Під час концерту в Тернополі глядач із залу керував цілим оркестром
Справжній шедевр, унікальний симбіоз музичного, вокального і театрального мистецтва представили до уваги своїх шанувальників симфонічний оркестр та солісти Тернопільської обласної філармонії під час концерту «Новорічна імпреза», що відбувся 28 грудня 2015 року.
Про те, що новорічне дійство було дійсно приголомшливим яскраво свідчать творчі експерименти симфонічного оркестру, його диригента – заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Кріля, а також солістів обласної філармонії. Дивували глядачів як могли і чим могли. Зокрема, головний учасник концерту симфонічний оркестр – віртуозною грою і, навіть, співом чоловічого складу цього колективу, в тому числі й надкоротким соло.
Маестро Мирослав Кріль примудрився диригувати лише кивками голови, не застосовуючи ні рук, ні палички. А ще він запропонував будь-кому із глядачів спробувати себе в ролі диригента. Так сталося, що першим зголосився депутат обласної ради від фракції «Свобода» Олександр Башта, який останнім часом буває практично на всіх концертах в Тернопільській філармонії. Попри те, що чоловік прикутий до інвалідного візка, все ж йому допомогли піднятися на сцену.
– Побути диригентом я мріяв все життя, – зазначив схвильований пан Олександр, піднявшись на диригентський пульт і взявши в руки паличку.
Відтак Мирослав Кріль провів короткий майстер-клас з диригування оркестром, а сам спустився в зал і зайняв вільне місце. Такий експеримент глядачі сприйняли на ура, підтримавши новоспеченого диригента та музикантів бурхливими оплесками.
Ще одне ноу-хау від Мирослава Кріля – віртуозне поєднання двох енергій глядачів та музикантів. Маестро, керуючи оркестром та оплесками присутніх, творив самобутній симбіоз. Здавалось, що в той момент він став чарівником, а його паличка набула магічних властивостей. Справжнє новорічне диво!
Досить вдалим та вражаюче-підсилюючим доповненням новорічної імпрези стала поява в залі юних та маленьких балерин – учасниць ансамблю танцю «Перлина» Тернопільської обласної експериментальної школи мистецтв.
Окрім приємних несподіванок від симфонічного оркестру та його керівника, були не менш захоплюючі сюрпризи від солістів обласної філармонії. Найнезвичніший, досить нестандартний образ створила Наталія Присіч, перевтілившись у ляльку-ілюзію Олімпію. Коли Мирослав Кріль виніс її на сцену, глядачі побачили живу ляльку з двома бантами на голові, рум’янцями на щоках та скованими рухами рук. Манера співу вразила не менше, ніж сам образ. Коли Наталія Присіч брала «сі» третьої октави, аж люстри дрижали! Колоратури вигідно підкреслили прекрасні вокальні дані цієї співачки, яка, до речі, є мамою трьох чудових діток. Під час номеру диригенту довелось «заводити» ляльку ключиком, щоб вона змогла доспівати до кінця. Безперечно, цей виступ заслужив шквал овацій та вигуків «Браво!».
На зухвалу та непосидючу дівчину-кокетку Пепіту майстерно перевтілилась народна артистка України Налалія Лемішка. Вона досить добре вміє зачарувати глядачів своїм голосом, артистизмом та природним магнетизмом, створюючи потрібний образ миттєво, навіть без відповідних костюмів чи декорацій. Саме за цей шарм та харизму її так люблять глядачі.
Слід відзначити і філігранну роботу солістів Наталії Присіч та Володимира Шагая, які створили чудовий дует-образ двох закоханих. Глядачі повірили їхній щирості та щедро нагородили аплодисментами.
До речі, Володимир Шагай зумів своїм співом перенести присутніх у сонячну Італію, представляючи публіці образ італійця, захопленого красою природи та чарівністю жінок. Від гордості та захоплення досягненнями сина, батьки виконавця аплодували йому стоячи.
Багатою голосовою палітрою та власною манерою співу порадував слухачів і Вадим Дарчук. У залі його підтримували найрідніші люди – дружина та маленька донечка.
А от народна артистка України Любов Ізотова вразила хіба що новими сукнями. Дещо незрозумілою глядачам була її манера поведінки на сцені. Чи то оркестр грав занадто голосно, чи голос солістки звучав надто тихо, залишилось загадкою. Ніхто не сперечається із працелюбністю цієї артистки, проте рано чи пізно настає момент, коли навіть оперна прима світового масштабу має піти зі сцени, поступившись іншим, новим зіркам.
Під час антракту у фойє філармонії шанувальники мистецтва мали змогу насолодитись келихом вина та оглянути виставку картин «Зимове натхнення» від Тернопільського обласного художнього музею.
Після концерту люди активно ділилися враженнями від побаченого та почутого. Практично всі відгуки були схвально-захоплюючими, адже ні для кого не секрет, що колективи та солісти філармонії викладаються навіть не на 100, а на всі 200%. Вони постійно прагнуть дивувати глядачів новими програмами, номерами, костюмами, образами, творчими експериментами, режисурою тощо. Шкода, що їм доводиться стикатися із фінансовими труднощами, самим дбати про сценічні наряди, думати про те, де знайти спонсорів, де взяти потрібне освітлення чи реквізит. До речі, про світло та декорації: філармонійній сцені цього катастрофічно не вистачає. Порівняно із оновленим залом, вона виглядає вбого і тьмяно. Бракує хорошого сучасного освітлення, яке здатне створити неабияку оптичну картинку-ілюзію і суттєво прикрасити будь-який номер. Не вистачає й новорічної атрибутики – приміром, ілюмінації на задній завісі, декорацій на авансцені тощо. Де взяти кошти? Це питання не до артистів, а до керівництва та арт-менеджерів. Хочеться побажати, щоб у прийдешнім 2016 році це питання змогли вирішити, здійснивши мрії не лише артистів, а й глядачів.
Після новорічної імпрези вдалося поспілкуватися кілька хвилин з маестро Крілем. Втомлений, але щасливий, пан Мирослав розповів, що цьогоріч квитки на новорічну імпрезу симфонічного оркестру розкупили, немов гарячі пиріжки. Тому, окрім запланованого на 29 грудня, довелось поставити ще один додатковий концерт на 28. 30 грудня колектив їде на гастролі у Польщу грати новорічні бали. Тож хочеться побажати їм щасливої дороги та вдалих творчих пошуків у Новому році.
Окрема подяка всьому персоналу обласної філармонії за натхненну і сумлінну працю упродовж 2015 року. Нехай прийдешній рік для солістів та колективів цього мистецького закладу буде багатим на хороші номери, цікаві програми, яскраві концерти, бурхливі аплодисменти та квіти від вдячних глядачів, нехай квитки розкуповують із блискавичною швидкістю, хай нарешті здійсниться мрія про якісне освітлення та оновлену сцену. Нехай ведуча – заслужена артистка України Адріана Онуфрійчук отримає в подарунок нові сценічні наряди, а головний режисер Ганна Ніколайчук не ламає голову над питанням, де взяти кошти та засоби для належної постановки. Хай збуваються мрії усіх працівників філармонії, починаючи від прибиральниць і закінчуючи директором – народним артистом України Ярославом Лемішкою. Успіхів вам, хай щастить у Новому році!
Коментарі вимкнені.