Наркоманів на Тернопіллі більше, ніж десять тисяч

– Я думаю, це не таємниця, що в нас є джерела оперативної інформації, – каже начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків обласного управління міліції Анатолій Сівчук. – Також ми вилучаємо наркотики під час фіксування інших правопорушень. Тоді стараємось відслідкувати їхній шлях, звідки вони походять.

Про те, як на Тернопільщині шукають наркотики, пан Сівчук розповів під час брифінгу в обласній міліції, пише 20 хвилин.

– Загалом на обліку в міліції перебувають 2250 осіб, які вживають наркотики, – каже він. – Це офіційна цифра, а якщо взяти неофіційну, то в разів п’ять більше. Споживачем вже можна назвати цю особу, яка просто перший раз покурила дурман.

Останнім часом тернопільські правоохоронці провели ряд операцій із боротьби з наркотиками.

– Ми зареєстрували у області 230 злочинів, серед яких 120 належать до важких. Це збут наркотичних засобів. За це притягнули до відповідальності 49 осіб, – каже Анатолій Сівчук. – Якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, то є ріст. І по злочинах, і по особах, притягнутих до кримінальної відповідальності. Також ми виявили вісім притонів. Тож до відповідальності притягнули осіб, які надавали житло для вживання наркотиків. Окрім того, було шість випадків схилянь до вживання наркотиків, у тому числі двох неповнолітніх.

На Тернопільщині є підприємства, які мають право на використання наркотичних речовин, продовжує пан Сівчук. Ці підприємства отримують відповідну ліцензію у комітеті з контролю за наркотиками. Відповідно до того здійснюється їхня діяльність з використанням цих речовин.

– З метою перешкоджання незаконного витоку цих речовин, ми проводили операцію “Батискаф”, – розповідає Анатолій Сівчук. – Адже на території області є 90 підприємств, які використовують в своїй роботі наркотичні речовини. За час проведення операції ми задокументували близько 60 порушень в цій сфері, порушили 12 кримінальних справ.

Також до 30 квітня на Тернопільщині тривали профілактичні заходи під умовною назвою “Генофонд”. Тут основним завданням було не допустити розповсюдження наркотиків у молодіжному середовищі.

– Ми вже задокументували 46 злочинів, де учасниками є неповнолітні, студенти, учні профтехучилищ, – каже Анатолій Сівчук. – Так 22 квітня міліціонери зафіксували ряд випадків збуту наркотиків 17-річним курсантом ліцею у Коропці. Юнак реалізовував на місці навчання і в Тернополі амфетаміни та марихуану.

Пан Сівчук також розповів про подальшу долю вилучених у зловмисників наркотиків. Їх зберігають в кімнаті для речових доказів, поки триває розслідування кримінальної справи. Далі суд приймає рішення про знищення наркотиків чи направлення їх в дослідницьку сферу.

Найбільше наркотиків вилучають під час операції “Мак”, додає правоохоронець.

До слова, на території області ліцензованих посівів наркотичних речовин немає. Тож всі такі посіви є несанкціоновані. Лише позаминулого року два підприємства у нас сіяли мак законно. Причому промисловий мак сіють хіба що в країнах Європи, в Україні є лише снодійний.

Коментарі вимкнені.