«Рятуйте! Пожежа!» виявилось «жартом»

Повідомлення про пожежу надійшло 29 березня у Бережанський райвідділ МНС. Рятувальники відразу ж поспішили виклику, однак… Яким було їхнє здивування, коли, прибувши на місце виклику, вони побачили, що насправді там нічого не горіло. З одного боку відчули полегшення, бо ніхто не постраждав. Та з іншого — розчарування. Адже у цей момент, коли телефонну лінію займали горе-жартівники, десь могла й направду горіти хата чи квартира, де яких люди опинилися у вогняній пастці і допомогти їм було нікому.

Особу, яка вирішила так «пожартувати», ще не встановили. Зробити це нелегко, бо телефонують переважно із таксофонів або чужих мобільних. І нерідко такий «спосіб розваги» обирають саме діти чи підлітки. Тим паче, що дзвінки на службу «101» безкоштовні.

Подібні випадки — поодинокі, та все ж вони мають місце, повідомляють у Центрі пропаганди обласного управління МНС. Черговий диспетчер змушений відреагувати на кожне проханням про допомогу.

За підрахунками фахівців, витрати, що йдуть на кожен фальшивий виклик, становлять від 1500 до 16900 гривень. Залежно від кількості затрачених засобів та зусиль. Це — паливно-мастильні матеріали, амортизаційні витрати, оплата праці рятувальників.

До речі, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме ст. 183 завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб карається штрафом від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів. А хибні виклики, через які  рятувальні підрозділи відволікалися від ліквідації надзвичайних ситуацій, що могли призвести до тяжких наслідків, тягнуть за собою ще й кримінальну відповідальність.

Погляд

Коментарі вимкнені.