У Тернополі розгортається черговий земельний скандал

За приміщенням «Березолю» хочуть звести житлову новобудову. Мешканці сусідніх будинків кажуть, що їхньої думки з цього приводу ніхто не запитував. Люди бояться, що через будівельні роботи можуть постраждати їхні помешкання, які знаходяться на схилі за будинком культури.

Нові крісла та ковролін?

Про намір будувати за приміщенням ПК «Березіль» житловий будинок заговорили ще кілька років тому. Ходили чутки, що на ділянку претендує один із депутатів міської ради минулого скликання. Мовляв, під його будівельну компанію і затіяли цю кашу.

Хоча офіційно ідея залучити інвестора з’явилась у керівництва «Березолю». Звідти до міського голови надіслали листа.

– З метою раціонального освоєння земельної ділянки, наданої ПК “Березіль” ім. Леся Курбаса, площею 1,2032 га на вул. Миру, 6 у м. Тернополі, відповідно до рішення сесії Тернопільської міської ради від 05 січня 2011 року №6/4/7 “Про заходи щодо управління комунальним майном”, просимо оголосити конкурс із пошуку інвестора під будівництво культурно-мистецького центру з приміщеннями громадського призначення, підземним паркінгом та житловим будинком на вказаній земельній ділянці, – написав Сергію Надалу 15 листопада 2013 року керівник “Березолю” Олег Слободянюк.

Наприкінці листопада того ж року виконком, який очолює міський голова, прислухався до листа-прохання і дав добро. Згадану ділянку внесли у перелік інвестиційно привабливих об’єктів. Згодом на сайті мерії з’явилось оголошення про пошуки інвестора.

Та, за нашою інформацією, тоді народний обранець, що мав види на ділянку, зрештою відмовився від затії зводити біля «Березолю» житло. Проте сама ідея продовжувала витати у повітрі і зрештою знайшла інвестора аж тепер.

– Було укладено інвестиційний договір між виконавчим комітетом ТМР, ПП «Еверест-ТЕР» та комунальною установою ПК «Березіль» щодо забудови на території палацу культури. Дана угода суперечить низці нормативно-правових актів. Зокрема Цивільному та Земельному кодексам. Подібні інвестиційні угоди, укладені між комунальними установами, виконкомом та так званим інвестором, успішно оскаржували у судах і були визнані недійсними. Я спілкувалася з архітекторами та спеціалістами. Якщо в тому місці, де планується, будівництво таки буде здійснено, це загрожує великою небезпекою для сусідніх житлових будинків. Напевно, через це ні забудовник, ні інвестор, ні представники КП до людей не підходили і не організовували громадських слухань. Тому що немає жодної експертизи, яка би підтвердила, що будівництво саме в такому місці не буде шкодити прилеглим будинкам, – розповідає правник Олена Степанова.

Юрист більш ніж переконана, що жодних геологорозвідувальних робіт стосовно земельної ділянки проведено не було. Тому й вважає, що до тих пір, поки не будуть проведені заміри (які би при цьому документи не показували представники інвестора чи забудовника), навіть розмов про будівництво бути не може.

Окрім того, за словами пані Степанової, договір несе дуже сумнівну користь для мешканців Тернополя.

– Згідно з цим інвестиційним договором, який я вивчала, інвестиції міста знаєте які будуть? У ПК «Березіль» планують замінити оббивку на кріслах і замінити крісла у сесійній залі Тернопільської міськради, – каже Степанова.

В інвестора «своя» правда

Мешканці категорично проти будівництва, адже бояться, що одного дня їх будинки просто «сповзуть» униз. Люди неодноразово збиралися під стінами ПК «Березіль», спілкувалися з інвестором. Аби зупинити перспективне будівництво, на спірній ділянці навіть висадили дерева. Однак представники інвестора запевняють, що мають усі необхідні документи, а окрім оббивки та заміни крісел, вони повинні також

замінити ковролінове покриття у будинку культури і провести благоустрій поруч із «Березолем».

– Документи всі виготовлялися протягом року. З 2012-го було оголошено тендер для залучення інвестора. Його шукали декілька років. Зараз знайшли. Ми отримали відповідну документацію для того, щоб вести будівництво. Зробили колосальну роботу, працювали компетентні люди. Будинок (двопід’їзний, дев’ятиповерховий) буде розташований за 16 метрів від підпірної стінки, із наземним паркуванням. Заїзди будуть ті ж, що й зараз. Ніхто не чіпатиме зелених насаджень! Велися розрахунки згідно з усіма нормами! – розповіла юрист, що представляє інтереси будівельної фірми.

Та ці й інші аргументи на людей не діють. Вони планують і надалі захищати ділянку біля ПК «Березіль», звертатися у всі можливі інстанції, аби не допустити забудови. Люди кажуть, що вже заручилися допомогою юристів. Імовірно, оскаржуватимуть інвестиційну угоду навіть у суді.

Тетяна Колеснік

 

Коментар

Андрій Шкула, депутат-мажоритарник Тернопільської міськради:

– Біля “Березолю” мають намір будувати багатоповерхівку. Через інвестиційну угоду, без землевідведення (давня схема). Люди проти. Було вже декілька зборів. Як депутат округу, присутній на кожних. Одне з важливих обурень людей – їх не попередили і не спитали. Представники забудовника наполягають: “Інформування було на сайті міськради, і депутати знали, яким буде будинок». Тут мушу пояснити: по-перше, інвестиційні маневри роблять без участі й відома депутата (все йде через виконавчі органи ради та виконком); по-друге, я писав про намір забудувати територію “Березолю” ще в 2014 році. Тоді мерія лиш планувала, але переможця конкурсу (можливо, через увагу преси) не знайшлося. І жодних дозвільних чи будівельних документів не було! Чутки про будівельні наміри ще з 2012-го тягнуться. По-третє, я вже місяць чекаю відповіді на мій запит до мерії, аби бачити декларацію про початок робіт та знати, які параметри будівлі. Не варто маніпулювати думкою громади! Щодо ситуації, то радив і раджу людям діяти не лише в площині протестів, а й у юридичній площині.
Джерело: Тижневик “Номер один”

Коментарі вимкнені.