Танцівники з тернопільського села — володарі найвищої нагороди фестивалю у Болгарії


Старша і молодша групи народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай» будинку культури с. Байківці з фестивалю «Нестія. Чорноморські перли-2015», що відбувся 7-9 серпня ц.р. у Болгарії, повернулися з найвищою нагородою – гран-прі за цілісне представлення. Поїздка відбулася за фінансового сприяння Байковецької сільської ради.
У Болгарію байківчани виїхали о 10.00 годині 5 серпня, швидко і без проблем пройшли митний контроль. О 8-ій ранку наступного дня вже дісталися готелю в курортному містечку Святий Влас. Ця поїздка співпала з днем народження художнього керівника народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай» БК с. Байківці Лілії Вельган. Тож рівно опівночі 6 серпня весь екіпаж автобуса до Болгарії співав Лілії Петрівні вітальну пісню «Многая літа!».

Як розповіла «Погляду» Лілія Вельган, погодні умови посприяли відпочинку байківчан в Болгарії. «Відкриття фестивалю припало на вечір 7 серпня, – зазначила Лілія Петрівна. – Всі заходи конкурсних днів відбувалися після вечері, зазвичай з 19.00 год. і до опівночі, а то і пізніше».
Участь у фестивалі «Нестія. Чорноморські перли-2015» взяли 15 колективів з грузинської столиці Тбілісі, з Москви, Болгарії, Білорусі, Сербії. Україну представляв єдиний колектив – народний аматорський ансамбль танцю «ГлоріяБай» будинку культури с. Байківці. «У спілкуванні з байківчанами грузини, болгари, серби, представники інших національностей, які в той час відпочивали в Болгарії, висловлювали підтримку Україні і віру в швидку мирну розв’язку конфлікту на Сході, — розповіла Лілія Вельган. — Натомість ці ж люди відсторонено спілкувалися і скупилися на оплески росіянам. Втім, діти цієї країни не винні, що в них така влада. Байківчани це розуміють і жодним чином не проявляли агресії до колективу з Росії».

Триденний фестиваль складався з кількох конкурсів: «Містер і місіс фестивалю», «Найкращий національний костюм», «Конкурс з вивчення болгарського танцю», «Цілісне представлення». У перший день байківчани працювали на двох масштабних сценах – на сцені відкритого амфітеатру комплексу «Арена Святого Власа» та на Сонячному Березі. До кожної зі сцен колектив підвозили автобусом. Наступного дня «ГлоріяБай» мала три виступи на центральній площі містечка Святий Влас. У третій день під час закриття фестивалю всі колективи взяли участь в урочистому параді, кожен ніс свій національний прапор, згодом виконали болгарський національний танець. Завершився фестиваль розподілом нагород. Відтак, танцівники з Байковець та їхній наставник Лілія Вельган ще раз довели, що вони найкращі не тільки на теренах Тернопільщини, а і далеко за її межами, ставши володарями найвищої нагороди – гран-прі фестивалю-конкурсу «Нестія. Чорноморські перли-2015» за цілісне представлення. Окремо байківчани здобули перемогу в конкурсі «За кращий національний костюм» та третє призове місце у конкурсі з вивчення болгарського танцю. «Дуже сильний щодо технічного виконання був сербський танцювальний колектив з десяти пар дорослих, — зазначила Лілія Вельган. — Також дуже сподобався яскравий і запальний грузинський ансамбль». До слова, болгарський національний танець байківчани освоїли за день 9 серпня, найкращими у цьому завданні виявилися серби, друге місце за рішенням журі здобули болгари.
— Учасники старшої і молодшої груп колективу «ГлоріяБай» виправдали мої сподівання, — сказала Лілія Вельган. — Дорослим, звісно, було легше, бо у них вже є значний досвід на великій сцені і роками відпрацьований професіоналізм. Для молодшої ж групи це був дебют на фестивалі такого рівня. Всі дуже старалися, використали все, чого навчилися і на що здатні. Дякую їм за відданість справі!
Окрім виступів на сцені, у байківчан було і насичене дозвілля – сонячні ванни біля Чорного моря, ігри з солоними хвилями, екскурсії визначними місцями, мандрівка туристичним потягом у Старе Місто в болгарське місто Несебр. Курорт «Святий Влас», де зупинилися байківчани, названий на честь бога Велеса – покровителя торгівлі. Колись тут було багато монастирів, але у ХVIII столітті їх зруйнували загарбники. До сьогодні збереглися лише церкви Влахерна, Святого Андрія та відновлений храм Афансія Великого.
Після повернення в Україну колектив «ГлоріяБай» знову вітали на сцені рідного села – під час виступу з нагоди Дня Незалежності України, 24 серпня. За словами художнього керівника, зараз у колективі – творча перерва, аби відновити сили після насиченого літа. Але, обіцяє пані Лілія, репетиції незабаром знов відновляться, адже байківчан вже чекають на багатьох сценах України, чимало запрошень є і з інших країн.
Нагадаємо, поїздка байківчан у Болгарію відбувалася за фінансового сприяння Байковецької сільської ради, з бюджету якої на подорож у Болгарію народного аматорського ансамблю танцю «ГлоріяБай» спрямовано 151 тисячу 202 гривні. З цих грошей оплачено оформлення віз, транспортні послуги комфортабельним автобусом у два боки, проживання в Болгарії та триразове харчування у форматі «шведського столу». На кожного учасника спрямовано по 6 тисяч 48 гривень.
Вітаємо юних байківчан та віримо, що завдяки їм про Байківці і Тернопільщину дізнаються ще у багатьох куточках світу!
Ірена Кропива.

Коментарі вимкнені.