«Дика» промислова зона: в Тернополі «зіштовхнулися» лобами через комунальну землю

Поки городяни Тернополя влаштовують акції та пікети через забудову парків та скверів у центрі міста, за своїми правилами та законами триває життя у непримітній промисловій зоні. Йдеться зокрема про вулицю Поліську, де на комунальній землі розгорнули свою діяльність десятки великих та малих підприємств.  Проте вести свій бізнес за критеріями добросусідства вдається не усім.

«Погрожували знести і спалити»

 Так до наших журналістів звернувся  директор ТОВ КСК Втор Ресурс Сергій Матлага. Підприємство займається утилізацією резини. Каже, що почали свою діяльність ще у 2011 році. Проте після трьох років більш-менш спокійної роботи, їм почали вставляти палиці в колеса.

– Ми уклали договори із ТОВ «ВОЛХОНТЕТ», в рамках яких нам надали в оренду площадку з твердим покриттям  загальною площею – 20 сотих, на якій  ми розмістили своє устаткування  для утилізації.  Станом на сьогоднішній день в нас  є  діючі укладені угоди з бюджетними установами м. Тернополя, в тому числі й з Тернопільською міською радою, на утилізацію резини. Спокійно ми працювали до тієї пори, поки три роки тому компанія ТОВ «Тервікнопласт» (більш відома як «VIKNAR’OFF»,-авт.) не розпочала блокувати заїзд до нашого устаткування, перегородивши заїзд, без дозвільних документів та документів на землю встановили на дорозі дві брами (згідно публічної кадастрової карти України там є дорога), зробили пропускний пункт, почали періодично без попередження   вимикати електроенергію , та ін.  Таким чином до нас не можуть доїхати замовники діючі, та ті, котрі б мали намір укласти договори. Фактично «Тервікнопласт» почав фізично витісняти нас з нашого робочого місця,- розповідає Сергій Матлага. Тобто вільно проходити там можливості немає. Пан Сергій показував нам відео, на якому чітко видно, що легко дістатися до свого бізнесу він з напарником не можуть.

Останньою краплею, за словами директора ТОВ КСК Втор Ресурс, стало знесення їх огорожі.

  • Як тільки ми починали тут свій бізнес, тут було декілька інших підприємців. Однак попереднє керівництво «VIKNAR’OFF» активно взялося «витісняти» звідси орендарів. Ми фактично останні, хто тут залишився,- розповідає Сергій Матлага. – Я не раз чув погрози на кшталт: «Хлопці, забирайте свої манатки, бо ми вас тут підпалимо, а майно скинемо в рів тощо».

Звертаю вашу увагу, що законність такої  поведінки керівництва «VIKNAR’OFF» є сумнівною. В них відсутні документи на землю, яку вони захопила для розміщення техніки, та відсутні дозвільні документи на будівництво .

Коли почались перші утиски, За словами Сергія Матлаги, ніхто пояснювати не бажав, на яких підставах створюють перешкоджання у діяльності, та фактично  виселяють силоміць. Як з’ясувалося згодом, ТОВ «ВОЛХОНТЕТ» уклало інвестиційну угоду з ТОВ «Тервікнопласт», яка ніби то дозволяє останнім будувати складські приміщення та інші будівлі на земельній ділянці, яку пізніше в обхід аукціону отримає у власність «Тервікнопласт» (більш відома як «VIKNAR’OFF»)

Як вбачається із публічної кадастрової карти України, земля, на якій розташована техніка «Тервікнопласт» (більш відома як «VIKNAR’OFF») є комунальною власністю, та нікому в користування та у власність не надавалась. Має місце самозахват земельної ділянки.

Інша земельна ділянка є також коунальною власністю та перебуває у постійному користуванні   ТОВ «ВОЛХОНТЕТ».

 Тернопільська міська рада жодних рішень щодо надання «Тервікнопласт» (більш відома як «VIKNAR’OFF») земельних ділянок в районі вул. Поліської у м.Тернополі для будівництва та розміщення техніки не приймала.

Як бачимо, Один має землю, а інший –гроші. Вони укладають інвестиційну угоду, яка дозволяє будувати ТОВ «Тервікнопласт» на комунальній земельній ділянці. По закінченню будівництва  саме «Тервікнопласт» переходить право власності на збудоване майно, та відповідно в обхід аукціонам – право на землю.

«Вимагають у мене 20 тисяч»

Тут слід зауважити, що ТОВ «ВОЛХОНТЕТ», за словами пана Сергія не здійснює зараз власної діяльності. Проте володіє земельною ділянкою, яку отримало у постійне користування.

Директор компанії ТОВ «Тервікнопласт» Сергій Захарчишин каже, що інвестиційний договір, який віконна компанія уклала з ТОВ «ВОЛХОНТЕТ» – абсолютно законний.

  • У нас немає жодних правовідносин з цими людьми (має на увазі ТОВ КСК Втор Ресурс,-авт.) і, сподіваюся, що не буде. Ми маємо правовідносини із компанією «ВОЛХОНТЕТ», яка є користувачем даної ділянки. Вони мають акт постійного користування на ділянку без терміну дії. Жоден орган влади не має права забрати цю ділянку. Ми маємо правовідносини з ними. Які вони – це в першу чергу комерційна таємниця. Це наші спільні справи,- каже Сергій Захарчишин.

Сергій Захарчишин пояснює, що взагалі не розуміє, чому якісь претензії ставлять до ТОВ «VIKNAR’OFF». Щодо дороги, то за словами пана Сергія, її загалі не існувало.

  • Щоб ви розуміли, дороги там не існували. Ми вклали чималу суму коштів, щоб її облаштувати повноцінно. Якщо завтра місто буде потребувати проїзд до Гаїв Шевченківських, без проблем, ми його відкриємо. Та зрозумійте одне: якби тут був би вільний доступ, то ні нашого, ні їхнього бізнесу вже не було б. Бо його давно б покрали та розібрали. Наш начальник охорони знімав звідти злодіїв неодноразово. В тому числі і з території їх підприємства, – розповідає Захарчишин.

Керівництво  «VIKNAR’OFF» вважає, що їх правовідносини з «ВОЛХОНТЕТ» (інвестиційна угода) цілком законні, та будівництво без дозволів – нормально.
Я хотів по-людськи все це зробити, бо поважаю малий бізнес. Неодноразово пробував вирішити спірні питання мирним шляхом. Та в мене натомість вимагали 20 тис. доларів за те, що вони вклали в ту площадку, якою користується моє підприємство.. Питання: що вони там вклали? Ви бачили той хаос?

На правду, площадка, через яку ведуть спори зараз має не найкращий вигляд. За словами Сергія Матлаги, по-іншому і бути не могло, позаяк їм понад три роки блокували ведення бізнесу і вони просто боялися вкладати туди значні інвестиції, щоб їх не розвалили, як огорожу.

– Перш ніж там працювати ми півроку возили землю, щоб вирівняти її. Тому ми розглядали варіант компенсації за техніку і ресурси. Це крайній варіант. Бо ми б не з’їжджали, якби не ці утиски. Ми б хотіли продовжувати свою діяльність. Та не дають,- каже Сергій Матлага. – Ми тут почали працювати перші. Домовилися з «ВОЛХОНТЕТ». І поки не прийшов «VIKNAR’OFF»,  працювали спокійно. Потім наші машини блокували, не пускали тощо.

Наразі договір, згідно якого вели свою діяльність ТОВ КСК Втор Ресурс – ніхто не розірвав, проте утиски, за його словами, продовжуються. Щоб чесно та об’єктивно розсудити цей конфлікт, пан Сергій наміряний писати заяви до правоохоронних органів. При чому не лише з приводу законної появи «VIKNAR’OFF» по сусідству, а й поруч.  За його даними, ТОВ взялося готувати землю під будівництво своїх приміщення – поруч. Зараз там активно працює техніка, проте жодних дозволів, за словами Матлаги, на це немає.

Хто кришує цю діяльність

Від себе хочемо додати, що міськраді Тернополя варто було б навідатися у промислову зону та дослідити, хто і на яких підставах там господарює. Адже йдеться про гектари комунальної (!) землі.

Коментарі вимкнені.