Жителям Тернопільщини розповіли схему, якої вони мають остерігатися

Про найпоширеніші викриті схеми, за якими діють так звані «лізингові» шахраї, ми поговорили з керівником управління захисту економіки Тернопільської області Василем Мокрицьким.

З його слів, одна з афер полягає у тому, що недобросовісні лізингові компанії надають можливість придбати автомобіль за ціною, значно нижчою реальної вартості, ніж у офіційного дилера. А насправді при підписанні договору ошуканому покупцеві зазначають ціну, набагато вищу, ніж в офіційному прайсі.

При усній розмові з покупцем шахраї переконують, що лізингова компанія є офіційним партнером офіційного дилерського центру, що не відповідає дійсності. При укладенні договору з такою лізинговою компанією покупця зобов’язують внести частину грошових коштів в якості авансу або ж першого внеску. Зазвичай це складає 30-40% від вартості автомобіля. Однак ошукані громадяни не вступають у відносини з офіційним дилерським центром і останній не може гарантувати, що автомобіль покупцеві буде поставлений в термін, або взагалі поставлений за заявленою ціною.

Діяльність однієї такої компанії під назвою ТОВ “Делюкс-Авто” припинили працівники управління захисту економіки в Тернопільській області. Більше мільйона гривень втратили клієнти, що повірили менеджерам названої лізингової фірми.

Працювало товариство з обмеженою відповідальністю у самому центрі Тернополя. Забепечувала його діяльність організована злочинна група у складі чотирьох осіб, ролі яких були чітко розподілені.

Клієнтів заманювали через оголошення на сайтах “Авто-Ріа” та “Делюкс-Авто”. Люди телефонували, спілкувалися з консультантом, а далі приїздили до Тернополя, оскільки ціна на автомобіль була меншою ринкової, перший внесок становив 15-40 відсотків від вартості.

Як розповідає один з потерпілих, йому запропонували автомобіль “Ниву” за 89 тисяч гривень, а в якості завдатку чоловік заплатив 34 тисячі. Автомобіля не показали, хоча переконували, що він є на складі і через декілька днів буде доставлений за адресою клієнта. Таким чином, людину підводили до підписання угоди фінансового лізингу.

Договір був на 17 аркушах, написаний юридично-стислою мовою. Людині без вищої юридичної освіти зрозуміти було нереально, та на словах менеджери запевнили – не хвилюйтеся, все добре, а договір – лише формальність.

За наслідками досудового розслідування кримінальне провадження за ознаками ч.4 ст. 190 КК України по обвинуваченню членів організованої злочинної групи з обвинувальним актом скеровано на розгляд Тернопільського міськрайонного суду.

Ось з таких «формальностей» і складаються шахрайські схеми. Тому поліцейські радять усім, хто вирішив придбати авто в лізинг:
– співпрацюйте з компаніями, які є офіційними партнерами дилерського центру. Зазвичай, список таких компаній публікується на сайті дилера компанії або продавця;
– під час перемовин та укладання угоди залучайте всі сторони правочину – представника автосалону і лізингової компанії. Самі ж проконсультуйтеся з людиною,котрій довіряєте, і котра компетентна в таких справах;
– вимагайте від лізингової компанії розрахунок всіх платежів у письмовому вигляді;
– при підписанні договору на придбання автомобіля в лізинг уважно читайте умови договору. У них чітко повинні бути прописані умови покупки, строки поставки, графік оплат за автомобіль у такому вигляді, як Вам обіцяли співробітники лізингової компанії і як було зазначено в комерційній пропозиції.

Коментарі вимкнені.