Розборки 90-тих чи провокація Сергія Надала? (фото, відео)
25 квітня Тернопіль «прославився» не тільки на всю Україну, але й у Росії. В цей день відбулась чергова сесія міської ради та «штурм» будівлі.
Почалось усе ще напередодні, 24 квітня, коли міський голова Сергій Надал привселюдно заявив, що міську раду захоплюватимуть провокатори. Хоча заяву на проведення мирної акції подавала звичайна громадська організація (за деякою інформацією – кілька). 25 квітня до народних обранців планували потрапити зі своїми наболілими проблемами пересічні тернополяни, зокрема ті, яких найбільше хвилює «дерибан» землі та земельні питання в проекті порядку денного сесії.
За підрахунками тернопільських правоохоронців, 25 квітня до міської ради прийшло дві сотні громадян.
З них, згідно даних, якими володіє «Погляд»:
- 70 чоловік з комунального підприємства МШЕД, яке «свободівці» довели до банкрутства
- близько 20 людей – незадоволених забудовою стадіону «Текстерно»
- 20 – через непорозуміння із депутатом Василем Лило (проблеми з гуртожитком)
- 10 – підприємці з ринку
- 30 – представники УНА-УНСО
- 30 – ГО «Наш рідний Тернопіль»
Також була невелика кількість власників гаражів, мешканці вулиці П.Орлика, представники ГО «Бізнес, закон і порядок», Самооборона Майдану Тернопільщини, «Автомайдан Тернопіль» та представники спортивних клубів.
До слова, УНА-УНСО та ГО «Наш рідний Тернопіль» представляли інтереси знаного тернопільського кримінального авторитета пана Євгенія С. Він довший час був «дахом» Сергія Надала, проте зараз стосунки кардинально змінилися – угрупування почало працювати проти мера.
Представники Самооборони Майдану Тернопільщини прийшли на акцію задля збереження громадського порядку у разі сутичок. Вони підтримують громаду Тернополя в пропозиції накласти мараторій на усі спірні земельні питання, прозорість яких викликає сумніви у містян.
ГО «Бізнес, закон і порядок» на чолі з Віталієм Мариновським – організація, яку ще недавно презентував сам Сергій Надал. До цієї організації ввійшов актив колишньої неоднозначної місцевої структури «Юмакс». Один із них – Олег Інак, а також два його сини й спровокували масову бійку з протестувальниками. Серед інших буди помічені Володимир Мариновський, Ігор Музика, Руслан Ізорія, Василь Ігнатенко тощо (про це пише газета «Свобода»).
Спортивний клуб «С.» підпорядковується заступнику мера – Володимиру Камінському. Учасники клубу раніше були помічені у протистоянні з тернополяними, коли депутату міської ради Наталії Карпишин не дали встановити намет перед мерією. Того дня вона прийшла на Листопадову, аби виказати підтримку та захист КП ТМШЕД.
Керівництво «Автомайдану Тернопіль» напередодні почуло в ефірі місцевого телеканалу заяву міського голови про те, що у Тернополі можуть відбуватися провокації. Тоді ж працівники МВС звернулися до них із проханням допомогти в охороні будівлі міської ради під час акції протесту.
Нагадаємо, тернополяни неодноразово приходили під міську раду під час сесій. І все завжди відбувалось спокійно. Без бійок, кидання яєць та вибитих дверей.
Чому 25 квітня пішло все не так?
Своїми думками ділиться голова ТОГО «Тернопільські підсумки» Тарас Білан:
Вочевидь міський голова знав про те , що людей буде багато. Тож відповідно і підготувався до зустрічі. «Розвів» усіх, зіткнув лобами колишніх ворогів та черговий раз вийшов «сухим із води»: звідкись взялись декілька провокаторів які ПОБИЛИСЬ!!!
Результати:
- Побились, і всі забули про дєрєбан землі і чого до міської ради йшли. Почитайте ЗМІ. Всі пишуть про розборки і ніхто – про зловживання в міській раді…
- Побились і SV виконав замовлення FSB. Заробив трішки грошенят і, як хробачок, трішки підточив підвалини Української держави. Залишився далі на посаді обкрадати місто. Під шумок прогнав через сесію біля сотні земельно-грошовитих питань. При Сталіні за таке розстрілювали. При Бандері – просили пана до гіляки. А в нас зараз? Думаю кожен відповідь дасть сам собі…
- Побились і можна:
– писати черговий пасквіль проти Начальника міліції Облещука;
– гроші , які взяла Свабода в Києві проти Облещука частково відробити;
– всіх , що були під міською радою « на гачок взяти»: камери зафіксували громадських активістів, громадян з гуртожитків, представників бізнесу та інших структур. Тож тепер існує імовірність КОЖНОГО підозрювати та притягувати до відповідальності. Або дружньо переговорити: мовляв – ти не бачиш дєрєбану землі, а ми тебе не рухаємо…
Чи не здається Вам дивним, що ще робочий день в п’ятницю не добіг до полуденика , а вже заготовка звернення на ім’я генпрокурора пішла на Київ?
- Побились і створили комісію по проблемах. В комісію включили ряд активістів. Завдання просте: спустити всі питання «на гальма». За місяць часу (через когось ) запустити інформацію, що громадських активістів купили і тим самим дескридитувати всіх. А самому залишитись при посаді. Супер, Сергій Віталійович!
ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький розповідає, що активісти організації чергували біля входу в міську раду і хотіли впустити представників ініціативної групи на сесію.
Однак у приміщення хотіли ввійти дуже багато людей. Один представник УНСО зайшов всередину. Не знаю, що трапилось, але його звідти виштовхали. Він крикнув: «Вперед всі заходимо». Після чого двері зачинили зсередини. Ми почали людей відтісняти, щоб не виламали двері. Тоді підбігли спортсмени і почалася штовханина. Коли на підмогу прийшли наші активісти, то невідомі молодики у спортивній формі почали кричати: «Бий Беркут, тітушки!» та кидати у наших хлопців бруківкою. У будівлю міської рад ми їх не впустили, тому збитки мінімальні: вибите одне скло у вхідних дверях, відірвана ручка, поламаний стілець і все.
Нам не відомо, чому під час мирної акції з’явилися незрозумілі люди в спортивних костюмах почали бити наших активістів. Нехай цей інцидент розслідують правоохоронці. Постраждало дев’ять хлопців з нашої організації. Троє з них звернулися за допомогою до лікарів.
У нас є питання до міліції: де вони були, коли почалася спроба захоплення приміщення. Чому за нами стояло лише вісім міліціонерів. Де була решта правоохоронців.
Після подій під міською радою ми зустрілися з представниками громадських організацій, які брали участь у акції. Усі визнали, що була відсутня координація дій між учасниками акції. Однак досі ніхто не може зрозуміти, хто спровокував бійку. Ми бачимо цих людей на відео і передамо його у міліцію. Сподіваємось, правоохоронці з’ясують, хто ці люди і з якою метою вони побили наших активістів.
За повідомленням прес-служби МВС в Тернопільській області:
Після виступу кількох активістів мирне зібрання набуло більш радикального характеру. Близько півсотні осіб, невдоволених рішеннями мера Тернополя та деяких депутатів міської ради щодо земельних питань, почали вести себе агресивно. За декілька хвилин від словесних погроз вони перейшли до хуліганських дій.
Під час спроби увійти в приміщення міської ради мітингувальники пошкодили скло та вхідні двері. В одного з протестувальників працівники міліції вилучили пристрій для відстрілу гумових куль.
Після цих подій міський голова Сергій Надал зібрав брифінг на якому назвав штурм мерії “вдалою провокацією”.
Також він розповів, що ним о 9 годині було дане доручення, щоби представники від громади зайшли у приміщення, але поміж тим, ряд молодиків спортивної зовнішності, частина з яких були у масках, намагалися цю річ повністю радикалізувати.
(Тут варто нагадати, що у приміщенні міської ради 25 квітня знаходилися, окрім правоохоронців та працівників приватної охоронної фірми також і представники спортклубу. Також варто зазначити, що представники громади потрапили на сесію вже після того, як були виламані двері, – прим. ред.)
На запитання кореспондента “20 хвилин”, кому, на думку мера, було вигідно вдаватися до штурму міськради, пан Надал відповів так:
– Я не буду зараз це коментувати. Для цього, по-перше, є представники правоохоронних органів, до яких, до речі, є дуже багато запитань. – Ці питання є і до керівництва обласної міліції, і до всіх інших… Коли ішла бійка і билися між собою та били мирне населення, а керівництво обласної міліції стояло збоку і на це не реагувало, то, думаю, це тепер без реагування не залишиться.
Мер додав, що володіє інформацією про “ряд затриманих людей у ході провокацій під міськрадою”.
Наостанок мер додав, що за його інформацією, особи які штурмували міськраду – “найняті кримінальними елементами”.
Підсумок:
24 квітня – Сергій Наддал анонсує провокації.
25 квітня з 8.00 під міською радою Тернополя – шини, люди в балаклавах та камуфляжах, з плакатами, прапорами та гаслами. Вони прийшли з рядом вимог, але основною є – мараторій на земельні питання.
8.30 – до людей виходить Володимир Стаюра, а не міський голова. Тернополян стає все більше.
8.45 – люди просяться у мерію, але їх не пускають
9.00 – розпочалась сесія, людей далі не пускають. всередині – чимала кількість правоохоронців. Дехто в бронижилетах. Двері перегороджені залізною палицею.
9.15 – Побили шибку в дверях. Натовп агресивний. Правоохоронці барикадуються кріслами. Виламали двері. Пустили газ. Проте засідання сесії не зупиняється, а спокійно триває далі.
9.20 – представники громади зайшли на сесію та протягом години почергово висловлювали свої питання депутатам.
І хто винен?
Про бандюків – міф і брехна. Надал їм давно наступив на хвіст. Вони щось там пробували порішати, але Надал зайняв принципову позицію – нах..р. І вони почали такі провокації
Жодним “бандюкам” Надал на хвости не наступав. Надал нещодавно сам разом з ветеранами так званого ОЗУ “Юмакс” намагався організувати якусь там лігу захисту підприємців. І разом з цими ветеранами “Юмаксу” сидів у президії.
Бандюки вирішили підняти голову. Захотіли на фоні революції під прикриттям нібито громади взяти під контроль місто.
Не видвлекайтесь на мелочи, а то прийдеться часть зброенних сил перебрасивать с востока на запад.
Надал бандюків давно чмирить. але вони далі за своє!
Що сам себе чмирить? ото садомазо.
Бандитам не місце в Тернополі. Надал це чітко дає зрозуміти, але всякі там степанови, маринади пробують правилами 90-х щось ще рішати
я не прихильник Свободи, але тут Надала треба підтримати. Я теж не хочу, щоб в місті керували бандити. досить донбасу. всі бачать, до чого то призвело.