Про VIP-кумівство та екологічний геноцид у Тернополі

Справа з торфовими котельнями «розслідується» вже понад рік.

  • Ми довго не розуміли пасивність слідства. Тепер усе стає на свої місця, – пише у мережі Фейсбук Юлія Мамчак.

За її словами,  причина сліпоти та імпотенції правоохоронців, як би це не тяжко було повірити, до болю цинічна і сумна. Прокурор ОЛЕНА МАЧУГА – близька ПОДРУГА І КУМА сім’ї народного депутата-свободівця Михайла Головка. Ну а пан нардеп, разом з своєю партією та мером Сергієм Надалом, як відомо, є власниками злодійської «торфової схеми», – пише активістка.

Нагадаємо,  впровадження котелень на альтернативних видах палива стало ТОП-скандалом у Тернополі. Попри неодноразові протести та заяви місцевих жителів, свободівська влада не відступає від задуму обігрівати їх за допомогою сумнівно безпечного торфу.  Наполегливість у цьому питанні збоку влади можна пояснити просто – сімейний бізнес-інтерес. Адже серед засновників ТОВ «Тернопільтепло» (фірма-інвестор проекту реконструкції котелень на альтернативних видах палива) ще нещодавно був  Богдан Вербовий – рідний брат дружини міського голови Тернополя Сергія Надала – Олени (у дівоцтві – Вербова). Після першого гучного скандалу чоловіка забрали з засновників. Також, зокрема, в числі засновників ТОВ “Тернопільтепло” донедавна фігурував Олександр Куриляк, який вклав у статутний фонд одразу 16 млн. грн. Проте на початку червня Олександр Куриляк зник із числа засновників ТОВ “Тернопільтепло”, а на його місці з тими ж таки 16 мільйонами гривень з’явився Юрій Лазаренко – екс-депутат Тернопільської обласної ради від партії ВО “Свобода”, екс-директор КП облради “Архбудсервіс” та екс-начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області.  Кажуть, що у велику політику свого часу Юрія Вікторовича привів колишній голова обласної ради Олексій Кайда. Відтоді Лазаренко “замельдував” себе як далеко не останню людину в партії.

Це красномовно підтверджують спільні фото Лазаренка з лідером ВО “Свобода” Олегом Тягнибоком. Говорять, що Лазаренка зараз часто можна побачити як у міській раді Тернополя, так і на “альтернативних” котельнях. Мабуть, контролює свої інвестиції особисто…

Насправді поява Юрія Лазаренка в числі зацікавлених у будівництві горе-котелень, як мінімум пояснює, чому керівництво партії “Свобода” спокійно споглядає за тим, як падає рейтинг націоналістів через невдоволення місцевих жителів такою “торф’яною інновацією”. Враховуючи, що проект пророкує надприбутки своїм інвесторам, мабуть, “свободівці” сподіваються, що на частину зароблених коштів зможуть організувати потужну піар-кампанію, яка врятує від провалу на виборах.

І байдуже, що до цього тернополянам доведеться добряче надихатися торфом у повітрі.

Коментарі вимкнені.