Сайт WikiLeaks потрапив до числа претендентів на Нобелівську премію миру

Ресурс висунув депутат норвезької губернії Сер-Трьонделаг Снорре Вален. Про це він написав у своєму блозі.

Своє рішення Вален пояснив тим, що WikiLeaks, публікуючи відомості про корупцію, військові злочини і тортури, зіграв важливу роль у боротьбі за права людини. Особливо він відзначив матеріали про корупцію в Тунісі, оприлюднення яких зіграло роль у поваленні багаторічної диктатури.

При цьому депутат звинуватив у лицемірстві ті держави, які ратували за свободу слова, проте після публікацій секретних документів стали звинувачувати WikiLeaks в загрозі безпеки. За словами парламентарія, діючи таким чином, вони не тільки не підтримують демократичні цінності, а й виступають за абсолютно протилежні. «Немає і не повинно бути того, щоб політики вирішували, дані про які злочини повинні стати надбанням громадськості і через які канали їх поширювати», – пише Вален. Проти публікацій виступали, зокрема, США.

Раніше анонімний кремлівський співрозмовник агентства РІА Новини запропонував громадським організаціям подумати над висуванням засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа на Нобелівську премію. Згодом ЗМІ повідомило, що це була лише жарт.

Висування кандидатів на Нобелівську премію миру закінчиться 3 лютого. Правом пропонувати кандидатури мають члени парламентів і урядів різних країн, лауреати Нобелівської премії миру минулих років, Міжнародний арбітражний суд у Гаазі, а також доктора політичних наук, юриспруденції, історії та філософії.

Нобелівська премія миру вручається з 1901 року. Її лауреатом в 2010 році став китайський дисидент Лю Сяобо. Раніше премію світу одержували президенти США і СРСР Барак Обама і Михайло Горбачов, екс-президент ПАР Нельсон Мандела, а також колишній глава МАГАТЕ Мохамед ель-Барадей, якого зараз називають лідером єгипетської опозиції. Премію може отримати не тільки окрема людина, а й організація.

Коментарі вимкнені.