У Тернополі встановили рекорд України – найбільша рукописна книга (фото)

27 вересня у Тернополі, у Центральній дитячій бібліотеці було встановлено рекорд України – найбільша рукописна книга України, яка занесена в Національний реєстр рекордів України. Сертифікат вручав експерт Національного реєстру України – Олена Коваленко, м. Київ.

5 казок, написаних тернопільськими авторами – Іриною Мацко, Богданом Мельничуком, Володимиром Кравчуком, Галиною Шулим і Вірою Пароновою – розмістили на величезних листках розміром 1 метр на 90 сантиметрів. Це книга-велетень «Казки із Дивокраю», яку Книга рекордів України визнала найбільшою дитячою книгою.
– Все почалося дуже банально, – каже дитяча письменниця Ірина Мацко. – У мене вдома знайшлися кілька листків картону великого формату. Так виникла ідея створити книгу-велетень, яку б письменникам допомагали створювати самі діти. А дітям завжди цікаво творити щось велике.
Допомогли втілити задум бібліотекарі Тернопільської міської дитячої центральної бібліотеки.
– Про книгу бібліотека розповідає багато, а от побачити як вона створюється і взяти у цьому участь діти могли вперше, – розповідає заступник директора по роботі з дітьми Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи Надія Швець. – Бібліотекарі організували близько 120 молодших школярів мікрорайону «Дружба» і вибрали кращі малюнки, якими оформили фоліант.
Маленькі художники малювали казкових героїв і ангелів, рибок і квіти – усе, що їм до душі. Тексти казок також вписували дітлахи.
Ідею підтримав знаний тернопільський письменник заслужений діяч мистецтв України Богдан Мельничук.
– Проект цікавий по-перше тим, що його творили самі діти, – говорить співавтор. По-друге, «Казки із Дивокраю» належать тернопільським авторам, а це популяризує їхню діяльність і виховує любов до краю. І нарешті, якби кожна бібліотека мала таку книгу, Тернопільщина стала б маленьким краєм казок, відтак діти стали б добрішими.
Зберігається книга-рекордсмен у міській центральній дитячій бібліотеці, що на вулиці Миру, 4а.

 

Коментарі вимкнені.