Тернопіль: «Свобода» жити по-старому

Жоден з політиків, які нині входять у тернопільський виконком, не є новою фіґурою. Хтось ходив у заступниках за каденції Романа Заставного, хтось — за Сергія Надала, комусь пощастило тільки з депутатським мандатом. Тож про кардинальне оновлення складу виконавчого комітету не йдеться.

Семеро з дев’яти членів виконкому Тернопільської міської ради — фіґури політичні. До гурту з ними приєдналися начальники податкової та міліції.

«Однотуровий мер» Сергій Надал підкупив більшість виборців, які прийшли 25 жовтня на дільниці, «капітальним ремонтом» Тернополя. Власне, кампанію свою будував на «господарницьких» рисах і мало акцентував на причетності до «Свободи», симпатії до якої у місті відчутно поменшали. Посприяла перемозі й активна критика політичних конкурентів. Поки тернополяни аналізували гріхи опонентів Надала, міський голова активно відкривав то дитмайданчики, то парки, то двори та міжбудинкові проїзди. Конкуренти закидали Надалу дерибан землі, сумнівні інвестиційні проекти й забудову парків, пройшлися і по славнозвісній бруківці, що її, як подейкували, виготовляли на фірмі, пов’язаній з дружиною бурмистра, колишньою працівницею управління статистики.

Секретар ради Віктор Шумада разом із заступником міського голови Володимиром Дідичем утворили у виконкомі «заставний дует» — за каденції попередника Надала Романа Заставного вони перебували в його «обоймі». Віктор Шумада був директором комунального підприємства ТМР «Адмінтехінспекція», яке курувало напрям зовнішньої реклами в місті. Згодом очолював безбалансовий пункт «Приватбанку», а перед секретарюванням у тернопільському маґістраті був керівником апарату Тернопільської облдержадміністрації. Шумада є кумом «губернатора» Степана Барни, був його заступником, також очолював міську парторганізацію Блоку Петра Порошенка. У перший рік роботи команда Надала оприлюднила в місцевих ЗМІ посадові зловживання Віктора Шумади, коли той ще очолював КП. Матеріали тоді скерували до прокуратури, але на тому все «заглохло». У міській раді минулого скликання нинішній секретар став депутатом за списком партії «За Україну!» — на місце одного з вибулих парламентарів, коли до ВР обрали Романа Заставного і Тараса Юрика.

Віктор Шумада і Сергій Надал

Володимир Дідич був заступником Романа Заставного у 2006–2010 роках. Він курував «жирний» напрям — будівництва, архітектури та земельних відносин. Фіґурував у списках «Фронту змін» на виборах-2010. Потім пішов у ріелторський бізнес, а повернувся на держслужбу у 2012-му. Тоді Міністерство юстиції створило реєстраційну службу, і Дідич очолив міський підрозділ.

Довший час нинішній заступник Надала виконував обов’язки арбітражного керуючого. Зокрема — у горезвісній справі «Будівельника». Дідичу закидали «розрулювання» «оборудок» Заставного. Щоправда, далі звинувачень справа не пішла.

Окрім «квоти Заставного-Барни», у виконкомі Тернопільської міської ради є і «квота» «Свободи». За нею у заступниках опинилися колишній підлеглий Надала Леонід Бицюра та Іван Хімейчук.

Леонід Бицюра зі скандалом полишив пост заступника голови Тернопільської ОДА. Після конфлікту з тодішнім в. о. голови Іваном Крисаком Бицюрі приписували оборудки із землею, що поблизу бібліотеки-довгобуду, на користь міської ради Тернополя. «Розбірки» вийшли в публічну площину, періодично обидві сторони влаштовували викривальні прес-конференції. Новий керівник «білого дому» розставив крапки над «і», тож Бицюра полишив обласну адміністрацію.

Був депутатом міської та обласної рад, у міськраді очолював постійну комісію з питань дотримання законодавства та взаємодії з правоохоронними органами, в облраді — постійну комісію з питань законності та правової політики, здійснення демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави.

Іван Хімечук починав кар’єру як педагог-організатор у школі №18. Керував товариством «Фортеця», пізніше перейшов на роботу в міський уряд на посаду головного спеціаліста з питань зовнішніх зв’язків. Тоді працював начальником відділу міжнародного співробітництва управління стратегічного розвитку. Згодом Сергій Надал зробив його своїм заступником, коли пішов Василь Хомінець. Той очолив облраду, і посада «зама» стала вакантною. Її й запропонували Хімейчуку.

У виконкомі міськради Тернополя є ще двоє заступників, що зберегли за собою крісла, але належать формально до різних політсил. Заступник міського голови з фінансових питань, права рука бурмистра Вікторія Остапчук у минулому — податківець, як і її «шеф». Протягом 2004–2006 років працювала в Кременецькій міжрайонній державній податковій інспекції, згодом — у ДПА в Тернопільській області на посаді начальника відділу організації перевірок підприємств стратегічних галузей економіки та внутрішнього контролю. У міську раду на цих виборах ішла під прапорами «Солідарності правих сил» будівельника Василя Лила, проекту-сателіта «Свободи».

«Експериментатор» у сфері ЖКГ Владислав Стемковський теж залишився при кріслі. У 2014 році його обрали головою Луцької міської організації УДАРу Віталія Кличка. Сам Стемковський — із Луцька, теж ходив у заступниках міського голови і теж курував питання ЖКГ. Там він «прославився» експериментами з комунальними фірмами, що прибирали місто. Як писали луцькі ЗМІ, з його ініціативи почалося об’єднання ЖЕКів, масові скорочення працівників, зростання заборгованості зі зарплатні, з’явилися величезні витрати на закупівлю техніки для прибирання. Як наслідок, Стемковський пішов з посади й подався «апробовувати» досвід уже в Тернополі. Один з останніх скандалів — поява на комунальному ринку міста луцької фірми «ТернопільКомуналСервіс». Результатом стали численні протести працівників комунальної кантори «МШЕД», котрі стверджували, що заступник бурмистра насправді хоче «віджати» в них роботу і поставити на їхнє місце свою фірму. Однак пристрасті поступово вщухли й «ТКС» таки вийшов на тернопільські дороги, а його «покровитель» удруге став заступником міського голови.

За «традицією», до складу виконкому Тернопільської міської ради входить начальник Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області Петро Якимчук.

Є у виконкомі й місце для керівника поліції, але наразі воно вакантне.

Збруч

Коментарі вимкнені.