Гамлет Зіньковський — художник, якому байдуже до кольорів

За кілька років харківський художник із псевдо Гамлет Зіньковський встиг намалювати десять стінописів у Тернополі, про які здебільшого схвально відгукуються місцеві. Його “почерк” легко впізнати по чорно-білій палітрі та характерних філософських текстах, які супроводжують малюнки. На початку вересня у Чернівцях відбулася прем’єра нової книги “Антена” культового поета Сергія Жадана, ілюстрації до цієї книги зробив Гамлет Зіньковський. Перебуваючи в ті дні у Чернівцях, кореспондент “Погляду” скористалася нагодою поставити кілька запитань непересічному художнику.

 • Гамлете, яким для вас виявився досвід творити в Тернополі?
 • Мені там було затишно, заспокійливо. Був приємно здивований, коли після першої своєї роботи тут через рік знову повернувся в Тернопіль й побачив. що ніхто не зачепив жодного малюнка, нічого не домалював, не зафарбував. Для мене це було взагалі відкриттям, що мої роботи можуть простояти цілий рік і їх ніхто не знівечить. Приємно було зустрічати людей, котрі впізнавали мої роботи.
 • Щодо текстів і зображень, які ви залишили у Тернополі, ідеї для них приїхали з вами з Харкова чи з’явилися у нашому місті?
 • Вони завжди зі мною. Питання лише в тому, де є я.
 • Чому ви користуєтеся лише чорним і білим кольорами? До цього надихнув Тернопіль?
 • Якщо подивитися на мої роботи, усі вони переважно чорно-білі. Загалом мені байдуже на кольори. Найважливіші — думки, для яких барви взагалі не потрібні.
 • Чи збираєтеся ви в недалекому майбутньому знову до нас, аби залишити ще одну свою роботу?
 • Чесно, не знаю. У цьому році я не приїжджав — ніхто не запрошував та й часу не було. Сподіваюся, ще приїду і щось намалюю.
 • Подейкують, що ви принципово не малюєте у містах-мільйонниках…
 • Лише не малюю у Києві.
 • Як з’явився ваш дует із Жаданом? Ви проілюстрували його найновішу на сьогодні книгу…
 • Спочатку була книга “Тамплієри” Сергія Жадана. Її ілюстрував одеський художник Олександр Ройтбурд. Я купив цю книгу і почав вмальовувати свої ілюстрації, адже там було багато вільного місця. Якось моя подруга показала цю книгу на літературному фестивалі у Львові знаному видавцю Помаранцеву, а він показав мої роботи Сергію. Після цього вони вирішили запросити мене на проект “Антена”.Завдяки Сергію я “вбив” три місяці свого життя (усміхається — ред.) і не жалкую про це. Благаю, якщо комусь не сподобаються мої ілюстрації, а це точно буде, не звертайте на них увагу. Ці вірші точно колись ще вийдуть без моїх картинок.
 • Книга вийшла друком. Над чим працюєте тепер?
 • Незабаром відкриється моя виставка у Харкові, потім частково з нею поїдемо до Бразилії…

  Гамлет Зіньковський — саме той художник, ім’я якого нещодавно широко обговорювали у соцмережах та ЗМІ, коли вандали замалювали його 2-річне графіті “Здається, я знайшов себе… Не втратити б його” на трансформаторній будці в Харкові. У ніч на 5 вересня 2018 року малюнок замалювали, проте невдовзі на стіні з’явився напис із лайкою та запитанням «Так краще?». Однак і цей малюнок замалювали. Наступного дня на стіні вже було написано «Який Харків – такий і Бенксі» із посиланням на те, що Гамлета називають «українським бенксі». Відтоді на стіні майже щодня з’являвся новий напис або малюнок, який зранку знову зафарбовують. 

  P.S. Ми знайшли вісім, хоча художник каже, що намалював у Тернополі десять графіті. Можливо, ви знаєте про інші – підкажіть нам!

  Важко не погодитися з художником. Арка на вул. В. Чорновола, 11.
  Арка на вул. Грушевського, 23. Неподалік адмінбудинку Тернопільської ОДА.
  Другий малюнок на арці по вул. Грушевського, 23.
  МАФ навпроти управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради: бульвар Тараса Шевченка, 6.
  В італійському дворику «Бункермуз», що на бульварі Т. Шевченка, 1.
  Арку на вулиці Чорновола, 11, прикрашають дві роботи Гамлета — про помилки і лінь.
  Арка на вулиці Руській, 23.

  Стіна поруч із баром “Коза”, що на бульварі Тараса Шевченка, 23.

Коментарі вимкнені.