкурсній основі, виключно через Кременецький районний центр зайнятості, про що я буду попередньо повідомлений. Враховуючи це, я щоденно цікавився в інспектора, в якого я перебував на обліку, про наявність вакансій у новостворену структуру. 04.01.2013р. інспектор Кременецького центру зайнятості повідомив мене, що на їхню електронну базу даних надійшли прізвища конкретних працівників і займані ними посади у новоствореній організації, а не вакансії, тобто я був фактично позбавлений права на конкурсній основі працевлаштування у вищевказану установу, в т.ч. через грубі порушення порядку працевлаштування зі сторони керівництва Кременецького центру зайнятості.
Окремо хочу відмітити лист ДУ «Тернопільський обласний   лабораторний центр держсанепідемслужби України» №01/217 від 22.02.2013р., де чітко вказано про перевищення Трубіциним С.О. свої повноважень щодо позбавлення мене права на працевлаштування у новоствореній структурі.
Відповідь ДУ «Тернопільський обласний   лабораторний центр держсанепідемслужби України» надана мені суперечить реальності, зокрема про порядок укладання трудового договору, цитую:
1) Звернення особи до роботодавця з пропозицією про укладання трудового договору.   В реальності цей процес проводився у закритому режимі (на основі списків, складених Трубіциним ще в листопаді 2012р.- листи №1521/01 від 12.11.2012р. та №1662/01 від 06.12.2012р.), оскільки обраним працівникам в перших числах січня 2013р. було запропоновано написати заяви на працевлаштування до Кременецького міжрайонного відділу Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та Кременецького міжрайонного Управління.
Реальною причиною мого звільнення було викриття злочинної діяльності головного лікаря ДЗ «Кременецька райСЕС» Трубіцина С.О., а саме:
1. Трубіцин С.О. розробив схему розкрадань фінансів з державного бюджету: згідно ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” до обов’язків працівників СЕС входить проведення дезінфекційних заходів у вогнищах інфекційних хвороб таких як туберкульоз, педикульоз, короста … Трубіцин ввів таке “ноу-хау”, як розслідування вогнищ інфекційних хвороб по телефону. За вказівкою Трубіцина розслідування вогнищ інфекційних хворіб з проведенням камерної дезінфекції носить вибірковий характер, особливо такої небезпечної інфекції як туберкульоз. Виїзди в села району для проведення необхідної камерної дезінфекції відбувались вкрай рідко (Трубіцин мотивував це відсутністю бензину), проте на кожне таке “вогнище” оформлялись необхідні документи, в т.ч. шляхові листи на автодезкамери (нібито для проведення камерної дезінфекції). До речі автодезкамера обладнана на базі автоГАЗ-53. Так у 2012р. по звіту здійснено близько 70-ти таких віртуальних виїздів з проведення камерної дезінфекції, внаслідок чого списано та присвоєно бензину, розхідних матеріалів (палива для дезкамери, деззасобів) на десятки тисяч гривень.
Проводячи таку діяльність, Трубіцин завдає державі значних матеріальних збитків, а головне ставить під загрозу здоров’я людей, оскільки не проводить обов’язкових деззаходів у вогнищах інфекційних хвороб.
Варто зазначити, що мною у березні 2013 року було направлено письмові заяви в СБУ Тернопільської області, де вказано вищенаведені факти «діяльності» Трубіцина. Працівники СБУ в Тернопільській області, провівши їх перевірку, підтвердили наявність злочинних дій зі сторони Трубіцина та передали всі матеріали справи у квітні 2013 року до Кременецького РВ УМВС України в Тернопільській області для відкриття кримінальної справи. Дані матеріали були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1****304 від 03.04.2013р. за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.191 КК України. Слідчий Кременецького РВ УМВС Гураль І.В. повідомив мене, що під час проведення розслідування, також всі вищенаведені зловживання зі сторони Трубіцина були підтверджені, але дивним чином у підсумку 19.08.2013 року він виніс постанову про закриття кримінального провадження на підставі п.2.41 ст. 284 КПК України.
2. За свого керівництва Трубіцин С.О. перетворив ДЗ “Кременецька райСЕС” в “колекторську фірму”, основним завданням якої є вибивання грошей з підприємців та бюджетників під виглядом заключення “добровільних” угод на проведення лабораторних досліджень. Взамін він обіцяв сприяння зі сторони СЕС у вигляді лояльних перевірок дотримання санітарного законодавства на цих об’єктах. Та вразі, коли підприємці відмовлялись заключати угоди чи відбувалось затримання проплат, Трубіцин відразу перетворювався на принципового та суворого керівника, та вимагав від працівників відразу ж проведення перевірки такого об’єкту по повній програмі, щоб    в майбутньому їх керівники знали з ким мають справу (до переліку цих об’єктів належать заклади громацького харчування, побутового обслуговування населення, стоматкабінети, заклади торгівлі). За виконані роботи по спецкоштах на рахунок райСЕС у 2011р. надійшло близько 180 тис.грн., у 2012 – 130 тис.грн. Станом на 01.08.2014р. укладено 517 угод на суму 238 887 грн. . Частина цих коштів за “формулою”, розробленою Трубіциним, розподілялась між окремими працівниками райСЕС, особливо наближені до керівника отримували суттєві суми у вигляді премій. Кошти по спецрахунку використовувались не за призначенням, підтвердженням цього є вкрай незадовільний стан автотранспорту Кременецької райСЕС, окрім авто головного лікаря. Крім того у 2013р. приміщення баклабораторії через аварійний стан сантехнічного обладнання було затоплено і зазнало чималих матеріальних втрат та потребує капітального ремонту. Трубіцин постійно “тиснув” на опертивних працівників, щоб ті залучали “добровільні, благодійні” внески населення, підприємців. Визріває запитання: як контролююча організація може приймати благодійні внески від підконтрольних об’єктів.
Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок , що така особа як Трубіцин С.О. не має права займати керівну посаду та мусить відповідати за свої вчинки відповідно згідно чинного законодавства.
В мене є вагомі підстави вважати, що попередній розгляд мого звернення у 2013р. зі сторони прокуратури Кременецького району та Кременецького РВ УМВС було проведено формально, неналежно. Одним з доказів цього є розбіжність реєстраційних номерів та дат реєстрації матеріалів мого звернення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, а саме в листі № 8/20-79-117 від 12.04.2013р. УМВС України в Тернопільській обл. вказано №1***307 від 05.04.2013р., а в листі №52/45 вих14 від 11.01.2014р. за №1***304 від 03.04.2013р.

Всі вказані в листі документи наявні, при потребі я можу їх надати.

У 2014р я звертався в МОЗ України, до в.о. обов”язки головного ДержСанЛікаря України -Протаса, а також через громадську організацію Народна Рада (Кременець) в Генпрокуратуру . У відповідь мені надійшли банальні відписки.

-1 thoughts on “На Тернопільщині через викриття злочинної діяльності начальника, чоловіка звільнили з роботи

 • 11:48 | 22.01.2015 о 11:48
  Permalink

  Цікаво, ображений, з надхненням, опльовує своїх колег у спробі перекласти власні невдачі на плечі інших. Ти ба, на роботу його не взяли, а він же ж такииииий спеціаліст, а навколо одні ідіоти, хабарники, корупціонери, заздрізники і т.д… Сумно…

 • 13:39 | 22.01.2015 о 13:39
  Permalink

  ага. Два роки на роботу не беруть, то давай обісру тих кого колись взяли, а гада-начальника в першу чергу. Заколот – щоб його одного звільнити цілу санстанцію реорганізували. А перевірки замняти певно мінімум Богатирьова сказала. СБУ,прокуратура, міліція, а в суд за звільнення подати забув. Борець! Кляузи – наш метод.

 • 14:28 | 29.01.2015 о 14:28
  Permalink

  Якось ніби купа цифр, посилань й фамілій але все голослівне. Задумаєшся про автора – бачеш злого песика який слюною тявкає на небо. Не вірю.

 • 09:38 | 5.02.2015 о 09:38
  Permalink

  Таке враження, що спочатку автора листа скоротили, а потім він став викривати злочинну діяльність начальника. Освіта освітою, але, видно, такий цінний працівник, що нікуди на іншу роботу його не беруть. У маленькому містечку кожен як на долоні. Почуття власної гідності, щоб хоча б мовчати, у таких людей немає. Всі погані, один Костанко гарний. Мене дивує інше – позиція редакції. Такий провокаційний заголовок, ніби то не новинний портал, а суд вищої інстанції.Теж показник “високої” кваліфікації співробітників.

Коментарі вимкнені.