У Тернополі спробують знайти унікальну Біблію

Відшукати унікальну Біблію, яку сховали у підземеллі під Надставною церквою на початку війни, пропонує 68-річний Юзеф Зімельс.

Досвідчений інженер-конструктор вважає, що підземний Тернопіль приховує дуже багато таємниць.
– Мої дитячі спогади про повоєнний Тернопіль – суцільні руїни. Але місто швидко відбудували. На це надходили величезні суми, – каже колишній конструктор Державного інституту проектування Юзеф Зімельс.
І якщо наземне місто після війни швидко змінювало “обличчя”, то підземелля Тернополя так і залишилося недоторканим.
– Під Надставною церквою тернополяни могли сховати цінні предмети, які були у місті. У тому числі і коштовну Біблію, оздоблену дорогоцінним камінням, яку зберігали у тому храмі, – розмірковує дослідник.
Друга світова війна розпочалася несподівано, тож перевозити скарби в інше місце ніхто не ризикнув. Відтак кращої схованки, ніж підземелля, годі було шукати, переконує тернополянин. Підтверджує існування підземних ходів, за словами пана Зімельса, вигляд майдану Волі – місцини, де зараз стоїть пам’ятник Данилові Галицькому.
– Його не забудували. І це сталося невипадково. Зводити масивні споруди там було ризиковано, – запевняє співрозмовник.
У повоєнний час будівельники наштовхувалися на підземні лабіринти, що тягнулися на кілька кіломентів у місцині під замком, Надставною церквою, Домініканський собором, синагогою, що не збереглася, та церквою Різдва Христового.
– Входи до підземелля просто замурували. А карту підземних ходів ніхто не може знайти досі, – продовжує пан Зімельс.
Чоловік не сумнівається, що під замком були підвали, які ввели аж на три поверх униз.
– У краєзнавчому музеї є гравюра, на якій видно підвал із віконцями, – додає дослідник. – Окрім того, замок був центром міста, тож там точно була казна. У його підземеллях дійсно можна віднайти скарби.
Тернополянин, попри свій поважний вік, мріє долучитися до групи ініціативних людей, які хотіли б відкривати таємниці підземного міста.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.