Володимир Стаюра, не дестабілізуйте ситуацію на Тернопільщині

Володимир Стаюра25 січня на сесії обласної ради депутати проголосували за створення Народної ради, виконкому та органів самооборони. Згодом Тернопільський окружний адміністративний суд скасував ці рішення. Проте вже 30 відбулося чергове засідання виконкому Тернопільської обласної ради. Серед ключових питань було обрання керівництва виконавчого комітету облради, формування його структури, визначення напрямів діяльности, обрано голову та визначено кількісний та персональний склад заступників голови комітету.
Як йдеться в повідомленні прес-служби ВО «Свободи», головою виконкому було обрано керівника Штабу національного спротиву Стаюру Володимира Івановича.
На наступний день на сайті обласної ради з’явився коментар щодо цієї ситуації:

  • Останнім часом у деяких ЗМІ та Інтернет-виданнях з’явилась інформація про можливу зміну назви чи функцій Тернопільської обласної ради. Повідомляємо:
    Відповідно до Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” Тернопільська обласна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області у межах повноважень, визначених Конституцією України, законами України, правомочним самостійно розглядати і вирішувати питання, віднесені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами до її повноважень.
    Жодних своїх повноважень Тернопільська обласна рада ніякому іншому органу, інституції чи організації не передавала. Приміщення найвищого представницького органу області розташоване за адресою: м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8

Очевидно, що голова тернопільської обласної ради Василь Хомінець визнав, що суд законно скасував рішення, які приймались 25 січня та згоден з тим, що вони під час сесії порушили законодавство. Але чомусь «свободівець» Володимир Стаюра не визнає законності рішення. І тим самим дестабілізує політичну ситуацію в області.

Коментар прокуратури щодо створення нелегітимних органів облради

Тернопільський окружний адміністративний суд скасував незаконні рішення обласної ради, прийняті на сесії 25 січня 2014 щодо політичної ситуації в Україні, зокрема щодо створення Народної ради, виконкому та органів самооборони.

Проте, деякі ЗМІ поширюють заяви окремих лідерів політичних партій, які суперечать офіційним повідомленням облради, щодо подальшого створення нелегітимних органів місцевого самоврядування та невиконання законних рішень суду.

Наголошуємо, що за невиконання рішення суду передбачена кримінальна відповідальність за статтею 382 КК України (невиконання рішення, ухвали суду).

Нагадуємо, Конституцією України та іншим діючим законодавством не надано повноважень органам місцевого самоврядування визнавати представницькими ті органи, які утворені не у відповідності до Конституції України та вимог чинного законодавства.

Отож, всі розпорядження, вказівки громадян які діють від імені так званих «виконкомів» чи інших нелегітимних органів є незаконними.

-1 thoughts on “Володимир Стаюра, не дестабілізуйте ситуацію на Тернопільщині

Коментарі вимкнені.