Обличчя Тернополя: Тараса Маршалка до Файного міста привела доля

Тарас Маршалок: «Вважаю, що найбільш успішними є ті люди, які мають чітко визначену мету і, незважаючи на жодні перешкоди, впевнено ідуть до неї!»

Сьогодні про свої плани розказуватиме новообраний голова Ради молодих вчених ТНЕУ, к.е.н., доцент кафедри податків і фіскальної політики Тарас Маршалок.

Інформаційна довідка: Маршалок Тарас Ярославович, голова Ради молодих вчених, доцент кафедри податків і фіскальної політики ТНЕУ, народився 22.09.1983 р. у с. Тейсарів Жидачівського району, Львівської області, у 2000 р. закінчив Лисятицьку середню загальноосвітню школу і вступив до Тернопільської академії народного господарства, у 2005 р. отримав диплом магістра з оподаткування, у 2011 р. році захистив кандидатську дисертацію на тему:«Фіскально-регулююча парадигма податкового навантаження» (науковий керівник проф. Крисоватий Андрій Ігорович).
Одружений. Разом з дружиною Оленою – випускницею факультету фінансів ТНЕУ (2008 р.) – виховують дворічного сина Іллю.

-Тарасе Ярославовичу, що привело Вас до Тернополя? 
– До Тернополя мене привела Доля, випадок і, напевне, Божа ласка!!! З першого погляду закохався у Тернопіль, який сьогодні є моєю другою домівкою. Ще зі школи мені найбільше хотілося стати економістом, ось це і призвело до вибору нині уже рідного вищого навчального закладу, якому я завдячую за надану можливість реалізувати себе і стати тим, ким я є сьогодні.

– Коли відчули, що вам буде цікаво займатися наукою? 
– На першому курсі написав перші Тези доповіді під мудрим керівництвом професора Дудара Т.Г., відтак взяв участь у науковій конференції, під час роботи якої отримав схвальні відгуки… Ось так все і закрутилось…

– Тарасе Ярославовичу, відтепер Ви – голова Ради молодих вчених ТНЕУ. Відповідальність неабияка, праця – вагома. З чого плануєте почати свою діяльність як очільник такого вагомого осередку в університеті? 
– Найперше, це наслідувати кращі традиції, які уже за 15 років склалися в Раді до мого призначення, адже не можна ламати те, що було добре збудоване хорошими керівниками. Від себе скажу, що зміни будуть… Ми дещо змінимо структуру Ради, зробимо чітку вертикаль: РМВ-наукові товариства факультетіів-молоді науковці, саме тому на кожному факультеті університету будуть створені наукові товариства. Мета і завдання цих нововведень – допомогти молодим науковцям і моніторити їхню роботу щодо виконання поставлених перед ними завдань з боку ректора, проректора з наукової роботи. Плануємо залучати видатних фахівців України для читання презинтаційних лекцій. Також поглиблюватимемо співпрацю і налагоджуватимемо нові зв’язки з провідними вищими навчальними закладами України та зарубіжжя. І, взагалі, планів є багато… Думаю, що з Божою поміччю, з допомогою і підтримкою ректора – д.е.н., професора Андрія Ігоровича Крисоватого, у тісній співпраці з проректором з науковоі роботи – д.е.н., професором Зиновієм-Михайлом Васильовичем Задорожним, а також з надійним тилом – моєю командою Ради молодих вчених Тернопільського національного економічного університету – нам вдасться заплановане втілити у життя.

– Що, на Вашу думку, означає бути викладачем? 
– Передати саме сокровенне, що у тебе є – знання – своїм учням, і зробити так, щоби вони могли це використати!!!

– А яким повинен бути сучасний викладач?
– Креативним, кмітливим, винахідливим… Якщо говорити мовою студентів, то викладач повинен бути на одній хвилі з винахідливою студентською молоддю…

– Яким Ви були студентом?
– ХОРОШИМ)))!!!

– Чи відрізняються нинішні студенти від ваших ровесників?
– Мені здається, що ми були дорослішими, бо нинішні виглядають зовсім юними))). Я люблю теперішніх студентів, вони мудрі, натхненні і кмітливі, мені імпонує активність і цікавість нашої студентської молоді, а загалом усі студенти водночас різні і дуже схожі!!!

– Тарасе Ярославовичу, що, на Вашу думку, має допомагати випускникам у працевлаштуванні? Можливо, вибір рідкісних спеціальностей, а відтак – більша затребуваність на ринку праці…
– Вважаю, що найбільш успішними є ті люди, які мають чітко визначену мету і, незважаючи на жодні перешкоди, впевнено ідуть до неї. Для мене є одна запорука досягнення успіху: професіонал будь якої справи може стати успішним, незалежно, хто він за посадою чи покликанням– слюсар, художник, поет чи економіст, адже успіхом керує наполегливість, цілеспрямованість і удача!!!

– Як гадаєте, що таке щастя?
– Щастя – це коли здорова сім’я, батьки і близькі, коли тобі кожного ранку усміхається твій син!!!

– Кажуть, що сім’я є надійним тилом… 
– Тил – це замало, моя сім’я – це фортеця, яка допомагає вистояти в боях за п’єдестал. Сім’я є міцною опорою на шляху для досягнення успіху. Я кожного дня дякую Богу за те, що вони у мене є!!!

– Тарасе Ярославовичу, скажіть відверто: чи хотіли би Ви, щоби Ваш син став науковцем – тобто, пішов дорогою батька?
– Чесно кажучи, поки я ще не задумувався над цим питанням!!! Однак, думаю, що професію він вибиратиме сам, адже саме так заведено у нашій родині. Знаю і переконаний, що сприйму будь-який вибір мого сина!!!!

– Де любите відпочивати?
– На дивані…. із цікавою книжкою чи переглядаючи фільм!!!)))

– Тарасе Ярославовичу, скажіть, будь ласка, чи Ви любите дарувати квіти і які квіти любить ваша дружина?
– Дуже люблю дарувати квіти, але ще більше люблю отримувати приємні усмішки від дарування квітів)!!! Традиційно, моя дружина надає перевагу розкішним трояндам!!!

– Як думаєте: чи гордяться сином батьки?
– Вірю, що так. Думаю, що я робив, роблю і робитиму все, щоби батьки з гордістю промовляли слово СИН!!! А синів й мої батьків два. До речі, мій брат також є випускником Тернопільського національного економічного університету і також працює у ТНЕУ, який став, фактично, доленосним для нашої родини. Впевнений, що наші батьки горді з того, що виховали таких хлопців)))

– Тарасе Ярославовичу, яка Ваша улюблена страва?
– Люблю усе, що готує моя дружина, а у неї це виходить дуже добре, і ще, кожна хороша господиня здатна кожну свою страву зробити улюбленою для коханого чоловіка)))!!! Можливо, це неправильно, але у мене чомусь саме так і сталося)))!!!

– Будь ласка, розкажіть читачам «Університетської думки» про свої захоплення…
– Щиро захоплююся футболом, займаюся туристичним бізнесом, який став моїм серйозним захопленням…

– Можливо, відкриєте секрет успіху Тараса Маршалка…
– Складне запитання!!! Переконаний, що секрет успіху криється у наполегливій праці, у везінні, в хороших ВЧИТЕЛЯХ, яким вклоняюся до землі за можливість бути їхнім учнем!!!!

– Про що мрієте: як науковець, як чоловік, як батько і як українець…
– Кожен молодий науковець мріє про визнання учнями. Як чоловік, хочу, щоби наше кохання пройшло через роки і щоби нами гордилися наші правнуки. Як батько, прошу в Бога здоров’я для самого найдорожчого, що є у моєму житті, для синочка Іллюші, ну і, напевне, Божої ласки на донечку чи, може, на ще одного синочка))). Як українець, я хочу, щоби Україна була визнана світом)))!

– Тарасе Ярославовичу, що побажаєте студентам, викладачам, молодим науковцям, які є читачами «Університетської думки»?
– Будьте впевнені у собі, ставте перед собою цілі, більше мрійте – і через натхненну працю й наполегливість Ви доб’єтеся успіху та досягнете усього, чого бажаєте!!!

– Дякую за притаманну лідеру відвертість і щирі побажання нашим читачам. Нехай усе, що Ви задумали, здійсниться.

З молодіжним лідером розмовляла Марія Баліцька,
головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка»

-1 thoughts on “Обличчя Тернополя: Тараса Маршалка до Файного міста привела доля

  • 09:39 | 3.10.2013 о 09:39
    Permalink

    це ж хабарник. Під час вступної кампанії у ТНЕУ він вимагав гроші з вступників. Про кого пишете?

Коментарі вимкнені.