Студенти виготовили вже вісім комп’ютерних 3D реконструкцій замків Тернопільської області (фото)

На фізико-математичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету за ініціативи кафедри інформатики та методики її викладання активно ведуться роботи з реалізації масштабного проекту «Друге життя замків Тернопільщини», який здійснюється на базі STEM-центру спільно із Тернопільською обласною державною адміністрацією та національним заповідником «Замки Тернопілля».
Під керівництвом викладача кафедри інформатики та методики її вкладання кандидата фізико-математичних наук Вельгача А.В. студенти здійснюють комп’ютерну 3D реконструкцію замків, які знаходяться на території Тернопільської області, та їх 3D-друк. Перш ніж модель замку буде спроектована у спеціальних комп’ютерних програмах, здійснюється кропітка підготовча робота: учасники проекту вивчають історичні відомості про фортифікаційні споруди, креслення, зображення та матеріали аерозйомки, консультуються із працівниками національного заповідника «Замки Тернопілля».

На сьогодні студенти змоделювали вже вісім замків: Кременецький, Бучацький, Теребовлянський,  Сидорівський, Чортківський, Скалатський, Язловецький, Кудринецький.

Мета проекту – комп’ютерна реконструкція та 3D-друк замків Тернопільщини, які зараз знаходяться у напівзруйнованому стані, задля відновлення архітектури оборонних споруд давнини. Водночас, важливість даного проекту полягає в тому, що ці замки становлять великий туристичний, історичний та рекреаційний потенціал області.

3D-модель Кудринецького замку
Сидорівський замок
Чортківський замок
Скалатський замок
Язловецький замок
Теребовлянський замок
Бучацький замок
Кременецький замок

 

Коментарі вимкнені.